Mind Warp - INRI

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp - INRI

Příspěvek od Jindy2 » 14 úno 2009 14:06

Mind Warp - INRI

04m:20s l 8,3 MB l MP3 256 kbps l 44 kHz l 125 BPM

Obrázek

Igne Natura Renovatur Integra
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 14 úno 2009 23:01, celkem upraveno 14 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 úno 2009 14:55

proc 48 khz?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 úno 2009 15:32

Nahoda - az po exportu jsem si vsimnul, ze mam ve Fruity nastaveny 48 kHz, nevim proc. Takhle uz to stejnak musim nechat nebo resamplovat, Fruity mi to nedovoli prepnout.

EDIT: Vzorkovaci frekvence zmenena na 44 kHz.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 14 úno 2009 23:01, celkem upraveno 1 x.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 14 úno 2009 17:36

luxusní
Obrázek
live free or die!

toxin

Příspěvek od toxin » 14 úno 2009 17:54

ahoj
me se fakt hodne líbyl začátek po nastupu toho sintu se to ale zvrhává do něčeho co mi už moc nesedí hlavne přechody mi příjodu násilný pokud by se nejednalo o hudbu vykonstruovanou k nějáké určité měnící se scéně...pocituju v pom prostě náladové skoky...

delay

Příspěvek od delay » 14 úno 2009 19:29

Zacatek slibny, ale to arpeggio je fakt divny... hlavne tonove rekl bych. Prijde mi, ze se nesnazis skladbe moc venovat a nevydrzis u ni... To je skoda podle me. Lip vybrat zvuky, treba i bici a tolik nepospichat...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 14 úno 2009 21:24

podle mě je to naprosto totálně epesní tucka, poslouchám to pořád dokola, prostě hitík. nevim, co se vám na tom může nelíbit...
Obrázek
live free or die!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 úno 2009 21:24

Mind Warp - INRI V2 (na původním linku)
(nová změněná a dokomponovaná verze s více akordy, v normální 44 kHz MP3)

_____

luphtrack: díky, jsem rád, pokud se líbí :)

Toxin: ve druhé verzi jsem se tenhle nesoulad nálad pokusil opravit a zlepšit tím, že skoro pořád hrají nějaké akordy...

delay: arpeggio je tam mozna misty tonove mimo a je nezvykly, mozna moc rychly a vyrazny...nove pasaze v druhe verzi ho snad maji celkove lepsi...
jinak bici jsem se tentokrat premohl, ze se kopak obcas meni (!) :) v prechodech a tak...ale jo, chtelo by to vic fillu, prirozenejsich bicich, ale jsem zatim linej instalovat AD pro tenhle ucel...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 14 úno 2009 23:08, celkem upraveno 6 x.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 14 úno 2009 21:30

tak jsem asi nesmrtelnej, páč tu tvoji "faucvajku" jsem zvlád až do konce...
Obrázek
live free or die!

micanek

Příspěvek od micanek » 15 úno 2009 00:49

clovece ja ti nevim, mam pocit, ze nedokazes prekrocit svuj vlastni stin.. urcite je dobre, kdyz ma nekdo svuj vlastni rukopis, ale dle meho soudu si se dostal do faze, kdy de facto vykradas sam sebe - bohuzel se nedostavuji plody tve prace na sobe samotnem, verim, ze tomu venujes spoustu casu a chces to nekam dotahnout, ale prijde mi to nejaky krecovity.. neber to jako utok, ale asi bych zkusil uplne jinou cestu, napriklad se prinutit k vyvoji limitovanim tvorby samotne, urcite by ti pomohlo, kdyby si treba zacal psat variace jako za starych casu :) je to sice vopruz, ale kdyby si byl nucen behem tydne napsat 20 charakteristickych variaci na skakal pes, tak by ses nejen celkem zapotil, ale hlavne si z toho neco odnesl, kdyby si ty verze navic psal jen pro klavir, aby ses nemohl schovat za syntacky, arpeggia, smycky apod, tak by to bylo teprve neco :) popremyslej o necem takovem...

dano

Příspěvek od dano » 15 úno 2009 01:52

suhlasim s chalanmi ze ten zaciatok sluboval nieco ine. potom sa to zrazu desne zvrhlo... skoda... strasne vela tam toho je a hlavne tie speudoslaky tam robia dost bordelu...

