Lunar5- Interstellar (Amorphine Mix)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Lunar5- Interstellar (Amorphine Mix)

Příspěvek od Amorph » 16 říj 2010 17:41

Tak jsem si taky zkusil vzit do parady tuhle Delayovu skladbu a tohle je muj pohled na vec. Neni to remix, ale spis jen jinej pohled na mix, v podstate bez zasahu do aranze.

Lunar5 -Interstellar (Amorphine Mix)

Vlad

Re: Lunar5- Interstellar (Amorphine Mix)

Příspěvek od Vlad » 16 říj 2010 18:21

hmmm, tak oproti verzi primo od Delaye hodne posun ve zvuku - celkove jsi skladbu procistil a sedi to vic u sebe, i zpev. Jenom sem si musel stahnout hlasitost, docela je to natlaceny. Pekny mastering :) , Delay bude mit radost. Alespon vim, komu poslat veci na premichani 8)

c9000

Příspěvek od c9000 » 16 říj 2010 18:39

Nice, hraje to pěkně plně. Ta basa se docela podařila zkrotit:)
Když bych to vzal pod lupu, tak bicí sou určitě lepší, ale kopák je furt nějak prázdnej. Pěkně se to spojilo těma jemnýma delayema a verbama. Co mi tam ale trochu vadí je ta občasná H-hata, z prava- doleva, bez tý by se to myslim uplně obešlo, působí jako takový "levný" patern loop pro zpestření. Ale jinak si to pěkně umíchal :wink:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 16 říj 2010 18:43

jenom hned první věc co mě napadla - (neslyšel jsem původní verzi) - trochu méně reverbu a delayů by tomu neuškodilo hlavně na těch zvucích co jsou jakoby nosné, bicí fungujou dobře, ale stejně bych je vyměnil 8)
kytara - ja bych ji dal uplně doleva :D

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 16 říj 2010 19:10

mne sa to páči dosť, jak hudobne tak prevedením-taký malinko massive atack feel to má. jediné čo mi príde na škodu je ta natlačenosť na úkor dynamiky

delay

Příspěvek od delay » 16 říj 2010 21:03

Ja bych prvne chtel Amorphovi poděkovat, že na tom pracoval, samozřejmě nezjištně, ale hned jak se s ním brzy uvidím a položím mu otázku "Co piješ?" se vyrovnáme :)

Jinak v podstatě souhlasím s předchozími názory, já osobně bych zkrotil RMS a tolik nenechal seřezat peaky, koukal sem i na waveform, že to místama už nemá skoro žádnou dynamiku, ale zase je to trendy master.

PS: Inspirován touhle míchačkou sem si to taky trochu poupravil akorát v případě srovnání je nutný dát volume up, snare sice zní jak plácnutí do igelitky, ale už na to prdím... 8)

Amorphine Mix Original

matucha

Příspěvek od matucha » 16 říj 2010 22:17

Me se teda vubec nelibi snare. Moc stredovej/nosovej s malo hutnosti. Otevrena hihata, co se tam objevi po case je taky divna zvukove. Tak zvlastne nevymichany stredy mi pridou.

Moc verbu/delayu.

Vokal utopenej... vubec cely se to hodne topi a pritom to nepusobi celistve.

Hm... vlastne se mi to vubec nelibi jak je to smichany, divne je to zabarveny ;). S originalem to nesrovnavam, (bohuzel?) to musi fachat samo o sobe ;).

Fractal

Příspěvek od Fractal » 17 říj 2010 12:03

sem to poslech znova - nesouhlasím tak úplně s matuchou že by to byl až takový průser
fakt je tam hodne verbu na vsem, i na tech bicich - to je taky mozna trosku topi, klidne by mohly byt skoro suche, (vymente aspon kick kdyztak) a nejvic mi to vadi u tech hammondek, toho air-like synťáku, nektere verby by stačilo trošku oříznout ve spodcích, ať to tak neblátí, jiné úplně dát pryč

tu kytaru bych... zprasil, bitcrusherem trochu, nějaký zajímavý neotřelý lehký chorus?

někdy mi nesedí některé průchodové/průtahové tóny kytary

matucha

Příspěvek od matucha » 17 říj 2010 14:12

Jenom abys me chapal dobre -- ja mam problem s tim jak to hraje ve stredech --- 500-2000hz --- prevazne. Spodky sou druha vec, ktera se mozna vic odkreje, kdyz budou fachat stredy, ted mi to pride irelevantni a kdybys je este ubiral v necem, tak to muze spis este uskodit.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 17 říj 2010 14:55

Za delostrelcov mozem povedat, ze je to OK, akurat na mna moc "narvane". Inak pohoda :)

peteness

Příspěvek od peteness » 17 říj 2010 18:10

Mne to prijde v pohode, zajimave a poslouchatelne mezi 1:56 a 3:10, kdyz teda odmylim ty "zvlastni" bici. Ale mozna by tem skopkum pomohlo, kdyby se trochu stahly. Ten utopeny zpev je imho takhle utopeny schvalne a je to tak akorat. Je to vlastne jenom jako jeden z nastroju na dokresleni nalady imho. No a pred tim a potom, jak je ta lead kytara, tak ta je teda dost spatna, tu bych vyhodil nebo znova nahral. Jinak celkove je to nejake moc prekompresovane a zni to nekonkretne, zkreslene. U takove poklidnejsi skladby bych asi vic daval bacha na tyhle veci a nechal bych to az na mastering nekde u profiku.

Odpovědět