Meditime - Harbinger

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 24 čer 2006 11:59

No, mně to tam právě ňák nepasuje. Ale to je jen subjektivní názor. Je to takový nečekaný :wink:

rastis

Příspěvek od rastis » 24 čer 2006 12:45

Neni zle, ale ako gitarista musim - sorry :) - lacny zvuk gitar, neviem odhadnut co to je za aparat, ale je to jedno, fakt to pre mna nahravku dost degraduje.

Trochu prehallene bicie, mam pocit, ze v dnesnych tvrdych zanroch je trend suchsich rytmicakov. Spev a vlastne cela nahravka by zniesla toho reverbu tiez trochu menej - toto je tak trochu ako z 80-tych rokov.

Ale inak sa to docela da.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 24 čer 2006 12:47

Když jsem si to zpíval dohromady s kytarou, tak mi to přišlo dobře navazující, ale je fakt, že jak jsem nahrával samotně zpěv, tak už jsem se na to musel více soustředit. Ted si vzpomínám, že jsem zkoušel i variantu jen jedné smyšky EGCD, ale od té jsem ustoupil, protože to bylo pro mne moc ploché a vlastně to vůbec nenapínalo :-). Asi je to tak - Nečekaný a taky trochu divný.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 24 čer 2006 12:54

Kytara je do maly mix tapco s predzesikem, pak line-in, audigy, vst-amplitude. Na ty haly si příště dám trochu pozor. :?

bluem

Příspěvek od bluem » 24 čer 2006 16:58

moj nepodstatny postreh: velmi cudne riesene harmonie v slohach. neviem - harmonicky mi to vobec nesedi - spev + gitara a spol. ten spev tam zneje ako nasilu poinactena sloha - akokeby si to chcel nejako obzvlastnit, ale nevyslo to. inak zvukovo na to ze je to asi doma nahrane je to slusne. to o tych haloch a 80tych rokoch uz si si cital, no nie je to pre tu nahravku az taka podstatna chyba krasy ako tie harmonie...

delay

Příspěvek od delay » 26 čer 2006 09:25

Vrsak:
Mám pocit, že kytara místama jede úplně jinde nežli zpěv, a to je pro mé ucho divné, ale nechci napsat, že přímo rušivé...
Mám pocit takové nepřirozenosti, a na to jsem háklivej :-)

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 26 čer 2006 18:26

Asi máte pravdu, mám pocit, že s tím Gis to nebude tak úplně čistý. Nicméně už to měnit nebudu a nechám to tak jak je, stejně ani nevím jak to spravit, ale určitě si to vezmu jako poučení do nových songů a ještě to omrknu pro live vystoupení.

Koukněte se i na skladbu What is after? Ve foru je trochu opomenutá. Díky Pavel

delay

Příspěvek od delay » 27 čer 2006 07:23

Vrsak:
Pokud se mám ještě vrátit k této skladbě... Asi by pomohlo na kytaru hrát malinko jiný akordy, nemyslím měnit kolečko EGCD, ale zkusit se odprostit od klasickej (durovejch) hmatů... KLidně bych zkusil v téhle skladbě vyzkoušet i nezboostrovanou kytaru s patřičným zvukom, která by tu harmonii malinko oživila, také basa nedostává šanci vyjet mimo šablonu, což je škoda a někde by to přímo lákalo... Jinak zbytek jsem již napsal u tvé druhé skladby:-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 čer 2006 14:28

Gis tam nech, je to harmonicky jeste v pohode a urcite to dava charakter. Klasickej metalovej postup, kterej ale muze na letmy poslech vadit. Moc hallu na vsem. Nejvetsi slabina je urcite kytara. Mozna je to dany tim nahravacim retezcem, mozna nastavenim na Amplitube, ale urcite mi tam zase vadi ta faze ve stereu. Hudebne jako skladba se mi to libi. Az to nahrajes s kapelou, tak to bude urcite dobry.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 30 čer 2006 10:45

Amorph díky, byl bych rád kdyby jsi mi vysvětlil tu fázi ve stereu, vůbec nemám šajn co to znamená :-) Zvukařské niance moc neovládám.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 30 čer 2006 10:48

Delay ty mě nutíš ještě nad tím trochu přemýšlet :-) Asi vím co myslíš, já občas hraju takový ty roztažený dvojhmaty - mrknu na to

delay

Příspěvek od delay » 30 čer 2006 11:27

Vrsak:
Jen bacha na "čas / uši". Já u každý věci strávím spoustu času, až nakonec zjistím, že už neslyším, protože mám v hlavě hučák...
A to je vopruz.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 čer 2006 11:29

Jde o to, ze mas jeden kytarovej signal rozhozenej do sterea tak, ze jsi zdvojil stopu, rozhodil panorama a jednu stopu mirne posunul (jestli se tedy nemylim). Potom se ti muze stat, nebo spise se ti to temer jiste stane, ze se tim posunem dostanou faze zvukove vlny proti sobe a zacnou se zrat. Odstarnit se to da ruzne, nejjednodussi cesta je nahrat tu kytaru dvakrat.

resilo se to napriklad tady
http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... reo+kytary
http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... reo+kytary

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 30 čer 2006 11:38

Dřív jsem to tak dělat, že jsem to dal do dvou stop a trošku jednu posunul (něco jako chorus), ale pak v amplitute je přímo funkce - stereo delay, stereo reverb a tím jsem to rozdvolil s minimální delay. Ale kuknu sa na ty odkazy a vyzkouším to.

Odpovědět