Malý Zázrak

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Atoss

Malý Zázrak

Příspěvek od Atoss » 04 črc 2013 21:31

Ahoj všem,

po dlouhé dob? p?idávám sv?j další kousek. Je to styl, který tu není p?íliš ?astý - ?ekl bych klasický st?ední proud, který se spíše fyzicky nahrává na hudební nástroje, než celý tvo?í pomocí VSTi.

Podle textu asi poznáte s jakým ú?elem byla písni?ka skládána.

Poslechn?te, zhodno?te, budu rád za každý konstruktivní názor (k hudebnímu nápadu, textu, zvuku,...) :wink:

rastis

Re: Malý Zázrak

Příspěvek od rastis » 04 črc 2013 22:27

paci sa mi to melodicky, aj harmonicky, citit za tym skvele zvladnute muzikantske remeslo. text je OK... spev je demo ? ci ? nie ze by bol zly, skorej tuctovy a mierne roztraseny.

ale dobra robota, fakt pekne...

rastis

Příspěvek od rastis » 04 črc 2013 22:28

gitarove sola sa dnes sice nenosia, ale ako gitaristu ma celkom potesilo - vkusne :)

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 04 črc 2013 23:38

Mě potěšil upřímný text o normálním životě. A příjemná barva hlasu. A zvuk akustické kytary.

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 črc 2013 00:13

Nechci se pouštět do nějakých rozborů a už vůbec ne do zvuku, protože se mi už teď nechce zapínat zvukovku a bedny. Takže zkrátka, podle mě je to fakt vkusná věc!

Atoss

Příspěvek od Atoss » 05 črc 2013 12:55

rastis píše:paci sa mi to melodicky, aj harmonicky, citit za tym skvele zvladnute muzikantske remeslo. text je OK... spev je demo ? ci ? nie ze by bol zly, skorej tuctovy a mierne roztraseny.

ale dobra robota, fakt pekne...

Díky za hodnocení :wink: Zpěv není demo, ale nikdy jsem nechodil na zpěv, tak mi je jasný, že tam jsou dost velké rezervy, jak technické, tak i lehce intonační. Jestli je zde nějaký lepší zpěvák, který by měl zájem, tak můžu poslat hudební podklad a může to zkusit nazpívat lépe :mrgreen:

Atoss

Příspěvek od Atoss » 05 črc 2013 12:57

Jirka Štolfa píše:Mě potěšil upřímný text o normálním životě. A příjemná barva hlasu. A zvuk akustické kytary.
Díky, text se myslím docela povedl...byla zde jasná insirace :wink: S akustickou VSTi kytarou jsem si nikdy před tím moc nehrál, tak jsem si řekl, že je čas ji do nějaké písničky také zakomponovat...jsem rád, že se líbí.

Atoss

Příspěvek od Atoss » 05 črc 2013 12:59

tony9 píše:Nechci se pouštět do nějakých rozborů a už vůbec ne do zvuku, protože se mi už teď nechce zapínat zvukovku a bedny. Takže zkrátka, podle mě je to fakt vkusná věc!
Díky za názor, když budeš mít čas, tak bych byl rád i za názor ke zvuku. Dost jsem si s ním hrál, tak by mě zajímalo, co se Ti líbí a co Ti zase naopak vadí...

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 05 črc 2013 13:19

Aha, to je VSTčko. :shock:

Tak to du prodat svoji akustiku. :-)

Atoss

Příspěvek od Atoss » 05 črc 2013 13:26

Jirka Štolfa píše:Aha, to je VSTčko. :shock:

Tak to du prodat svoji akustiku. :-)
Ono je krom hlasu VSTi v podstatě úplně všechno :D

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 črc 2013 21:32

Poslechl jsem celé ještě jednou a ve zvuku nevidím problém. Možná by to mohlo celkově tak nějak celé víc zářit, nebo jak bych to řekl. Ale jak říkám zvuk je podle mne ok. Jo a tvůj zpěv se mně líbí

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 črc 2013 23:18

tak ja teda hlavne gratuluju k tomu zivotnimu milniku ;)

jinak pisnicka je docela povedenej popik, kterej ma pro me tu dulezitou ingredienci, ktera ho pro me dela stravitelnym - je to cisty, od srdce, uprimny... to respektuju a zpusobuje to, ze se mi z toho nekrouti prsty ;)

zvukove je to (dle myho) k tomu stylu uplne v poradku.. syntaky jsou pro me nuda, ale v ramci stylu to je asi zvoleny spravne...

Atoss

Příspěvek od Atoss » 06 črc 2013 12:39

tony9 píše:Poslechl jsem celé ještě jednou a ve zvuku nevidím problém. Možná by to mohlo celkově tak nějak celé víc zářit, nebo jak bych to řekl. Ale jak říkám zvuk je podle mne ok. Jo a tvůj zpěv se mně líbí
Díky za odpověď. Víc zářit...asi chápu, co tím myslíš, akorát už moc nevím, jak bych toho dosáhl, aby to nebylo moc na úkor sykavek a příliš výrazných výšek ostatních nástrojů. To rozzáření skladby se asi dělá při masteringu, že jo? Při svém "Masteringu" jsem krom kompresoru použil také lehké zvýšení výšek, právě pro takové to dodání jiskry celému zvuku. Bohužel jsem zvukař samouk a více jsem se jím začal zabývát až v poslední době, tak jestli máš nějakou radu, jaký efekt k tomu s jakým nastavením použít, budu rád. Jinak díky za ohodnocení zpěvu, jo studiová úprava zmůže hodně :lol:

Atoss

Příspěvek od Atoss » 06 črc 2013 12:42

biscuit píše:tak ja teda hlavne gratuluju k tomu zivotnimu milniku ;)

jinak pisnicka je docela povedenej popik, kterej ma pro me tu dulezitou ingredienci, ktera ho pro me dela stravitelnym - je to cisty, od srdce, uprimny... to respektuju a zpusobuje to, ze se mi z toho nekrouti prsty ;)

zvukove je to (dle myho) k tomu stylu uplne v poradku.. syntaky jsou pro me nuda, ale v ramci stylu to je asi zvoleny spravne...
Dík za gratulaci :wink:. Vím, že se na tomto fóru zase tak moc popík nenosí a o to víc mě těší, že aspoň trochu zaujal.
Jaký Synťáky konkrétně myslíš? Ty na zažátku nebo hlavní PAD,...?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 črc 2013 17:16

vsechny :-)

Odpovědět