Marek Federič-Život Kratka ukazka

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
greezmen

Marek Federič-Život Kratka ukazka

Příspěvek od greezmen » 26 led 2007 15:20

Tak nahravam kamošovy jeho pesničku a vypada to na moj prvy solidny projekt. :) Rad by som nejake komentare a hlavne radu na oživenie gitariek. Bicie su zatial ila LM-7 a spev je iba nahraty na jednu šupu nech sa mi lepsie pracuje. zajtra sa bude nahravat poriadne, ale uz som nevydržal a chcem aby ste to ohodnotili. :!:
akujem za kazdu radu ci pripomienku.

www.greezmen.smartlan.sk/zivot.mp3 - to bol taky prvy mix vcera po nahravani.

www.greezmen.smartlan.sk/zivot1.mp3 - dnes rano myslim ze je to odost lepsie.
ukazky su kratke

greezmen

Příspěvek od greezmen » 26 led 2007 15:24

Ešte dodam všetko su linkove nahravky jedna elektroaustika jedna elektrika a basa. Spev je nahravany na Behringer C-2. efekt na gitarach je z amplitube
delaye a priestory su z krabičiek co mam v popise.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 26 led 2007 15:29

pripomina mi to rok cca 1991. nic ve zlym. v cechach to bude mit uspech, slovensko je prilis progresivni.

;]

vasek

Příspěvek od vasek » 26 led 2007 15:36

Poslouchám to na malých bedničkách v práci. Myslím, že to cítíš dobře, ale přece jen ty bicí jsou slabota, chce to lepší samply. Akustice ten chorus či co to je velmi sluší, ale elektrice vůbec. Navíc když bydeš nahrávat přes Amplitube, tak to bude vždycky "neživé". To chce prostě aparát :(

greezmen

Příspěvek od greezmen » 26 led 2007 16:06

vasek píše:Poslouchám to na malých bedničkách v práci. Myslím, že to cítíš dobře, ale přece jen ty bicí jsou slabota, chce to lepší samply. Akustice ten chorus či co to je velmi sluší, ale elektrice vůbec. Navíc když bydeš nahrávat přes Amplitube, tak to bude vždycky "neživé". To chce prostě aparát :(
Pokial mysliš chorus na tej gitarke z Carlosovym drive tak ten chorus neni z amplitube ale to som dal len tak pre ztaujimavosť z EMP100vky je to variabilne iba skusam zatial dik za radu v dalsom mixe ho vylučim :) . Bice som nemohol nahravať fcera rano o 1 tagze az zajtra budu live v mojom podani. :wink:

greezmen

Příspěvek od greezmen » 22 úno 2007 02:58

tak fcera ako mi prišla nová ride činela som tak uuplne narychlo vramci testov nahral bicie žive do tejto pesnicky. Su dost vytiahnute hajtka aj rajda ale bol to zamer tak nekamenovať. basa je prilis zabasovana dole to si nefsimajte nebiol cas sa stym hrat ide len o bicie a hlavne činely. ako vam znie hajtka a ride + crashe? nahravane C2 hat C2 ride a SP B1 over.
www.greezmen.smartlan.sk/zivothh.mp3
este sa ospravedlnujem za koniec tam su uz len haluze ale fakt som bol lenivy to useknuť

Magion

Příspěvek od Magion » 22 úno 2007 09:28

poslouchám to taky na mini bedýnkách, takže neslyším detaily ( ale dobrej mix na nich hraje dobře).
co mi přijde divný:
1)Ten chorus na elektrické kytaře v druhé ukázce ( to ale neznamená dát kytaru úplně pryč - první ukázka bez něj je lepší )
2) hall na zpěvu v poslední ukázce - strašně dlouhej ocas, co to tam zahučuje - nelíbí se mi
3) virbl je utopenej

Ale tento styl hudby jde zcela mimo mě....

vasek

Příspěvek od vasek » 22 úno 2007 09:52

greezmen: ty činely máš všechny moc tenký a výškovatý. Ale to je asi mikrofonama, který používáš. Řekl bych, že činely máš solidní, dobře sejmutý by zněly hezky.

