Mind Warp - Arborean Dreams

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 říj 2009 15:56

09m:28s l 18 MB l MP3 256 kbps l 120 BPM

Obrázek

Zajímal by mě něčí názor, hlavně na zvuk. Nesnažil jsem se to tlačit nějak moc do sterea nebo používat kompresi, ačkoliv jsem s takovými verzemi laboroval, tak nakonec se mi líbila zvukově nejvíc tato. Je za tím dost práce a ještě to má druhou navazující část, kterou jsem zatím neuveřejnil, protože by to jinak mělo 20 minut a ještě na ní pracuji.

Cyril

Re: Mind Warp - Arborean Dreams

Příspěvek od Cyril » 30 říj 2009 16:50

Uprimne receno vydrzel jsem to poslouchat zhruba do tri ctvrtin, neni to uplne nejzabavnejsi na soustredenej poslech. Myslim ale, ze bys to uplne klidne mohl prodat naky televizi pro nakej dokument nebo reportaz o cestovnim ruchu, o primorskych letoviscich nebo tak neco... Na zvuku mi nic nak moc nevadi, akorat ten snare je dost divnej, a po case me zacal vylozene srat... nema vubec zadnou ranu a ten zvuk mi proste ani neprijde zajimavej... Ale jak rikam, nekam by se to vylozene hodilo, no a myslim, ze kdyby nekdo nekde poustel naky Cafe Del Mar a k tomu tohle, ze by treba ani nekdo nepoznal, ze to neni z tech CDcek :)

P.S. tem tvejm vecem by vylozene prospel nakej zivej nastroj/zpev, nebo aspon naprogramovanej pokus o nej... sem treba naka trubka nebo tak, naky tahly solo, a hned by to ozilo.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 říj 2009 18:20

Moc diky za koment Cyrile. Jsem rad, ze jsi to vydrzel alespon do 3/4, protoze je to muj zatim nejdelsi track. Ale narozdil od tech z posledni doby jsem u tohohle fakt ze sedel 24/7 a mel s tim kurva trpelivost, a za strizliva. Jinak, ma to patrit do serie mych skladeb Dreamland, Sector Effector, Hexacube, kterou jsem delal pred rokem presne touhle dobou, akorat tohle dalo vic prace. No par mych fanousku me prosilo o pokracovani tohoto stylu a soundu, tak jsem jim vyhovel.

Zajimave je co rikas o primorskych letoviscich - pracovni nazev byl totiz Arborean Coasts (Plaze Arborie), takovou naladu to totiz ma navozovat, ale Arborean Dreams jsem vymyslel driv pro neco jineho, a libil se mi vic.

Zivy nastroj - v tomto pripade by mozna prospel, ale ja vim, ze obecne me nikam neposune. Lidi, co poslouchaji moji muziku, si to alespon nemysli a nechteji to tam (akustickou kytaru treba). Bohuzel zde mi jako jeden z hlavnich nastroju pro tu "refren" cast prisla dobra ta pseudo-kytara, nic lepsiho jsem ve sve sbirce pro mnou zamysleny ucel nevystrachal. Puvodne to melo byt ryze synteticke a vice syrove, ale neni, protoze me to samotneho nebavilo. Ta instrumentace u tohohle je kompromis.

Na ten zvuk jsem se ptal proto, ze jsem zde vypustil poprve Izotope Ozone a masteroval to pouze pres Fruity Limiter (a skrze ten jsem vymacknul lepsi dynamiku). Vysledkem je ale uzsi syrovejsi zvuk, ktery mi nicmene zatim celkem vyhovuje, jen pri nizsich hlasitostech to nezni nejlepe.

Co se tyce te snare, tak zde jsem nechtel, aby byla nejak moc rezava a intenzivni, protoze jsem mel pocit, ze by to rusila (a vubec bici tam jsou akorat na podporu kompozice, tam se zmeny moc nedeji, ac tam puvodne byly, tak ja u me klasicky radeji resil prechody a zmeny spise pres noty a synthy).
Laboroval jsem se vsemi prvky dlouho, ale dneska uz jsem si rikal, ze jako stacilo, protoze to ma 77 patternu a 33 nastroju, takze je uz dost voser v tom neco aranzovat, ale to si myslim, ze neni ten problem. Nejak neprimo jsi mi potvrdil moji domnenku, ze mozna instrumentace je ten problem, na ktery se zamerit a ostatni veci kdyztak resit az potom, jestli vubec. No neni to v rozdelanem stavu, muze to takhle zustat, je to hotove, ale da se to jeste vypiplat, to urcite.

