Mind Warp - Neuronaut

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindy2

Mind Warp - Neuronaut

Příspěvek od Jindy2 » 06 čer 2007 16:29

Mind Warp - Neuronaut

Lenght: 03m:04s, Size: 7362 KB (MP3 320 kbps), CD Master, Source: mindwarp.cz

Quantitized live key play, originally composed with true walking bass...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 06 čer 2007 16:41, celkem upraveno 5 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 čer 2007 16:37

neviem.. ta melodia (jednak uvodny pad a tiez ten lead co pride s beatom) podobi trosku "nahodne" ... beat mi zase pride ako loop (mozno si si ho sam vystaval zo single shotov - ale proste pride mi loopovito ako stiahnute z nejkaho sample CD) ... plus mi chybaju trosku njeake prechody - bicie proste nahodne pridu/odidu ... dalej mi skladbe trosku chyba nejaky vyvoj.. proste mi to pride takze ze nejaky kanal sa vypne.. potom zase zapne .. atd atd ...

dufam ze ta moja kritika nenasere - neber to ako utok proti tebe proste pisem pocity z tracku ;-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 čer 2007 16:45

dendy: samozřejmě, souhlasím s tebou a jsem rád, že jsi se uvolil mi napsat komentář, cením si toho...

v podstatě s tebou souhlasím, ale to je tím, že jsem co se vývoje mé hudby týče, neřekl poslední slovo...toto je můj test walking bassu, což předpokládám že víš, co znamená - a budu zkoušet další podoby basové linky...navíc, zde v Neuronautovi ten walking bass je jen naznačen...

drum fills a i jiné fills tam jsou kopírované, ale mohl jsem je udělat mnohem lepší, to máš pravdu...jenomže s tímhle se budu sr*t až půjde o release pro vinyl desku nebo lisované cd, toto je jen demo...(ale možná budu mít release singlu na vinylu, tak potom to celé hodím sem, co jsem "zmasteroval")
bicí jsou repetivní, to máš dobrý postřeh a hlavní melodie také, skladba nemá vývoj a nebylo to ani zamýšleno...mě stačí, že když si pouštím své skladby, tak jsou krátší a každá je jiná a to je docela zábavné, narozdíl od toho, kdyby to bylo všechno na chlup stejné...

melodie je hraná spolu s basovou linkou v jednu hodinu ráno za vůně opiových vonných tyčinek...no a druhý den jsem to quantizoval, přidal bicí a dal velice rychle do podoby skladby...

tvoja kritika je velmi mírná, thanks...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 06 čer 2007 17:04

Dendy napsal svůj názor dřív než já to stihl stáhnout a poslechnout, ale dobře to vystihl. Skladba nemá v podstatě žádnej motiv, zní to jako nepovedená improvizace a je to pro posluchače nepříjemný - není se čeho chytit. Nelíbí se mi to ani harmonicky, je to pár stop hozených na hromadu bez ladu a skladu. Bicí nehodnotím, je to prostě smyčka a to ještě hodně krátká.

Když sám víš kde děláš chyby, tak se na ně zaměř, vyžehli je a ukaž nám jak jsi pokročil. Takhle když jednou týdně předvedeš další úplně nový demo, který zase není hotový a zase obsahuje chyby o kterých víš, tak ti to nic moc nedá. Neber to nijak ve zlým, říkám jak to vidím a mluvím z vlastní zkušenosti. Otevři si nějakej starší projekt, zaměř se na jeho "chyby" a dodělej ho.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

emptysound

Příspěvek od emptysound » 06 čer 2007 17:28

Jdeš dobrým směrem Jindy, ale tentokrát je tam málo invence. Umíš to líp.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 čer 2007 19:07

nj, můžu to udělat lepší, ale nevim jestli to bude mít nějaký smysl...až si budu jistý, že skladba co dělám půjde dál než do uší několika desítek, maximálně stovek lidí, určitě ze sebe vypotím to nejlepší...počkejte, je v jednání vinyl...

ale skoro v každé skladbě si zkouším něco jiného (nějakou jinou hudební techniku) a demo není o tom, aby to byla hotová skladba...jsem docela spokojen s tím, že dokáži teď pravidelně něco vydávat a pokaždé je to jiné a nové, já mám co poslouchat, nestěžuji si :) především to dělám proto, abych měl co poslouchat já a já nejsem náročný na nějaké fičury kolem...

