Land of darkness

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
doll

Land of darkness

Příspěvek od doll » 12 led 2019 18:56

pokusam sa o deep style,bol by som poteseny nazoru :)

ottys
Vybavení

Re: Land of darkness

Příspěvek od ottys » 12 led 2019 20:50

Mně tam nesedí ta triola nebo co to je. To není ani triola snad, něco mezi triolou a 4. a 7. osminou. Vytvaří to na moje uši takový nepříjemný pocit, že je to mimo rytmus. A v některé části by to chtělo možná trochu změnu v "beatu" pro okořenění. Nebo beat třeba úplně vyhodit v určité pasáži a udělat nějakou gradaci a drop. Pak by to mohlo se slušným masterem mít i docela koule.

doll

Příspěvek od doll » 12 led 2019 21:52

dakujem Ottys,uz na tom makam :)

ottys
Vybavení

Příspěvek od ottys » 13 led 2019 10:52

Nemyslím dávat tu triolu úplně pryč, jen to upravit, trochu posunout noty, aby to znělo líp rytmicky. Trochu tam dodat napětí. To je ovšem můj pohled, koneckonců je nejdůležitější, aby si byl spokojený ty sám :wink:

doll

Příspěvek od doll » 13 led 2019 14:22

triola uz je v prdeli :) trochu som to upravil

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 led 2019 19:03

skoda mna sa tam prave ta "triola" pacila .. teda ak tym pojmom bolo myslene to arpeggio co zacalo cca 1:40 .. ani trochu mi tam nic nebolo proti rytmu, malo to paradny groove s tym, tak svizne to posobilo .. tym ma ten track velmi zaujal, bez toho je taky .. no .. nic ma tam nezaujme, take rozvlacne mi to pride ..

doll

Příspěvek od doll » 13 led 2019 21:06

Ottys myslel to co hra na zaciatku a objavuje sa to pocas celeho tracku,myslim :)
dakujem Dendy,uz makam na tom arpegiu

chcel by som sa opytat vas skusenejsich,ze ako je lepsie postupovat pri produkcii?
snazit sa spravit track tak,aby mi tam vsetko sedelo aj bez pouzitia eq a inych efektov a az
na konci orezavat a mixovat,alebo uz rovno od zaciatku tam na kazdy loop supat eq a efekty?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 led 2019 21:21

To mas jedno .. Zaklad je tak zrobic , aby dobre bulo ..

ottys
Vybavení

Příspěvek od ottys » 13 led 2019 21:27

Ano, myslel jsem to co hrálo počas celého tracku. Hraju nějaký pátek na bicí a přišlo mi, že se to pohybuje někde mezi osminami a triolami. Omlouvám se, pokud nevíte, co mám na mysli, prostě mi přišlo, že je to trochu off beat a trochu mi to trhalo uši :D

Co jsem odkoukal z tutorialu a různých i anglickych for od zkusenych producentu - Master by se měl dělat až na konci, není dobré masterovat počas mixingu třeba ze zvědavosti jak to bude znít. Co se týka ale EQ na jednotlivých stopách, to dělám a většina lidí zřejmě taky rovnou při produkování. Prostě nahodíš sub bass tak ji odřežes od dejme tomu 100 hz nahoru a jdeš dělat třeba bicí a ty zase ekvalizuješ podle potřeby atd. I efekty dávám rovnou. Případně pak jen něco dolaďuju, když mi to nesedí, ubíram reverb, doladím EQ, kompresi atd.

Další věc - je dobré mít referenční track. Track, který se ti líbí a chceš mít podobný zvuk. Tak si ho nahoď do DAW a snaž se mít podobný spektrum. Ještě lepší věc - dostat se k projektu nějakého tracku, který se ti líbí. Nebo ani nemusí být známý track, na netu je toho dost od relativně "no name" producentu, co mají profesionální zvuk. Prostě projekty profesionálně udělaných tracků pro konkrétní DAW, stáhneš a pitváš se v tom. Líbí se ti tam snare? Tak se mrkneš, jak ho má ten producent ekvalizovaný, co má za efekty atd.... to tě dost posune

A další super podobná věc co se týká kompozice: Vem nějaký oblíbený track a zkus udělat stejný ve smyslu kompozice. Stej ě dlouhé intro, drop, pauza, uplifter, další drop, nějaká mezihra atd.. prostě stejně jako v tom referenčním tracku.

Snad ti trochu pomůže, pokud ne, jsou tu jiní borci, co se v tom pitvají desítky let a budou mít třeba jiné postřehy, ale píšu co pomáhá mně.

doll

Příspěvek od doll » 14 led 2019 12:47

dakujem,toto mi velmi pomohlo

mam tu dalsiu verziu :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 led 2019 17:00

slusne, bavi ma ta skladba, dobra atmosfera, dobre melodie, takze palec hore ! Rozhodne to ma co do seba !

Tomu arpeggiu by som mozno ubral trochu reverb a mierne hlasnejsie ho dal (mozno menej do sterea roztiahnut ??) - nech posobi tak "hutnejsie" viac vpredu, udernejsie ..

pripadne mozno nechat ako je len tam dat este 1 layer s podobnym zvukom len posadenym viac do stredu, ... nevie.. proste aby to vystupilo dobredu a posobilo tak ostrejsie ..

Otazka: nemas tam nahodou nahodene reverby aj na basovych zvukoch ? Na takej tej hlbokej base v pozadi, alebo na tom dubstepovom kvakani ? Mozno sa mi to len zda ale mam ten pocit - tomu by som sa vyhol eventualne ak ano (ale mozno to robi len taky ten siroky pad co ti tam hra, neviem to jednoznacne identifikovat)

tony9

Příspěvek od tony9 » 14 led 2019 17:52

Já to tak poslouchám jedním uchem a mám dojem, že oproti té první verzi je to o dost lepší z hlediska kompozice.
Ke zvuku se nevyjadřuju, poslouchám zatím na Geniuskách. Až si to poslechnu na pořádných bednách, tak možná napíšu něco i ke zvuku.

doll

Příspěvek od doll » 14 led 2019 22:15

mas pravdu Dendy tych reverbov tam mam hodne,na deep bass nie,ale na vsetkom ostatnom ano,
asi preto to tak skresluje,uz sa tomu venujem :)

som velmi rad,ze uz je to kompozicne lepsie,ale len vdaka vam,velmi vam dakujem

marion

Příspěvek od marion » 18 led 2019 21:05

zaujimava vec, ten beat sa mi velmi paci ... ta medzihra 1:30 je velmi fajn, potom od 2:00 by som to ozivil nejakou vacsou zmenou, aj ked pocut ze si tam pridal nove prvky, velmi fajn je tam aj ta basa. basa a beat celkovo v tomto u mna vynikaju, dobra praca

doll

Příspěvek od doll » 19 led 2019 22:10

dakujem,uz na tom robim :)

Odpovědět