Kazdopadne kdyby se mi podarilo udelat verzi, ktera te bude bavit az do konce s jakoukoliv stopazi, byla by to pro me dokonala skladba, protoze si te vazim (a pocitam, ze stejne nikdo uz zadny koment nenapise, nevadi). Pokusim se jeste par veci lepe zaranzovat a pripadne zmenit instrumentaci, jestli najdu neco vhodnejsiho. Diky.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 30 říj 2009 18:45

takovyhle "sracky" presne produkuje Studio Fontana, odbornici na podkladovky pod reklamy apod.:) Zvuk jak ze samohrajky, takze je utrpeni to pouzivat (delam v radiu produkci, kam spada mimo jine i vyroba reklam). Zkus jim to nabidnout, treba na tom vydelas nejakej cash.:)
Jinak za me je to nuda, nuda, nuda s nulovym hudebnim citem a invenci.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 říj 2009 18:51

Obrázek

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 30 říj 2009 19:07

to je prave to smutne, ze to neni ze samohrajky.:) Byla to dobre minena rada, ale jaksi se minula ucinkem.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 říj 2009 19:08

Jindy píše:Obrázek
aj honorovanemu Kajovi se to nelibi 8)
dakujeme ti ze si sa zachoval objektivne a nechal sa vyjadrit aj Kaju k tvojmu tracku...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 říj 2009 19:31

EXCOM píše:
aj honorovanemu Kajovi se to nelibi 8)
dakujeme ti ze si sa zachoval objektivne a nechal sa vyjadrit aj Kaju k tvojmu tracku...
:P

delay

Příspěvek od delay » 30 říj 2009 20:07

Jindy, Jindy... poslechnu si to jindy.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 říj 2009 20:23

Obrázek

kuci, az prestanete citovat moji reakci na Oxxygen a zacnete tedy postovat konstruktivni komenty, tak prestanu ja postovat fakace, ok? nevidite co napsal Cyril? ze to je kvalitni koment? ale ja si uz zvyknul, ze toho se tu od nikoho jineho uz nikdy nedockam..ptal jsem se na zcela jasne veci..nekterym to asi zcela jasne neni, tak ok...mozna pro zabednene hlavy staci precist muj prvni prispevek...

pokud nemate nikdo rict co normalniho, tak bezte k certu a nechte toto tema byt...
you don't take the consequences...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 říj 2009 20:53

uz aj UWE posiela fakac... 8)

no pytal si sa na nazor, tak ti ho sem ludia postli, ale nazor je pre teba len to co ty uznas za vhodne?
nie si schopny akceptovat nazor, tak na co si ho tu ziadas...

alebo nabuduce teda aby sme v tom tu mali jasno, tak napis

prosim o nazory hlavne Cyrila, lebo si ho velmi vazim... a tych co si nevazim( cele ezone ), vam preventivne posielam fakac za vas nazor

ked to teda budes presne formulovat, tak potom sa ti nestane, ze ti sem niekto posle aj iny nazor s akym sa ty ztotoznujes... nakoniec, hned po vytvoreni tvojho trheadu ho mozme zamknut, nikto nebude prispievat nazormi a narozi ti budu ludia posielat do PM( mozno cyril ti napise nejake sladke slova )

Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 říj 2009 21:12

EXCOM píše:
uz aj UWE posiela fakac... 8)

no pytal si sa na nazor, tak ti ho sem ludia postli, ale nazor je pre teba len to co ty uznas za vhodne?
nie si schopny akceptovat nazor, tak na co si ho tu ziadas...

alebo nabuduce teda aby sme v tom tu mali jasno, tak napis

prosim o nazory hlavne Cyrila, lebo si ho velmi vazim... a tych co si nevazim( cele ezone ), vam preventivne posielam fakac za vas nazor

ked to teda budes presne formulovat, tak potom sa ti nestane, ze ti sem niekto posle aj iny nazor s akym sa ty ztotoznujes... nakoniec, hned po vytvoreni tvojho trheadu ho mozme zamknut, nikto nebude prispievat nazormi a narozi ti budu ludia posielat do PM( mozno cyril ti napise nejake sladke slova )

tak toto byl nazor k me skladbe jako remen...vskutku se drzis tematu, tak dovol, abych ti pripomel o cem je toto tema:

Zajímal by mě něčí názor, hlavně na zvuk. Nesnažil jsem se to tlačit nějak moc do sterea nebo používat kompresi, ačkoliv jsem s takovými verzemi laboroval, tak nakonec se mi líbila zvukově nejvíc tato. Je za tím dost práce a ještě to má druhou navazující část, kterou jsem zatím neuveřejnil, protože by to jinak mělo 20 minut a ještě na ní pracuji.

___

Máš něco? Vešketý OT od Cyrilovy zprávy a mojí reakce na ní prosím smazat. Nepatří to sem. A pokud bude učiněno jinak, budu si stěžovat.
PS: Excom - koho si na EZ vazim, tak ten to vi a ty to nejsi.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 říj 2009 21:22

nemas narok sa stazovat, lebo si vyjadril fakac na nazor oxygena, ktory reagoval uplne slusne, presne a dal este aj radu...
tvoje spravanie je neadekvatne a mozes sa stazovat tak cyrilovi, mozno to tu premaze... tvoje prispevky by sa tu mali uchovavat uz len preto, aby ludia vedeli co si zac...

clovek by ti aj nazor vyjadril, ale tvoja odpoved je fakac...

teraz neviem, fakac je nejaka tvoja standardno-vseobecna intelektualna odpoved ?

Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 říj 2009 21:32

Excom: :wink: ubozaku

jackies

Příspěvek od jackies » 30 říj 2009 21:55

Byl tady příspěvek, který jsem si rozmyslel.
Nechci porušit slib, který jsem dal Amorphovi.
Pozdravujte Voloďu :)

Zamčeno