greezmen

Příspěvek od greezmen » 22 úno 2007 11:11

Co sa tyka tej gitary tak ta je preč lebo neni nahrata znova to bol iba amplitube... Ala HALL vokalny to bola vyslovena požiadavka od interpeta pacilo sa mu to take prehalovane. Rytmik som nevedel nijak vyladiť snimal som ho SM58 stale to bolo take dute. Asi preto ze som ho neequalizoval pri nahravani iba tak na oko v cubase som zneho vytlačal posledne. činely su kvalitne len som zabudol dodať jednu velmi podstatnu vec ze mix som nerobil v studiu iba som tam prisiel nahral bicie a vzal si to domou a tu mam iba CREATIVE MONITOR80 :oops: dik za hodnotenia urcite poslem verziu co bude nahrata komplet nastrojmi a potom tomu dame nejaky konecny tvar. :D

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 22 úno 2007 11:26

greezmen, ak dovolis pridam i ja par postrehov...
kopak, ten pseudo panterovsky mlask je v tejto hudbe nemiestny, posobi to ako vysamlovany tuk prstom po dolnej pere
snare mi az tak nevadi, mozno vytiahnut struny, ak mas stopu mic zdola, ak nie, skus to urobit skrz eq
overheady, hihaty a ride dole dole dole, nic ine nepocut iba jak to tam plesti, sumi a svisti
basa, neviem ci je to jej zvukom, alebo skor hrou, ale to praskanie na frazy je des, posobi to amatersky, rovnako aj rymicke kolisanie v tych bicich prechodoch v zavere
ak si reziserom nahravky, skus popracovat so spevakom na vyraze, nech to nie je take... no take... take ake to je :shock:

greezmen

Příspěvek od greezmen » 22 úno 2007 11:38

PiKey píše:greezmen, ak dovolis pridam i ja par postrehov...
kopak, ten pseudo panterovsky mlask je v tejto hudbe nemiestny, posobi to ako vysamlovany tuk prstom po dolnej pere
snare mi az tak nevadi, mozno vytiahnut struny, ak mas stopu mic zdola, ak nie, skus to urobit skrz eq
overheady, hihaty a ride dole dole dole, nic ine nepocut iba jak to tam plesti, sumi a svisti
basa, neviem ci je to jej zvukom, alebo skor hrou, ale to praskanie na frazy je des, posobi to amatersky, rovnako aj rymicke kolisanie v tych bicich prechodoch v zavere
ak si reziserom nahravky, skus popracovat so spevakom na vyraze, nech to nie je take... no take... take ake to je :shock:
Spevak je samostatna jednotka. nema kapelu a nigdy tuto pesnicku inak ako na španielke sam zo sebou nehral. basu aj gitaru tam hram ja a su fakt iba ukažkove nahladove ako bude pesnicka zniet . Bicie som nabuchal vcera na jednu supu co som si chcel vypocut ako to bude zniet z live sadou. mohol som si dat vetsi pozor na rytmiku ano . Ak ste si nefsimli basa aj vsetky gitary to su 4 akordy a zaciatocny 4takt je loopnoty do celej skladby. dovod? Marek nemam muzikantov zatial co by mu to nahrali. tak sme to nahravali mi amateri do kazdeho rozku trosku. a s tym jeho spevom mas pravdu vtedy mal taky nosovy hlas nedchový a ze artikuluje.
dik za dotazy. btw. kopak som nahraval na soundking mikrofon za 5 kil a v basoch absolutne iba huhlal tak som mu dal aspon konkretny mlask. nech ho je vobec počuť

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 22 úno 2007 11:48

no tak pokial si hral na bicie a ine sam, tak v pohode, rozumiem...
a soundking boli vzdy jedinecni, prave minuly vikend sme na chate pripijali vsetkym znackam, najma spomienky na staggy, arie, irisi, diamantky a jolany dali zabrat :D

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 22 úno 2007 15:33

greezmen píše: nahravane C2 hat C2 ride a SP B1 over.
Nebylo by lepší ty C2 použít jako overhedy, SP B1 zapnout PAD a sejmout s ním kopák (u podobného SP C1 to prý skvěle funguje) a na virbl nějakou dynamiku?

greezmen

Příspěvek od greezmen » 22 úno 2007 17:37

Ctirad píše:
greezmen píše: nahravane C2 hat C2 ride a SP B1 over.
Nebylo by lepší ty C2 použít jako overhedy, SP B1 zapnout PAD a sejmout s ním kopák (u podobného SP C1 to prý skvěle funguje) a na virbl nějakou dynamiku?
dnes skusim prisiel mi od vaška NT-1A tak uvidime

Odpovědět