oproti Story Continues není Neuronaut tak propracovaný, ale na druhou stranu je tam méně not a ty noty pochází z živé (noční) hry na piáno - ve Story Continues to bylo čistě naklikané a melodie špatně zapamatovatelná (ikdyž komplexní a s akordy) - příště budu mít melodii takovou, že půjde v klidu zahvízdat a to je ten směr, kterým Neuronaut ukazuje...

emptysound

Příspěvek od emptysound » 06 čer 2007 19:19

Demo je od toho aby přesvědčilo. A posluchači je úplně jedno jak si to nahrával, důležitý je výsledek.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 čer 2007 19:28

nj, já přesvědčil moje posluchače už dávno - takoví na moje stránky chodí...nemůžu zaručit, že každá moje nová skladba se bude zdát každému posluchači lepší než ta minulá, tak to prostě nejde...za měsíc třeba udělám opět něco více přelomového, ale já jsem zatím sám pro sebe a pro moje posluchače rád, že je alespoň něco...ke mě moje zlomové skladby chodí jen občas a já to neovlivním...u Neuronauta není znaménko + a to už častí návštěvníci mind warp vědí, co znamená - není každý den posvícení...ale zase vyložené sra*ky mažu, to nepublikuji a Neuronaut není sra*ka, jen to prostě není pro někoho to posvícení, které si ode mě čas od času zvykl dostávat...a věřte, že já to posvícení chci také - ale neovlivním to, je to múza, děvka nevypočitatelná - od ní se odvíjí potom celá komplexnost skladby a někdy dá víc, někdy míň, nic nenadělám...

ale pardon, on stejně nikdo na moje vysvětlování není zvědav...dobře, pokusím se udělat druhou verzi neuronauta, třeba udělám rekord ve stopáži a dám si pět minut :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 čer 2007 20:28

mám pocit, že musím recyklovat a zprovoznit věci, co jsem udělal např. tu samou noc co neuronauta (a nepoužil je) a které mi byly dány paní inspirací (ne, nejsem normální)...jako třeba tyto dva fragmenty - líbí se mi to, ale nevím co s tím, je to krátké, první jako zahájení rytířského turnaje a druhý jako konec úvodní skladby beverly hills 90210 - Two Fragments tak to tu alespoň na ezone pustím, když nic jiného, jsou to ale fakt dva fragmenty, dvě nesouvisející super krátké melodie - je to nequatizovaná krátká pí*ovina, ale co no z nečeho podobného ale užitečnějšího vyšel neuronaut, jenomže ty fragmenty se do skladby jako repetivní melodie použít nedají (takové prase být nechci), no škoda...

a nakonec si můžete jako třešničku dát tekno skoro výhradně ze SIDu - Quadra Tek (220 bpm, effective brain washing) a jestli to někdy dokončím, tak ostrá verze se bude jmenovat Quadratic Nurse a asi bude pomalejší, tohle je moc...

tohle jsou ale všechno jen bonusy, pokusy, hokusy...mě z toho dusna jebne...ch*ij ty p*čo, ach jo...

punkt
Vybavení

Příspěvek od punkt » 07 čer 2007 01:32

emptysound píše:Demo je od toho aby přesvědčilo. A posluchači je úplně jedno jak si to nahrával, důležitý je výsledek.
To jsem musel dát do rámečku.

fova

Příspěvek od fova » 07 čer 2007 17:42

dendy píše:neviem.. ta melodia (jednak uvodny pad a tiez ten lead co pride s beatom) podobi trosku "nahodne" ... beat mi zase pride ako loop (mozno si si ho sam vystaval zo single shotov - ale proste pride mi loopovito ako stiahnute z nejkaho sample CD) ... plus mi chybaju trosku njeake prechody - bicie proste nahodne pridu/odidu ... dalej mi skladbe trosku chyba nejaky vyvoj.. proste mi to pride takze ze nejaky kanal sa vypne.. potom zase zapne .. atd atd ...
Mam z toho podobne dojmy jako Dendy.
U te lead melodie se mi zda, ze jsi obcas s nejakou notou mimo rytmus. Mrkni na notovy zapis.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 čer 2007 10:18

fova: ano, nejspis se ti to nezda...puvodne jsem to zahral na zivo dost prasacky nepresne (vcetne basu naraz mi to dela jeste problemy) a potom to quantizoval a jeste rucne dodelaval a asi jsem to neprovedl 100% dokonale...mrknu na to, dik za tip...

punkt: no booze, tak si to zaramuj :) nejsem realitka abych nekoho mel potrebu neustale presvedcovat o cemkoliv :)

Odpovědět