Kvalita zvuku vs. světové nahrávky

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
jackies

Re: Kvalita zvuku vs. světové nahrávky

Příspěvek od jackies » 10 lis 2012 16:18

NAB píše:Jinak nevím z jakého pohledu vyšlo hodnocení některých, tohle je taneční track dělaný pro dj .
A pro tupé, hluché stádo ?
Bych nepodceňoval lidi.

Moje rada je : zahoď to a do dalšího kousku vlož více hudební invence, práce a přemýšlení.
Zvuky a kompletní zvuk řeš až jako druhotnou součást.

dano

Příspěvek od dano » 10 lis 2012 16:43

NAB píše:Jinak nevím z jakého pohledu vyšlo hodnocení některých, tohle je taneční track dělaný pro dj - tomu odpovídá i ta kompozice a je tak úmyslně a názor, že "je to loop" je správný

ono aj tanecny track pre DJov moze byt urobeny dobre alebo zle a zaujimavo alebo uplne nudne...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 lis 2012 21:11

NAB: hele urcite si muzes poslechnout kopu dnesni produkce. vsechny dobry veci jsou od staticky smycky na hony daleko, nebo se o to snazej. mozna ty veci nevnimas, ale zkus se na to soustredit. dobrej tanecni track totiz nenudi ani lidi z jinyho ranku (ktery maj cit a predsudky v zadku) - ver mi.

jinak mam trosku pocit, ze si s tim vlastne spokojenej... no opakuju - mas na vic, ale bude to asi v pristupu.

vras

Příspěvek od vras » 10 lis 2012 22:09

musim dat za pravdu ostatnim, hudba se neda poskladat jako lego. Tak to nefunguje. Bohudik!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 lis 2012 22:19

to zavisi co povazujeme za hudbu .. kopad dnesnej hudby je poskladanej ako lego , a celkom to na niektorych funguje ..

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 10 lis 2012 23:22

Saxofon je super. Zkus s ním ale víc šetřit. Dobrého pomálu ! Kratší aranž je bezpodmínečná, leda že bys zkusil vymyslet další motivy, které to obohatí. Zvuk nemá chybu.
Jirka Štolfa

NAB

Příspěvek od NAB » 17 lis 2012 11:33

Ahoj,

díky všem za názory, všechny jsem četl a je zřejmý, že to každý vidí "po svém". Ono záleží kdo to hodnotí, jestli umělec a nebo marketingový ředitel :). Tihle dva se totiž nikdy neshodnou. Já se přiznám, že často hodnotím skladby podle líbí - nelíbí, protože kolikrát je uplně jedno jakou má track aranž nebo zvuky, buď to prostě má něco do sebe nebo nemá. O tom to asi je, protože 99% všech lidí jsou běžní posluchači (nejsou to studioví inženýři apod) a ti to hodnotí přesně tímhle způsobem, a to jsem si vyzkoušel v praxi. Mám třeba nějaký starší tracky, který nemají dobrý zvuk ani aranž, prostě nic moc, ale má to nápad a má vyzkoušeno, že lidem se to líbí víc než moderní písnička s novýma zvukama atd, což se mi samozřejmě moc nelíbí - když strávíte xx hodin laděním frekvencí apod. tak tenhle výsledek nepotěší :-)

badkick

Příspěvek od badkick » 17 lis 2012 21:17

ahoj,
podla mna celkom fajn, avsak - ako tu uz viaceri napisali az moooc kolovratkovite. jediny ustredny motiv je na tak dlhy song imho proste fakt malo (a to mam moc rad takyto styl (a klubove mixy)). ale keby si to prelozil nejakym inym (suvisiacim) motivom, alebo dvoma, mohlo by to byt zaujimavejsie. myslim v klasickom style refren-verse. a nejaky spev by to tiez riadne ozivil, uz to mam pred usami :-D
a ako uz tiez napisal dusan, saxofon trochu trci. ale u mna dobree, len nie este ako uplne finalny produkt

Odpovědět