inak, z coho tahas zvuky vo svojich skladbach?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 15 úno 2009 09:29

micanek: diky za koment....v posledni jsem si oblibil ty rovny arpeggia a dalsich par propriet a cpu je vsude mozne...je to jina hudba, nez co jsem delal pred treba dvema lety, ale posledni cca. pul rok jedu v techto kolejich, kde pouzivam jeden styl kompozice...takze jo, v tomhle se to moc nikam neposouva, jenom predkladam nova temata v jinych balenich, ale snazim se pokazdy myslet na vytky, co lidi meli minule...
ty variace, treba bych zvladnul udelat 10-20 variaci na tema, jenom nevim, co bych s nima pak delal, delat nejakou megtaskladbu kde ma hlavni tema x-variaci se mi nechce, nechapu presne proc...
jinak utahnout skladbu na klavir nebo co nejmin nastroju, tj. abych se za nic neschovaval, jsem zkousel, porad si tu brnkam na piano...ale me bavi pracovat s elektronickou instrumentaci, je to legrace, tech moznosti...

dano: dik za komentar...no ja doufam, ze aspon ta druha verze je min zvrhla, nez ta prvni, v te druhe se mi zda vic koser harmonie, je tam vic akordu atd...kdybych vedel konkretne co si vsichni myslite, ze tam dela ten "zvrhavaci bordel", treba bych to predelal...ale je tam ted uz dost veci a nekolik harmonii, ktere bych pryc davat urcite nechtel...

nastroje co pouzivam posledni dobou:

piano - ted uz jedine uzasny Pianoteq

smycce a choral - EWQL SOSE (jsem ted zkousel a fakt to oproti Gold verzi nema ten reverb, je to lepsi...ale zase to pouziva jenom stretch pro samply a je to tam slyset, hlavne ten choral je radsi vic potichu, ten neni nejak uzasne kvalitni, ale celkove pro me lepsi prace s tim nez s Gold verzi)

pomocne zvuky - Nexus a x-bank do nej

hlavni synth - Sylenth 2.20 64-bit (v tehle nove verzi jsou nove
presety...jeden treba ten arp z Blade Runner theme songu, ten jsem tady pouzil, ale upravenej)

bici - v posledni dobe jenom Izotope iDrum, krasne se ovlada, vyhovuji mi druhy tech bicich co tam jsou

pomocny synth - Predator (vetsinou na ruzne FX, nebo kdyz se mi nedari nakroutit co potrebuju na Sylenthu)

pomocny reverb - reverby nepouzivam uz skoro vubec a kdyz, tak jenom lehce na kazdy nastroj zvlast, to mi staci Fruity Reverb nebo GlaceVerb

basa - Trilogy (tam pouzivam vyhradne muted elektricke basy a jen obcas, nic jineho)

tady v ty skladbe INRI je 18 nastroju/synthu, vsechny ty vypsane...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 15 úno 2009 15:38

Jindy2: Rozhodně zajímavá skladba.
Příjemné zvuky i zvuk celkově.
Pravdou je, že ten opravdu skvělý začátek slibuje trochu něco jiného, než pak nastoupí, ale v pokračování je víceméně ten "duch" motivu jakž takž zachován...

Místy mi to ale přijde až moc harmonicky překombinované, v některých pasážích se mi dokonce zdá, jako by to až neladilo - namátkově 1:11-1:16, 2:30-2:35, 3:43-3:49, 4:12 (časy orientační).
Jinak ale hodnotím kladně, je to příjemná poslechovka.
Blahopřeji, Jindy2.

Trochu OT ke zmiňovanému Pianoteq:
Osobně s ním nemám nejlepší zkušenosti; připadá mi trochu "úzkospektrý" a všude, kde jsem ho použil já, se jeho brilance (znějící když hraje sám) snadno nechala "sežrat" jinými nástroji, což se mi například u "Steinberg The Grand" nestává.
Ale možná bude chyba u mě, že jsem použil nesprávné presety, nebo to prostě neuměl namíchat.
Pro všechny fandy tohoto VST Pianoteq - nechci rozhodně říci, že je špatný, jen já si s ním příliš nerozumím, toť vše.
Sorry za OT.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 16 úno 2009 16:17

Jindrix: Díky za reakci. Hmm, začátek možná slibuje něco jiného, možná víc depresivního, to nevím, ale mě se to pokračování zdá, že se tam hodí.

