Mind Warp - Journeyman

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindy

Mind Warp - Journeyman

Příspěvek od Jindy » 06 bře 2007 20:26

Jindy

Mind Warp - Bright Garden

Příspěvek od Jindy » 20 bře 2007 15:39

Mind Warp - Bright Garden (Journeyman 2)

Source: mindwarp.cz

Comment: Abstract melody derivate from Journeyman

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 26 bře 2007 20:20

Zkus se věnovat hře na nějaký nástroj, uvidíš jak to obohatí tvoji hudbu.

bluem

Příspěvek od bluem » 26 bře 2007 21:05

na moj vkus prilis infantilne, prvoplanove a na nahode vyrobene melodie (poznam to velmi dobre - taktiez som si tym presiel:) ), skus viac uvazovat nad tym, co robis. niekedy to pomaha:)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 bře 2007 21:39

Někdo mi něco udělal s mým účtem tady - ikdyž jsem tu za posledního půl roku nic špatného neprováděl. No to je jedno, teď mám prostě nick Jindy2.

zajíc zvědavec: jo chci chodit na kurzy klavíru, ikdyž jako některé akordy už na mém masterkeyboardu zahrát umím a pár stupnic už taky znám, takže něco i správně zahraju...ale máš pravdu, potřebuji toho znát víc a víc hrát...

bluem: já vim že je to infantilní, taky si takovejma kouskama zlepšuju vždycky náladu, prostě jako happy music mi to příjde...vidiš to o tom náhodném skládání už mi říkalo víc lidí...ale nevím jestli je to úplně pravda - dneska už se snažím trošku dělat melodii v nějaké stupnici, někdy třeba takovým způsobem, že vezmu akord, rozložím jeho jednotlivé noty za sebe, zpřeházím je aby to nějak dobře znělo a na to navážu trošku obrácenou podpobnou melodií, aby si jako že ty melodie odpovídali navzájem...dobře vím, že tu hudbu nedělám jako profesionál, že to není dokonalé...ale zase náhodná melodie, kdy bych zavřel oči a něco slepě naklikal to není...spíš by se dalo říct, že k výsledku docházím nějakou abstraktní, většinou neplánovanou cestou, která je odvozená pouze od poslechu...ale tak zkouším to, snažím se a bez pomoci...no až jednou začnu chodit na ten klavír, snad vytáhnu z lektora něco o kompozici, studovat z knížek to nechci...a btw, když si si tím prošel, jak jsi se z toho začarovaného kruhu dostal?

bluem

Příspěvek od bluem » 27 bře 2007 10:53

no až jednou začnu chodit na ten klavír, snad vytáhnu z lektora něco o kompozici, studovat z knížek to nechci...a btw, když si si tím prošel, jak jsi se z toho začarovaného kruhu dostal?[/quote]
zacal som omnoho viac mazat:) minimalisticky som pridaval dalsie zvuky, precistis to tym... a hlavne maz a maz:) napr. pri robeni jednej veci som mozno rok cakal na to, aby som sa pohol dalej... nikam sa netreba nahlit... ved polotovar co mas v pc nepocuje nikto a ak by si ho aj nedokoncil, tak sa nic nedeje, svet sa nezruti a spravis ine veci...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 bře 2007 11:08

bluem: jistě, tak to dělám taky, ale jde to pomalu...mám na disku snad už více než 5000 (za 7 let co se s tim morduju) nedokončených skladeb - ve většině z nich jsou nápady, které se mi líbí a stojí za dokončení...ale potom mám speciální složku, kde mám ty nejvíc povedené, těch je asi 25 a ty si vymazluji...v poslední době, přesně jak říkáš, jsem se vrátil třeba k jedné (Serial Killer, někteří asi pamatují), která je rok stará a snažím se jí udělat facelift a remake, jestli se to tak dá říct...no tohle dělám jen u těch, které se mi i po té době líbí, ty které se mi už nelíbí, na ty kašlu...

