Mind Warp - Ouroboros

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 pro 2007 04:53

Nee detsky smich tam necpi, nedelej z toho kinder maxi euro break core trance :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 pro 2007 17:58

Tak jsem dnes opět o něco rozšířil tento track, nová verze je na původním odkazu.

Předně jsem trochu přihlédnul k připomínce ekeazeho, takže snare je nyní o pár tónů níže a je teď dokonce v harmonii se vším ostatním - níž už bych to tedy dávat neměl.
Potom jsem přidal smyčce, které by měly více zvýraznit co je hlavní motiv a co mezihra - ikdyž smyčce vypomáhají jako výplň i na začátku. Zkušebně jsem (skoro) na začátek dal i sampl mind warp (trochu proma nikdy neuškodí :) ).

Enjoy...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 31 pro 2007 08:55, celkem upraveno 1 x.

toxin

Příspěvek od toxin » 31 pro 2007 02:57

tak jsem to čoveče poslechl a vadily mi dvě věci za prvé mi tam nějak nesedí ten snare příjde mi málo údernej a ta druhá věc je ta že to tak z nenadání skončí protože se mi to jinak moc líbí je to jedna z nejlepších věcí co jsem tu od tebe slyšel!

PS :neinspiroval jsi se červeným trpaslíkem co se názvu týká ?

toxin

Příspěvek od toxin » 31 pro 2007 03:03

Acid Punk píše:Nee detsky smich tam necpi, nedelej z toho kinder maxi euro break core trance :)
mohl by si prezentovat ukázku z tohoto hudebního stylu :) ?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 31 pro 2007 08:48

toxin: jé, tak to jsem moc rád, že se ti to moc líbí, to je pro mě pocta!

ach jo, s tim snare už nevim co mám dělat - podle ekeazeho byl moc vysoko, teď málo bouchá...

s názvem - ano, inspiroval (btw dobrej díl to byl, pointa supr) :) mě se symbol toho hada líbí (ale už ne tak ten samotný název - špatně se pamatuje), jsem na takovéhle věci související s nekonečnem...takže Ouroboros no, ale možná jsem to měl raději pojmenovat Auryn, Wheel Of Life atp...

a co myslíš, jak jsem to včera doplnil o ty smyčce, hoděj se tam?
mě se zdá že jo a místy mi to připomíná ten main theme k requiem for a dream...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 pro 2007 09:16

zkus dat dva na sebe jeden hlubsi aby delal spodek jeden vyssi... rspektive by stacilo pridat ten hlubsi snare k tomu co tam mas... teda jestli to bude sedet

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 31 pro 2007 09:29

ekeaze: hmm, můžu zkusit, ale obávám se, že to sedět moc nebude...mě spíš napadlo tam k tomu snare ještě přidat clap, že by to tak nějak víc, ehm, pleskalo :)
z microtonicu jsem schopnej dostat perfektní zvuk kopáku (viz tenhle track), ale to ostatní už trochu pokulhává a nejsem s tím úplně spokojen...jenže zase nic mi na syntetické bicí nevyhovuje víc, než microtonic...

btw, jak jsem trochu ten snare posunul dolu, je to alespoň o trošku lepší?

toxin

Příspěvek od toxin » 31 pro 2007 10:55

a co myslíš, jak jsem to včera doplnil o ty smyčce, hoděj se tam?
mě se zdá že jo a místy mi to připomíná ten main theme k requiem for a dream...[/quote]

neslyšel jsem tu verzi bez ale tak jak to je se mi to líbí vychytej ten snare a dodělej pořádně konec a bude to fakt v pohodě!

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 01 led 2008 15:57

Prijemny. Tohle se da normalne poslouchat pri praci:) Hm a treba do nejaky hry super. Dobrej zvuk.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 led 2008 17:02

Amorph: díky za názor...heh, jsem rád, že se to dá normálně poslouchat :)

do hry, hmm, no tohle je tak trošku první track, co objednal u mě kamarád - chtěl rapové bicí, tak tohle je toho takový příklad...když to slyšel, říkal že je to dobrý, ale moc elektronický (metalák, to víš) - heh, to mi tu nikdo asi na tomhle portálu vyčítat nebude :) ...chceme zkusit udělat hip hop a do toho zkoušet dát el. kytary atd...no jenže ty jeho projekty, to je strašně na dlouho, ta kapela Pure Poison nahrává demo už asi dva roky, tak nevim co z toho vznikne...ale jestli něco vznikne, určitě to hodim na ezone...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 02 led 2008 15:38

Moooc pekny zvuk i atmosfera, ze zacatku mi nesedel nastup - super basa a low kick a pak hodne pozitivni synth, ale po dalsich poslechach pohoda :) zeru tu basu. Pozloucham to az ted, tak nevim, jak znela verze alfa, ale verze gama je podle meho vkusu fakt dobra, jedine co chybi (ale mozna je to zamerem) je variablilita motivu, porad se to opakuje jako loopa s jemnyma obmenama, mozna by stalo za pokus vrazit tam 2 motivy - nejjednodusii napr. o okatvu posunuta a reverzne hrajici hlavni melodie, obcas to udela divy...

A nebo do toho neco zarapovat...
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 02 led 2008 15:55

Jojo Zarapovat! Jdi do toho Jindy! :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 led 2008 17:39

upman: hehe, verze alfa a gamma, to mě pobavilo :) díky za komentář :)
mno, on se hlavní motiv opakuje, ale ve skutečnosti jsou tam tři motivy (první je to, co hraje jen na začátku, je to jednoduché), jen ten hlavní hraje nejčastěji (i nejsilněji) a alternuje se s mezihrou...přišlo mi to tak docela fajn...možná, že se ti ty melodie zdají podobné proto, že hrají všechny ve stejné stupnici, ale já to tak chtěl, tu harmonic minor to dodržuje do puntíku...
jo basa, jsou tam dvě no, jedna taková hodně sub (ta se hezky spojila s tím kopákem, netluče se to) a druhá normalní basa je ten kovovej synth ze z3ta...jsem rád že ti to zní dobře, mě také a zatím snad každému...

upman & acid> jak jsem psal o tom rapování, tak jsem to určitě nemyslel tak, že bych tam rapoval já, to ani omylem, mám blbej hlas a nikdy zpívat ani rapovat nebudu - s tim už jsem se dávno smířil, ani vocoder by mi asi nepomohl :) ...to jen kámoš říkal, že teď má ve studiu nějakého rapera a nemá pro něj rapový podklad, takže na tom pracuju, ale nechci aby to byl tuctovej rap, chci aby to byl rap podle mě, čehož je Ouroboros takový první nástin...dost mě láká udělat v podobném duchu celé album, protože na Ouroboros jsem si vyvinul pěknou kompoziční techniku, se kterou bych dokázal udělat skladeb v podobném stylu víc...

toxin

Příspěvek od toxin » 06 led 2008 21:11

pracuje se na tom nebo to zakrnělo ? :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 led 2008 16:31

toxin: pracuje se na více věcech, hlavně se teď připravuju na ("trochu" větší) live vystoupení někdy v květnu, mám novej přenosnej gear (M-Audio O2 + notebook) a tak uzpůsobuji teď staré tracky do live podoby atd., je s tim dost práce...

ten rap/vokály/kytary vidim spíš v horizontu roku nebo dvou, nejdříve za půl roku...s tím ale ani sám nepočítám...

Odpovědět