Lunar5 - Sleeping Guardian + new "LEGACY REMAKE"

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

Re: Lunar5 - Sleeping Guardian (Final Master)

Příspěvek od tomy45 » 30 lis 2009 15:31

Ja by som asi riesil tu "tenkost" gitary prave celkovou hlasitostou nahravky, potom EQ upravil samotnu gitaru. Pre mna osobne zneje stale hlasne. Nemozem si pomoct ale na takyto styl hudby mi to pride az moc silne - co robi z nahravky pre moje usi dost ostry a surovy zvuk. Nieje taky "lahodny" ale reze, aspon moje usi. Nie moc, neni to prehnane.Skladba sama o sebe je fajn, stahujem do iTunes ;)

peteness

Příspěvek od peteness » 30 lis 2009 16:49

Je to paradni. A nebal bych se tam soupout vokal az bude napad a cas. Jsem poslouchal z bandzone Lunar5/Amorphine Soon Club remix a to je fakt hitovka - hlavne diky tomu zpevu, tak nevim jestli to zpivas ty a jestli jo, tak ho pouzivej. Mas pekny hlas.

delay

Příspěvek od delay » 30 lis 2009 17:24

upman píše:akorat me tam kapanku otravuje porad se dokola opakujici motiv...
Tam se opakuje naprosto všechno :), kytara, piano, bicí loop, basa... je to prostě motiv, theme. Mě to spíš bavilo mixovat, a aspoň trochu zvukově to vyřešit...
tomy45 píše:Ja by som asi riesil tu "tenkost" gitary prave celkovou hlasitostou nahravky, potom EQ upravil samotnu gitaru. Pre mna osobne zneje stale hlasne. Nemozem si pomoct ale na takyto styl hudby mi to pride az moc silne - co robi z nahravky pre moje usi dost ostry a surovy zvuk. Nieje taky "lahodny" ale reze, aspon moje usi.
Máš absolutni pravdu, ja to snad i psal, ale tady v tom pripade ji uz nevyresim, blbej zaklad... Popravde ani nevim, jak udelat zvuk bez aparatu a chemicke simulace lepsim :?:, druhak mozna i ten nástroj divně hraje, každopádně mě to fakt štve... a (ne)jsem rád, že to slyší i druzí... Asi zkusím investovat do malej lampy, něco do 15W + SM57, uvidíme. Škoda že se tady řeší simulace zkreslení a ne čistej zvuk....
peteness píše:Je to paradni. A nebal bych se tam soupout vokal az bude napad a cas. Jsem poslouchal z bandzone Lunar5/Amorphine Soon Club remix a to je fakt hitovka - hlavne diky tomu zpevu, tak nevim jestli to zpivas ty a jestli jo, tak ho pouzivej. Mas pekny hlas.
Moc díky za poslech a podporu, hlas je můj, byt dost upravenej.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 lis 2009 18:07

delay píše:Máš absolutni pravdu, ja to snad i psal, ale tady v tom pripade ji uz nevyresim, blbej zaklad... Popravde ani nevim, jak udelat zvuk bez aparatu a chemicke simulace lepsim :?:, druhak mozna i ten nástroj divně hraje, každopádně mě to fakt štve... a (ne)jsem rád, že to slyší i druzí... Asi zkusím investovat do malej lampy, něco do 15W + SM57, uvidíme. Škoda že se tady řeší simulace zkreslení a ne čistej zvuk....
.

Lukas, skus niekomu dat urobit mix, nech to urobi po svojom. Pretoze sa mi zda, ze uz mas prilis vela predsudkov co sa zvuku tejto skladby tyka. Urcite investicia do lampy by bola vhod, ale ci to aj vyriesis je zase druha vec... kym sa clovek nauci robit s novym HW (aspon u mna) zabere to dost casu a nakoniec povodny zamer skonci uplne niekde inde... Je jasne ze nejaky kusok HW sa do policky hodi ;) ale osobne si myslim, ze mozno to bude asi ten najvacsi efekt. Tu na ezone, par ludi postrehne rozdiel, no bezny posluchac co si vypocuje tvoju skladbu a zapaci sa mu, takuto vec riesit nebude. Dolezite je ako spravis cely song, a zvuk... stanov si urcitu hranicu, pokial mozes ist. Lebo inak ti viac casu a energie zabere akasi cesta za hladanim lepsieho zvuku na ukor skladby samotnej. Je fajn sa zlepsovat, o tom potom ;) ale dostat sa do stavu kedy riesis z mojho pohladu uz len detailiky je strata casu.

Rob svoje songy tak ako i teraz, nadalej, urob ich tichsie ;) a vsetko je uplne OK :)

delay

Příspěvek od delay » 01 pro 2009 08:40

tomy:
Vím, že to myslíš dobře, ale čista elektricka kytara je i do budoucna pro me jeden ze zakladnich instrumentů, a rad bych zvuk zlepsil, je to osobni prani.
Spis sem ted zjistil, ze tu tenkost ma na svedomi wah pedál (kterej sem si zvyknul pouzivat tak trochu namisto clony), jeho Q asi není to co potrebuju a nejhure jeste v kombinaci s modulaci :roll:

Amorph
Moderátor

Re: Lunar5 - Sleeping Guardian - Amorphine mix

Příspěvek od Amorph » 03 led 2010 00:37

Delay byl tak laskav, ze mi poskytnul tracky tehle skladby a ja jsem si zkusil svuj mix. Zvuk je hozenej trochu jinam, par veci jsem vyhodil, par veci pridal, no poslechnete...

Lunar5 - Sleeping Guardian - Amorphine mix

delay

Re: Lunar5 - Sleeping Guardian + Amorphine RMX

Příspěvek od delay » 13 led 2010 09:43

Jen připomínám Amorphův Remix o příspěvek výše, mám pocit, že to trochu zapadlo...
Naposledy upravil(a) delay dne 30 črc 2012 12:19, celkem upraveno 1 x.

kexik

Re: Lunar5 - Sleeping Guardian + Amorphine RMX

Příspěvek od kexik » 13 led 2010 10:20

povodna verzia je zaujimavejsia... ale twen hlavny motiv fakt potrebuje nejake pokracovanie. ma to super atmosferu a bola by velka skoda nechat to v tejto podobe

delay

Re: Lunar5 - Sleeping Guardian + new "LEGACY REMAKE"

Příspěvek od delay » 31 črc 2012 20:48

Ahoj. Po snad dvou letech jsem udělal kompletní revizi skladby, je to vlastně drobnej remake a samozřejmě kompletní remix zvuku. Více info je sna SC u samotné skladby. Díky za případné komentáře. Ještě mám vůli se tím zabývat dál...
Obrázek
Hey dear listener. This is the 2012 "A Legacy Remake" of an older Lunar5 composition. You can still find the original here: http://soundcloud.com/lunar5/lunar5-sle ... th-release
I decided to remix the original track, because I never liked the sound of it and mainly the poor drums and wide deep bass. Many old fragments and instrument track remains but they are cleaned up. The drums are completely rearranged. No other adds! PLEASE ENJOY THIS LUNAR5 RELEASE! The other remakes may come.
Naposledy upravil(a) delay dne 31 črc 2012 21:24, celkem upraveno 2 x.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 31 črc 2012 20:57

Zvuky su sice ine, ale pocit z toho mi ostal rovnaky. Prijemna muzika.

delay

Příspěvek od delay » 01 srp 2012 12:58

Díky. Nezklamal jsi---

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 srp 2012 13:00

hehe, ja som nesklamal? :-)

Odpovědět