ale zase neřekl bych, že každá skladba se musí dělat roky aby vyzrála...některé hity vznikly za pár hodin, přes noc...jako příklad jsem viděl v TV Ivana Hlase, který říkal, že písničku Malagelo složil v hospodě když chlastal, prostě přes noc...každý ví, že tehdy se z toho stal hit a hrálo se to dost dlouho v rozhlase a TV...

no to je jedno...ale řekni mi ještě jednu věc, jestli si pamatuješ, když jsem odsud odcházel, nepohodnul jsem se i s tebou - teď se mi zdáš v pohodě, jsi asi ok týpek, sorry jestli jsem to tehdy přehnal...no a myslíš si, že jsem se někam za tu dobu co jsem tu nebyl hudebně posunul? já se fakt teď soustředim hlavně a jenom na noty, akordy, stupnice, atd. snažím se dodržovat nějaká pravidla, což jsem dřív nedělal...

delay

Příspěvek od delay » 27 bře 2007 11:24

Jindy: Obrať se s tím účtem na adminy. Nemusíš si snad zakládat novej...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 bře 2007 11:31

delay: vždyť mě je to docela jedno...a kdoví, třeba jsem si s tím něco pod vlivem provedl sám :) každopádně po tom, jaké tu mám renomé (a že někteří se ještě evidentně nevzpamatovali z mojí Školy Zlaté Mládeže) nepočítám s tím, že bych tu zase začal nějak moc přispívat...tady ty tracky jsem sem dal v euforii když jsem je dodělal, protože nemám kam jinam to dávat...možná to byla chyba, možná ne...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 bře 2007 11:31

dedalebeda: hele nevim proč jsi mi psal PM, že chceš abych ti udělal tvoje web stránky, když mi potom na moje PM neodepisuješ, i jsem ti dal svoje ICQ a ty se neozýváš...to mi vysvětli...

bluem

Příspěvek od bluem » 27 bře 2007 20:52

kazdy z nas mame tazke obdobia v zivote... my tu nie sme na to, aby sme to sudili... co si sem cez leto pastoval, si pamatam ako 1-2minutove minimal techno loopy. na ine si nespominam... cize - posun je. ale treba to este premazat:)

WGG791

Příspěvek od WGG791 » 07 dub 2007 22:48

Mind Warp - Journeyman

Z toho by byl skvělý happy hardcore. Dal bych tam nějakou brutální DnB basu. Takouvou tu kvákavou nazlobenou. Stačí aby kopírovala záklaní basovou linku a nějakým způsobem korespondovala s rytmem. Měla by začít ale až někdy pozděj, až člověk navstřebá to základní téma a začne mu tam něco chybět.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 09 dub 2007 18:05

WGG791: jo...no, jistě Journeyman chce nějaké lepší a mohutnější bicí, celkově...ale nevím, jestli zrovna happy hardcore (hard kick) + piáno je ta nejlepší volba...spíš se fakt snažím vyhýbat rovným beatům, mě to už nic moc neříká/nebaví mě techno...

WGG791

Příspěvek od WGG791 » 09 dub 2007 20:26

neee, bicí jsou v pořádku, chybí tomu jenom basa. Pamatuj si že ve skladbě nedělají dobré a mohutné bicí jenom bicí. Rytmus nehrají jenom bicí. To je typycká začátečnická chyba si to myslet. Soustřeď se na celek.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 16 kvě 2007 16:52

Hodne zacatek - neva - rada do zacatku - zapomen na akordy, to uz je vyssi divci, staci melodie Kocka leze dirou a mas hit, jenom ho dobre rozpracovat :) Ja zacinal takhle:
1. nasel sem si bici smycku
2. podle ni natukal 2 fraze melodie + refren
3. dodelal basu
4. prodal efekty a compresory
5. prohnal final masterem

Zaklad je ale dobra melodie - a pokud se ti to libi, tak je to v poho, az se na to podivas za 2 roky, tak se bud zasmejes, nebo zaplaces
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Odpovědět