Mind Warp - Requiem For The Earth

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp - Requiem For The Earth

Příspěvek od Jindy2 » 11 črc 2008 17:34

Mind Warp - Requiem For The Earth (vylepšená verze)

05m:54s l 11,3 MB l MP3 256 kbps l 90 BPM

Obrázek

D / D# Moll

Byla to celkem hezká planeta, aneb užijte si neveselou letní náladu s Mind Warp.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 12 črc 2008 13:35, celkem upraveno 2 x.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 črc 2008 18:46

Jindy2: Nechci a nebudu Ti pochlebovat (sám víš, že to nedělám), ale musím s upřímností říci, že tohle se Ti opravdu povedlo.
Další odklon od "Tvého známého" stylu a kdybych nevěděl, že je to od Tebe, nepoznal bych Tě v tom.
Má to skvělou atmosféru a celkově se mi to jeví jako velice povedená věc, je to naprosto příjemná, poslechová "pohodovka", alespoň mně se to tak jeví.

Např. ta nečekaná "zápletka" asi mezi 0:30 - 0:57 zní velmi dobře, hutně...
I ty voices, co tam místy zní jako doprovod jsou velmi příjemné na poslech a dobře tam "sednou".
Celkově to má (IMHO) velmi příjemný a čistý zvuk.
Co tomu tedy vytknout...?

Několik bodů by se z mého pohledu (resp. poslechu :) ) našlo, ale jen málo:
- Kopák mi zpočátku připadal takový nějaký "dutý", ale nakonec jsem uznal, že se do téhle skladby a její nálady asi hodí.
- Mám pocit, že jsi použil nějak moc kompresoru/ limiteru (asi na masteru?) - soudím dle toho (a teď to napíšu naprosto polopaticky), že mi případá, jakoby to trochu "pumpovalo" - když zazní kopák, vše ostatní se na chvíli ztiší, než to znovu naběhne...
- Nájezd těch HiHats asi na 2:57 vypadá, jako by pak měla přijít nějaká gradace, ale ona nepřijde a HiHats se zase ztiší...
- Bass - docela dobře by mi tam seděla strunná, elektrická basa s měkkým zvukem a možná by tam bassu mohlo být trochu více, opět jen můj názor.

Celkově se mi to ale moc líbí a blahopřeji Ti!

toxin

Příspěvek od toxin » 11 črc 2008 19:13

Já hlavně koukám s jakou rychlostí zvládáš pracovat :) částečně jsem ti názor už psal... hlavně se mi líbí že je je tam použito dost motivů a pořád na tebe čeká nějáké překvápko přechody jsou bez průserů i když k dokonalosti jim ještě něco chybí...pumpování nepozoruju ale tak já sem hluchej :) S těma hajtkama souhlasím fakt jsem čekal že to dostane nějáké grády a ono nic...působí to dost rušivě jinak dobrá práce

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 črc 2008 20:12

Jindrix: Díky moc za pozitivní názor. Já jsem zatím jen rád, že dosud tu nikdo nekritizoval můj hřích v kompozici, tak uvidím, jestli to někdo objeví, ty a Toxin už víte o co jde z PM.

Kopák je trochu jiný, než v mých věcech jako byl Ouroboros a vesměs ve veškerém tom electru, co jsem dělal, ale je ze stejného nástroje.
Trochu to pumpuje, je to zčásti kompresorem jak na masteru tak na tom kopáku (tam je to nastavení, co jsem ti jednou posílal), ale hlavně, mě se zvuk celkově docela líbí a moc ho měnit nechci. Takže toho občasného pumpování se můžu zbavit ztišením těch smyčcových táhlých akordů, někdy jsou možná zbytečně moc nahlas a vím, že právě na ně nejvíc působí úder kopáku.
Ty konkrétní Hhats až do toho přechodu vůbec nehrají, tam hrají jiné. A tyto jsem uvažoval úplně vyhodit, nakonec jsem je tam dal decentně potichu, nemám rád, když mi klovou do hlavy, jsou moc kovové. Všechny hajtky v tracku mají volume hodně jemně, s mixem jsem si celkem hrál.
Jo basu mě vyměnit napadlo, nejvíc by mi tam ale asi seděl harmonický bass, který by hrál jenom D#, jak už jsem to kolikrát udělal, no uvidím. Na base to nestojí, ač je to hutnější, stojí to víc na piánu a smyčcích, což je všechno syntetické.

Toxin: S tou rychlostí to bude tím, že jsem si dneska odpustil pivko ;) Snad ta pasáž, jak jsi říkal, že je moc veselá, už je lepší.
Tu hajtku už jsem popsal výše Jindrixovi, nevím co s ní provést, nejradši bych jí úplně vyhodil a ten přechod udělal nějakým uplifterem, uvidim, ještě možná kvůli tomu pumpování budu upravovat velocity.

