Mind Warp - Angels Between Us

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět

<t>Která ze skladeb se vám líbí nejvíc?</t>

Ouroboros
0
Žádná hlasování
Blue Lagoon
1
50%
Story Continues
0
Žádná hlasování
Nymphet
0
Žádná hlasování
Cape Of Good Hope
1
50%
Elder's Council
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 2

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 úno 2008 20:19

Download (WAV 44.1 KHz/16-bit stereo, Red Book)

Track 1 - Intro
Track 2 - Ouroboros
Track 3 - Blue Lagoon
Track 4 - Story Continues
Track 5 - Nymphet
Track 6 - Cape Of Good Hope
Track 7 - Elder's Council

Kromě drobného intra mají všechny soubory velikost od 30 do 44 MB.
MP3 verze všech tracků z této kompilace, jsou ke stažení na mindwarp.cz

Obal (náhled)

Obrázek

Lightscribe potisk (náhled)

Obrázek

Komentář
Tahle kompilace je určená pro několik radiových
stanic a tak mě napadlo to dát i na ezone.

Přeji příjemný poslech...

Special thanks to Kermitak FTP

emptysound

Příspěvek od emptysound » 21 úno 2008 20:24

máš supr nápady, ale zatím je nedokážeš správně zkomponovat. zvuk je dle mého ok, umíš si vybrat správné zvuky a sedí to dohromady, ale to všechno je bohužel k ničemu protože kompozice je naprd. občas stačí chvilku nemlet jednu melodii dokola a nechat posluchače trochu vydechnout. v kontrastech je síla. není to špatné ale dobré zatím taky ne. neber si to osobně je to jen můj náhled na věc

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 úno 2008 21:12

emptysound: jasně, máš nejspíš pravdu...ale jsou to mé známé skladby, každý z vás tu už všechny slyšel...a pamatuji si dost dobře konkrétně tvou reakci na Story Continues (a rozhodně si neříkal nic ve smyslu: "ne, tohle není dobré")...ale jde o to, že jsem těchhle 7 skladeb dělal skoro 2 roky a nebudu to zahazovat a začínat znovu, ikdyž znovu začnu, znám svoje chyby, kompozici teď studuji mnohem víc do hloubky, než kdy předtím...snad to přinese svoje ovoce, ale nebude to hned...ale abych mezitím přestal vydávat a neudělal si radost kompilací svých nejoblíbenějších skladeb, to určitě ne...

každopádně, každý má svůj názor...a pokud mi třeba 20 lidí odsud řeklo ke skladbě Ouroboros, že je to supr, že to má zvuk jak stehno, že mi gratulují, tak nevím, ale u mě je to úspěch, který nazývám výborně...nikdo neřekl, že by to nebylo dobré, tak ses měl vyjádřit taky...jestli ale hodnotíš kompilaci jako celek, tak je to zase o něčem jiném...

příště ale prosím neříkej o žádné mé skladbě "Brutálně dobré.", když mi za půl roku řekneš, že moje skladby nejsou dobré, čímž jsi myslel i Story Continues...ani jsi mi neodpověděl na PM, kde jsi po mě sám chtěl noty ke Story Continues, což jsem docela osobně vzal - poslal jsem ti je a zůstalo to bez odpovědi - možná jsi to přehlédnul...já když o něčem řeknu, že je to brutálně dobré, úžasné, nebo cokoliv podobného, tak to je pro mě úplně stejné i za 10 let...takže sorry, ale v tomhle smyslu tvou reakci vůbec nechápu, protože si protiřečíš...

btw, opakování melodií je jedna z technik, jak do lidí tu melodii nacpat...neříkám, že moje melodie splňují kritérium "lehce zapamatovatelné" a možná právě proto používám docela často metodu opakování...je to úplně standartní postup, nic, co by se nevidělo v každé druhé skladbě...snažím se ale, abych odlišil více hlavní melodii od výplní, na tom teď také pracuji...
a např. Cape Of Good Hope a Nymphet rozhodně nemají takové melodie, které by se příliš opakovaly...Cape Of Good Hope je hodně variabilní, jiná než všechny ostatní...a Nymphet má zase melodie tak dlouhé, že nikomu jejich opakování snad nemůže vadit...možná bych to neglobalizoval...tyhle skladby jsou si podobné asi jedině mojí melodikou a mými harmoniemi a to určuje charakter celé kompilace...
pro mě je to uzavřená věc a výběr skladeb, které tu byly hodnoceny převážně pouze kladně, v některých případech dokonce s absolutním nadšením...

peace...

emptysound

Příspěvek od emptysound » 23 úno 2008 11:13

Koukám, že jsi ze svou tvorbou docela spokojený. Tak to přeju hodně úspěchu. :wink:

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 úno 2008 11:27

emptysound: asi jsi nepochopil, co jsem ti psal, to je jedno, už se nebudu namáhat...řeknu ti jen, že když srovnám to, kde jsem byl před dvěma lety a kde jsem teď, tak můžu být spokojený, ikdyž to možná ještě není hudba, co by plnila stadiony...

nikdy ale nepochopím tvojí změnu postoje ke Story Continues a to cos udělal/neudělal s mojí PM, kterou sis sám vyžádal...víš o co jde a mě jsi tím urazil...radši mi to ani nevysvětluj...

