Mind Warp - Happy Meal

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindy2

Mind Warp - Happy Meal

Příspěvek od Jindy2 » 10 pro 2007 20:54

Mind Warp - Happy Meal
160 BPM, 02m:56s, 7053 KB (MP3 320 kbps), CD Master

New Mind Warp studio photo:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 11 pro 2007 17:14, celkem upraveno 2 x.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 10 pro 2007 22:00

nazdar, to su dve skladby alebo len jedna?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 10 pro 2007 22:05

Poshook: dvě...je to takové předvánoční demo...ty dvě skladby jsou narychlo spojené v sound forge (kvůli nedostatku času)...ve finále to bude spojené lépe (a budou tři)...ale z tohoto bych alespoň rád znal reakce lidí na new sound atd...

zkrátka krabička Happy Meal - kdo ví, co se skrývá uvnitř?
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 10 pro 2007 22:14, celkem upraveno 1 x.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 10 pro 2007 22:12

no mne sa paci zvuk bicich v prvej casti a basa mi pride prilis naefektovana a bez spodkov

Poklop

Příspěvek od Poklop » 10 pro 2007 22:19

a já bych dodal jednu vec, která mě tam trochu vadí a to je zvuk, kterej se zjeví poprvý na 35 sekunde (takovej veselej).
Tak tenhle motiv je v Dur ale podklad jede v Moll jesli se nepletu.
Ne že by bylo nutné dodržovat hudební zákony ale možná by stálo za to to zkusit přehodit do Mollu, ten veselej zvučík, možná tam pak bude sedět líp.
Tzn. ten druhej ton v pořadí o pulton níž na D#.

muj názorek :-) nebij mě

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 10 pro 2007 22:21

Poshook: Hmm...bicí jsou v obou částech úplně jiné, to máš dobrý postřeh. A jestli se ti více líbí bicí v té první části, je to také možná tím, že první část je kompozičně složitější a má víc nástrojů.
Basa je v první a druhé části opět úplně jiná. Nejspíš jsi mluvil o té base z první části. No, rozumím, asi má na sobě moc reverbu a hlavně cutoff...možná to ani neni dobrej zvuk. Takže díky za tip - v první části basu zkusím vyměnit za lepší.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 10 pro 2007 22:24

Poklop: moc díky za tak zainteresovaný příspěvek, máš dobrý postřeh...

ano, tenhle "jingle" co se zjeví na 35 sekundě by měl být položen jinde a kromě toho by to měl hrát nějaký vhodný brass, ale bohužel jsem žádný, který by se tam hodil, nenašel a tak jsem tuhle aranž nechal jak je....

bude opraveno, vím o tom, díky moc za připomenutí :)

toxin

Příspěvek od toxin » 10 pro 2007 23:13

přidávám se jak sám příšeš ta bassa je moc naverbovaná chtělo by to na ni fakt hodit nějakej bass boost a přidělat tomu trochu spodek.Příjde mi taky že v té první části je ten beat tak trochu utlačenej a přebíjí ho ostatní nástorje vytáhl bychho trochu víc do popředí.Rytmus jednodušší ale asi si to takhle zaýšlel a účel to podle mě celkem splnuje:)

Ta druhá část se mi líbí víc po rytmické stránece ale uplně mi chybí bassa jinak ok...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 10 pro 2007 23:49

Me se libi jaky to ma zvuk hlavne ten zacatek:)

Basa naka divna, jakoby divne zkreslena :)

Bici no sila, klasika, moc se mi libi :) nevim jak to zvucis ze zni tak supa :)

Melodie zvlastne ujizdi dolu ale pak prijemne graduje nejakym zvlastne zmrsenym klavirem :)

A vsechno to prijemne podbarvuji bici paradni :)

Druha se mi libi moc o dost vic nez druha, takova zvukova anarchie a super bici :-)
No a ta linka to je proste:

http://youtube.com/watch?v=RRsA-l9NCBk

:D moc mi to tento spartakiadni hit pripomina :)

Mimochodem ta basa v druhe casti uz je super zni pekne.. analogove i kdyz to asi bude digi :)

edit:
Tady krasne lo-fi i s obrazovym doprovodem :)
http://youtube.com/watch?v=K43gch-SGtA&feature=related

