lwo - the truth is a lie

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
lwo

lwo - the truth is a lie

Příspěvek od lwo » 19 čer 2011 21:14

Zdravim Audiozone.

Nejak se snazim delat tracky, ktere by bylo mozna mozno zahrat i s kapelou posledni dobou a ne jen s pocitacem na podiu.

Tak diky za poslech a pripadne komenty.

http://soundcloud.com/littleweirdorches ... e-the-calm
vrcholem me hudebni kariery bude track, ktery mi Pytkin pochvali a Tomy ho bude chtit zremixovat:)

tomy45

Re: lwo - the truth is a lie

Příspěvek od tomy45 » 20 čer 2011 14:03

Ciao :)

Vokal je zaujimavy, fajny. Muzika... moze byt, ale... Ak som dobre zachytil hned od 00:22 ti neladi ten kvazi bublee lead (alebo basa) so spevom, rozladene, idu uplne mimo. Od 01:30 mi tiez to nie vsetko pride s kostolnym poriadkom, proste to nesedi, neladi notovo * hotovo - konec. 03:45 ako zacina ten refren tiez to ide mimo misu... Hra si to ako chce, len sa to layeruje ale pri detailnom pocuvani to je uplne mimo, nehovorim o aranzi ale o tom, ze to hra falosne alebo ja neviem, nejak cudne proste; priam by som povedal akoby to ani ucho nepoculo. Bud je tam chorus napuceny, unison alebo co, proste to neladi. Pritom ten vokal je velmi "vdacny" da sa postavit na nom silny song.
Bicie... ach ;) tie su uplne nelogicky nahadzane - zmrstene tak, ze keby mali ruky tak ta vyfackaju ;). Daniel to nepocujes? :) Uz ked sa zmierim s tym, ze bicie maju aranz aky maju, ktory nie je sice zly, ale pritom "prevrstveni" aj bicich je to len zhluk bicich zvukov, nic konkretne. Neni mi jasne, kde co je, sem-tam pocujem preset z EZ Drummera alebo co to je. Zprasene bud saturatorom a riadne, alebo nejaky distortion, no uff...
Cele to posobi dojmom VOKAL + ZVUKY (a ani tie zvuky nejde riadne identifikovat) a nie skladba - pesnicka.
Sorry, za takuto kritiku - nazor. Ale okrem toho vokalu sa mi nepaci nic.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 20 čer 2011 14:16

Vôbec to nepočujem tak tragicky ako kolega tomy45. Je pravda, že rôzne harmonické a rytmické nezrovnalosti tracku nepomáhajú a harmonia na dvoch akordoch tiež čochvíľa omrzi, ale má to celkom zaujímavú atmosféru a počúvatelný zvuk. Tie gitarky sú trochu chemické, ale možno to práve dáva veci nejaké to čaro .
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 čer 2011 14:25

Pre mna to praveze tragicke je, bohuzial. Daniel mi ten song daval pred par tyzdnami vypocut, bolo to hodne ine. Vyvyjalo sa to fajn. No o gitarach som sa nezmienil, to je fakt, tie su fajne. Mne osobne atmosferu kazia prave tie harmonicke a rytmicke nezrovnalosti ako si napisal. Neviem sa tak trefne vyjadrovat, k veci vyjadrovat ako ty, Cundo.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 čer 2011 14:42

much more than "little weird" ;)
misty mi to prijde hodne "drunk". nalada se mi libi, jsou tam dobry kousky, ale celkove je to pohrbeny v ty harmonicky i rytmicky divnosti - fakt ozralej song ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 čer 2011 14:53

co vam sibe ?? mne sa to paci.. je to take fajn psychedelicke.. aj z takejto hudby sa koncom 80tych rokov na Goa zrodil goatrance :) nevadi mi tam nic, paci sa mi to ..

edit: pustil som si to 3x a paci sa mi to este viac ako na prve pocutie... vyborna vec !

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 čer 2011 15:04

Dendyho viacdimenzionalny pohlad z delirickeho hladiska :) to zachranil :) mozno aj matrix pointa by tam bola "the truth is a lie". Tak ja neviem... asi

Ja mam rad ulety, ked to neladi az to ladi. ale toto neladi, tak to proste neladi.