micanek

Příspěvek od micanek » 26 úno 2008 19:57

2jindy2: trocha sebekritiky by opravdu neskodilo-prestal jsem komentovat obsahovou napln hned po mem prvnim prispevku, protoze jsem byl osocen ze snobismu, takze jsem te "usetril" mych vylevu... :) ale jak vidim, beres svou tvorbu vice nez vazne a v tom pripade mi to fakt neda... jestlize nepujdu do podrobnosti, tak si nemuzu odpustit poznamku, ze tve "kompozice" postradaji rafinovanost, i klasicke harmonie se prece daji vyjadrit zajimave, aby pusobily neotrele a treba i vtipne - co mi vsak vadi je neustale setrvavani v harmonickem prostoru, ktery je sice vyjadrovan "novymi" melodiemi, ty vsak z podstaty nemohou nicim prekvapit, protoze jsou v "zajeti" obemilane harmonie - logicky tedy chybi kontrast, ktery by naopak dodal na vetsi homogenite... jak si napsal:" opakování melodií je jedna z technik, jak do lidí tu melodii nacpat", tak to by bylo hodno prehodnotit, takhle ty lidi totiz umucis banalitou a plochosti - vim, ze mi napises, ze je to muj nazor a ty mas jiny :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 úno 2008 20:23

micanek: každý má svůj názor...ale já taky psal, že rozhodně ne všechny moje věci mají neustále se opakující melodii - viz. Cape Of Good Hope a Nymphet...nejsem Beatles, moje hudba se nelíbí každému, někomu prostě ano, někomu ne...ale tomu opakování se vyhýbat nemusím, znám dost úspěšných skladeb/hitů, co na tom staví...já to o těch mých harmoniích vím, že jsou si podobné (ale nikdo mi tu neříkal, že by byly klasické - naopak, říkali, že jsou zvláštní, myslím třeba u Cape Of Good Hope)...na druhou stranu díky tomu mojí skladbu poznáš mezi jakýmikoliv ostatními, což se o spoustě dnešní muziky nedá říct...má to i negativní důsledky, které jsi popsal...
v poslední době jsem se nějak odklonil a začal skladby možná opravdu až příliš moc stavět na opakující se melodii...dřív jsem víc pracoval s akordy a melodie nebyly tak na popředí...teď se zase budu víc vracet k akordům...
jinak já to zase tak vážně neberu (dělám i jiné tvůrčí věci, třeba psaní, dneska už vlastně profesně), tu hudbu dělám prostě protože mě to baví a budu jí dělat podle sebe, nejsem kapela abych se s někým musel dohadovat a to se mi moc líbí...možná se to nemusí zdát, ale pořád tu hudbu vyvíjím...například ještě před rokem žádná moje skladba neměla basovou linku, teď jí dělám skoro všude a je to práce navíc...v tomhle smyslu se dá říct, že to začínám brát víc vážně, než dřív, to je pravda, víc se s tim seru ;)

jinak ke kritice a k tomu jak jí "snáším" - víš co, nemám rád ryzí kritiku...i o té největší sračce se dá říct alespoň něco pozitivního, čím autora motivuješ k tomu, aby se zlepšil...když někdo pouze kritizuje, chytnu z toho akorát depku - a myslim si, že to tak bude mít víc lidí...je to ale asi českým myšlením, na západě to je jinak...jestli to budu víc komerčně rozjíždět, tak bych moc rád, kdyby to nebylo v česku, nemám tuhle zemi rád, ikdyž tu mám spoustu přátel...zatím se mi nabízí španělsko, tak uvidím...

nunu

Příspěvek od nunu » 26 úno 2008 20:32

nejlip se motivuje tim, ze reknes v cem ta sracka je a jak ji zmenit. Ne mazanim medu okolo pusy.

stahnul jsem jeden wav, nebavi mne, neni to muzikalne co by mne oslovilo. Tim to nemuzu hodnotit, ale moc mi to nesedi ani zvukem, mozna je to zamer a nerozumim tomu.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 úno 2008 20:44

nunu: ok, taky názor...nemyslel jsem ale mazání medu kolem pusy...zkritizovat to ano, ale zmínit alespoň něco dobrého by také mohla být slušnost...u nás to prostě ale jak říkám není zvykem...

micanek

Příspěvek od micanek » 26 úno 2008 20:53

2 nunu: no takhle jsem to napsat uplne nechtel, abych nebyl za "snoba" :)
2 jindy2: o tom "komercnim rozjizdenim" zatim pochybuji - tva tvorba zatim nema takovy potencial... i kdyz se snazis, aby tvoje tracky sly od nekud nekam, stoji na miste, proste v nich neni naboj, tah - jde o to, ze si pustis zacatek a de facto uz vis jak to bude za 2 minuty... nic noveho proste neprichazi - tim, ze lehce variujes nejakou melodii nebo ji zahrajes jinym nastrojem novost nedodas... vyrazovy prostredky, forma, harmonie, to vse je predvidatelne...

nunu

Příspěvek od nunu » 26 úno 2008 21:37

nemyslel jsem to zle, proste takove veci neposloucam, nedokazu tim nic rict, neposloucham toho spoustu, takze neni se cemu divit. Neni to o snobstvi, tim ze jiny upozorni ze se mu nezda zvuk by si mel kazdy vysvetlit tak, ze pokud to uvidi podobne vic lidi, je to duvod k zamysleni.

Odpovědět