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 pro 2007 17:02

UPDATE: Zredukoval jsem to a je to teď už jen jedna skladba, ta začáteční. Trošku jsem si pohrál s mixem a laděním, ale co se zrovna toho týče, tak to chce asi ještě dopilovat. Posuďte sami - nová verze je na původním linku.
Jsou tam nějaké nové bicí paterny, filly a podobné věci, které stopáž dorovnali s původní dvouskladbovým trackem.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 pro 2007 19:14

K obrázku "New Mind Warp studio photo": To beru, člověk nemusí být obklopen desítkami rackových HW věcí, stovkami metrů kabelů a věžemi/ stojany HW synthů, aby udělal dobrou skladbu a/ nebo dobrý zvuk.
Jen mě napadá - nestíní Ti ten notebook zvuk z levé bedny? :) Dobrá, jen vtip, asi špatný.

Ke Tvé věci "Happy Meal": jak jsem psal výše, zvuk je podle mě opravdu kvalitní.
Jen mám pocit, že ten bass trochu ve stereu táhne více doleva a nezní to úplně nejlépe, nejvíce patrno zhruba od 00:07 a pak v těch tišších pasážích. A i když se v to těch některých rychlejších částech jaksi "spojí" s ostatními nástroji, znát to je stejně a místy hodně.
Bicí jsou kvalitní, to ano a z mého pohledu hlavně zvukově, i když - a to už Ti psalo více lidí, nejen já - jsou pro Tebe charakteristické a až na malé obměny v podstatě stále stejné. Myslím si, že nerad programuješ vlastní bicí, viď? Ale nic ve zlém.
Ke skladbě jako takové - motiv se podle mě pořád opakuje s nepatrnou změnou pouze v mezihrách, kdy zmlkne rytmika...
Ta neshoda moll/ dur asi na 0:36 je tam stále a bohužel "zakroutila uši" i mně...
Konec je zase strašně ustřižený, píšu schválně "zase", protože už jsem to u jiných Tvých skladeb slyšel.
A mně osobně tam chybí nějaká plocha, alespoň občas, třeba v těch tišších mezihrách, byla by to možná velmi příjemná změna.

A ještě něco - možná by nebylo špatné, když něco updatuješ, nechat link i na původní verzi, aby bylo možno porovnávat.

Jinak je to ale docela pohodovka, která se rozhodně dá poslechnout.
EDIT: Zapomněl jsem připsat, že i já bych se přikláněl pro hutnější bass, pardon.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 pro 2007 15:55

Jindrix: hehe, no to je problém s tim notebookem před bednou...musim ho zavřít, když hraju na hlavním kompu, ale to není problém, protože v tu chvíli notebook nepotřebuji...

jinak díky za tvou kritiku...toho, že by bass táhnul doleva, jsem si nevšimnul...díky za upozornění...ale jinak je oproti té první verzi více muted, takže nezní tak strojově, ale slyšet to tam pořád je...ale jiný jsem zatím lepší nenašel, tak jsem tenhle akorát upravil, protože se tam docela hodí, zapadne tam - právě v těch rychlejších pasážích, jak píšeš...a v těchto pasážích se také zvedá o pár not nahoru, takže zní energičtěji...

neshoda v moll/dur...to je problém a pokud to přehodím jak to být má, tak to hraje moc hluboko a nebo vysoko, zkrátka to ten nástroj nezvládá jinak o nic lépe...nelíbí se mi to a je to o zdlouhavém hledání vhodnějších nástrojů a tak to je běh na delší trať...

jsem jinak rád, že ti to zní jako pohodička, o to mi šlo...prostě žádná revoluce, jen takový zajímavý poslech s určitou atmosférou, nic víc...

a s tím linkem na původní verzi/verze - to by bylo moc pěkné, vím, že to tu tak dělal amorph, ale já nemám web prostoru na rozhazování, musím přemazávat staré věci...u mě je to prostě jiné a hlavně většinou nedodělávám věci na fóru a do budoucna už bych to nechtěl opakovat...

Odpovědět