Pulsar

Příspěvek od Pulsar » 20 čer 2011 18:02

Me se to moc libi. Ale mam jeden namet, co takhle jasnejsi basova linka? Sprehlednila by bici a rytmiku, mohla by obzvlastnit harmonii.

lwo

Příspěvek od lwo » 20 čer 2011 18:22

Wow. Tak takove reakce jsem necekal. Diky za komenty. Ty nesrovnalosti tam jsou, na zacatku jsem si jich do konce i ja vsimnul, teda hlavne ten vokal hned na zacatku je trosku pribrzdeny, dostal jsem tam i koment, ktery na to upozornuje, ale melodie mi nejak nepripadaji mimo a memu uchu to ladi. Ale memu uchu ladi i rozlazena kytara, jak uz jsem tady mel debatu o tom predtim:) Ty bici jsou addictive drums a nejsou zprasene zadnym efektem a neni tam zadny preset pouzity, cely rytmus je udelany mnou a jsem na neho pysny. Diky za poslech a komenty. Jo a ta basova linka by byla asi vyraznejsi, kdyby trosku ubral delaye z tech basovych linek, ale to bych zas ztratilo to "ozrale" kouzlo:)
vrcholem me hudebni kariery bude track, ktery mi Pytkin pochvali a Tomy ho bude chtit zremixovat:)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 čer 2011 18:39

Bicie su fajn, tomy tara... :D

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 20 čer 2011 18:55

Taktiež like ! Miestami síce disharmónia, technicky tiež nie tip-top, ale ako celok funkčné, a kľudne by som si to pustil znova...

bassline

Příspěvek od bassline » 20 čer 2011 20:47

cim sa odlisuje tento track od tisic dalsich podobych ? ma tato skladba nejaku specificku harmoniu/melodiu, ktora by ho charakterizovala ? obavam sa ze nie...len sa to tak taha, chyba tomu nejaky specificky vyraz v aranzi, ktory by odlisoval tvoj track od ostatnych a robil ho niecim zaujimavym tak, aby to na ludi zaposobilo pri prvom pocuti...

EDIT: nepocut tam ziadnu harmoniu nastrojov, nieco coho by sa ucho chytilo...len si to tak nahodne vsetko hraje, bez akehokolvek naznaku nieco spolu zladit a dat to do nejakeho sledu..

EDIT2:...Nie je az tak jednoduche vytvorit harmonicky vydarenu skladbu ktora ma svoj vyraz, to je fakt....a hlavne nejde to na povel, je to proste umenie :) ...takze vela stastia :)
Naposledy upravil(a) bassline dne 20 čer 2011 20:58, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 čer 2011 20:55

Zase treba povedat, že tu na fore je velka kopa vacsich sraciek.. Toto by som s nimi do jednej zumpy nehadzal....

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 20 čer 2011 21:16

Ahoj.

Ja mam veci od lwo hodne rad - ale tahle se mi nelibi.
Slysel sem jen 1 x na na notebooku , ani by mi tolik nevadilo ze to nekde neladi , jako
rytmicka nesoudrznost vokalu se zbytkem v prvni pulce skladby.

P.

Pulsar

Příspěvek od Pulsar » 21 čer 2011 07:58

bassline píše:cim sa odlisuje tento track od tisic dalsich podobych ? ma tato skladba nejaku specificku harmoniu/melodiu, ktora by ho charakterizovala ? obavam sa ze nie...len sa to tak taha, chyba tomu nejaky specificky vyraz v aranzi, ktory by odlisoval tvoj track od ostatnych a robil ho niecim zaujimavym tak, aby to na ludi zaposobilo pri prvom pocuti...

EDIT: nepocut tam ziadnu harmoniu nastrojov, nieco coho by sa ucho chytilo...len si to tak nahodne vsetko hraje, bez akehokolvek naznaku nieco spolu zladit a dat to do nejakeho sledu..

EDIT2:...Nie je az tak jednoduche vytvorit harmonicky vydarenu skladbu ktora ma svoj vyraz, to je fakt....a hlavne nejde to na povel, je to proste umenie :) ...takze vela stastia :)
Originální harmonická skladba s dobrou aranží je bohužel to stále více a více protěžované klišé, které často dokáže potrápit. Aranž a harmonie se mi právě líbí, protože nejde cestou zavedeného postupu, kdy se harmonie a rytmika jen sterilně naladí. Tak to vidím já, aniž bych tě chtěl urazit.

Odpovědět