Vím, o kterých harmoniích mluvíš, ty sekce ze kterých jsi vypsal časy jsou totožné, ale pokud jde vždycky jen o pár sekund, nějak mě to zatím netrápí. Stejně je to celé hrané živě, pak akorát zkvantizované, tak jsem rád, že jsem se alespoň nějak do těch akordů trefil, tak jsem to tak nechal.

Pianoteq - co píšeš, je docela známá věc, ačkoliv mě zvuk Pianotequ ani když hraje samotný, nevadí. Tedy vadí, proto radši vždycky dávám dumper pedal, to se mi líbí víc.
Jinak chyba není v tobě, prostě věci jako to Grand (neznám) nebo Ivory jsou samozřejmě sólově lepší, ale právě naopak mě z mixu zase čněly a když chci piáno, které zapadne hezky do mixu mezi ostatní nástroje (a nezní špatně), dám tam určitě Pianoteq a ne Ivory. Proč instalovat 10 DVD kvůli pár tónům na piáno. Mě se zdá, že mi tady v tom songu funguje Pianoteq dobře, zní dobře, tak určitě nemám potřebu ho měnit za lepší.
Já už ty obří banky samplů opouštím, nebaví mě to instalovat, nebaví mě s tím dělat.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 16 úno 2009 19:30

Jindy2 píše:Jindrix: Díky za reakci. Hmm, začátek možná slibuje něco jiného, možná víc depresivního, to nevím, ale mě se to pokračování zdá, že se tam hodí.
Však jsem psal, že se mi zdá ten motiv i po začátku jakýmsi způsobem zachovaný, takže v pohodě.
Jindy2 píše:Vím, o kterých harmoniích mluvíš, ty sekce ze kterých jsi vypsal časy jsou totožné, ale pokud jde vždycky jen o pár sekund, nějak mě to zatím netrápí. Stejně je to celé hrané živě, pak akorát zkvantizované, tak jsem rád, že jsem se alespoň nějak do těch akordů trefil, tak jsem to tak nechal.
Ale tohle by rozhodně chtělo ještě doladit (můj názor).
Jindy2 píše: Pianoteq - co píšeš, je docela známá věc, ačkoliv mě zvuk Pianotequ ani když hraje samotný, nevadí. Tedy vadí, proto radši vždycky dávám dumper pedal, to se mi líbí víc.
Jinak chyba není v tobě, prostě věci jako to Grand (neznám) nebo Ivory jsou samozřejmě sólově lepší, ale právě naopak mě z mixu zase čněly a když chci piáno, které zapadne hezky do mixu mezi ostatní nástroje (a nezní špatně), dám tam určitě Pianoteq a ne Ivory. Proč instalovat 10 DVD kvůli pár tónům na piáno. Mě se zdá, že mi tady v tom songu funguje Pianoteq dobře, zní dobře, tak určitě nemám potřebu ho měnit za lepší.
Já už ty obří banky samplů opouštím, nebaví mě to instalovat, nebaví mě s tím dělat.
Tak vadí, nebo nevadí? :D
Můj problém je právě v tom, že sólově mi Pianoteq zní také dobře, ale jakmile jsem k němu přidal nějaké smyčce a pár dalších nástrojů apod., ta jeho brilance zanikla.
Ivory nemám (a snad ani díky 10 DVD mít nechci; stejně by to pro moji tvorbu bylo házení perel víš komu...) a proto používám na piano raději "The Grand" (který není datově příliš objemný), i když se nad tím chci zamyslet a podívat se na to, co dělám v Pianoteq, nebo spíše v celkovém mixu špatně. Pianoteq ale rozhodně nezatracuji!

EDIT: To házení perel... ohledně Ivory jsem myslel na sebe, tedy tak, že tak kvalitní instrument by pro moji nic moc tvorbu byl zbytečným luxusem.

Odpovědět