A překvápek by mohlo být ještě víc, kdybych udělal ještě víc variací v jednotlivých motivech, teď má vždy nové variace jen +- polovina z nich.

rmn

Příspěvek od rmn » 12 črc 2008 11:47

Celokvě hezké...jen hned od začátku to piano mi přijde moc.Ztišil bych ho,podle mě strhává na sebe moc pozornosti a nedá vyniknout nastupující atmosféře.Zase tak nosná mi ta melody nepříjde.Jinak víc se mi to líbí v druhé polovině.Kde je toho piano méně a vůbec pasáže kde není jsou pro mě nejpříjemnější.Ale to bude tím,že tento piano styl nemám moc v lásce.)))Ty hihats sice evokujou gradaci,ale zase tak moc mi to neva,jen by možná mohly by zakončené táhlejším,decentním crash nebo jak se to jmenuje.)))Taky mi to evokuje jednu skladbu,kde je zvuk spolu s bass,kterej by se sem taky hodil.Takový hutný decentní něco jako žbluňknutí.Nevím jak to popsat....
No celkově na moje keci nehleď.)))nemám moc ,co kritizovat....
Na pokraji naprostého šílenství
Polepený peřím
Z oškubaných andělů
Uprostřed náměstí
V davu přihlížejících
Snažím se ztratit
Pod nohama pevnou zem
A vzlétnout

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 12 črc 2008 13:07

díky za koment...právě jsem dodělal "enhanced" verzi, tak za chvíli, jestli chceš, okoštuj, dám sem další zprávu...
BTW, máš v podpisu zajímavou básničku, trošku mi připomíná haiku, teda spíš tak čtyři haiku dohromady ;)

rmn

Příspěvek od rmn » 12 črc 2008 13:22

nevím,co je haiku,jsem nevzdělanec.))))Ale tahle se mi docela povedla...

už jsem se vzdělal....zlatá wiki
Polepený peřím
Z oškubaných andělů
Uprostřed náměstí
V davu přihlížejících
Snažím se ztratit
Pod nohama pevnou zem
A vzlétnout

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 12 črc 2008 13:36

Takže jsem udělal vylepšenou verzi. Zohlednil jsem tam všechny připomínky, co tu padly, ve větší či menší míře.
Přechod s hajtkou už teď rozhodně není tak plný očekávání nějakého velkého zvratu. Na pozadí je slyšet víc efektů. Celkově je mix zjemněný, snížením hlasitostí i velocity. Dál jsem přidal změny kopáku, pár jemných reverbů a jednu novou aranž + upravil pár notiček. A při vypnutí bicích ty nemají žádný dozvuk, jak to bylo předtím, nikam se tak nepletou, neruší nastupující pasáže. A pak je tam také pár nových efektů, vše snad vkusně zakomponováno. Dál už nevim co všechno jsem tam předělával, bylo to dlouhý.

Vylepšenou verzi můžete stahovat na původním linku, nebo tady pod textem, nemám tolik místa na serveru, abych tu mohl nechávat horší verzi, ta nová je lepší.

Mind Warp - Requiem For The Earth (vylepšená verze)

05m:54s l 11,3 MB l MP3 256 kbps l 90 BPM

rmn

Příspěvek od rmn » 12 črc 2008 13:48

hezké--ale ubral bych kick(posunout začátek smpl.)a nebo měkkčí smpl..A ten přechod se ti poved.Klidně by se to dalo použít ještě jednou,na uvození vložené pasáže.Ale možná by toho bylo moc.)))
Polepený peřím
Z oškubaných andělů
Uprostřed náměstí
V davu přihlížejících
Snažím se ztratit
Pod nohama pevnou zem
A vzlétnout

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 12 črc 2008 13:54

rmn: díky, také si myslím, že přechod už je v pohodě (ale stejně jako pár ostatních věcí ho nechci používat vícekrát, aby se tam děly stále nové věci, ač kolikrát drobnosti)...no ten kick je úplně stejně nahlas jako byl předtím, tak nevím, mě to tu kope tak akorát...co myslíš tím posunout začátek samplu? k čemu by mi to bylo?
jinak on to sampl není, ten kick i všechno ostatní (smyčce, piáno, hajtky, prostě všechno) je původem ze synthu...

rmn

Příspěvek od rmn » 12 črc 2008 15:16

no já jsem zvyklej dělat se smpl ve wave.Takže to komentuju podle toho.
Polepený peřím
Z oškubaných andělů
Uprostřed náměstí
V davu přihlížejících
Snažím se ztratit
Pod nohama pevnou zem
A vzlétnout

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 14 črc 2008 20:39

Teda fakt pekny, moc podarily kousek. Moc mi nesedi ten nazev, resp. ze zacatku ano, ale requiem bych ladil vic do ponura. V pulce se to najednou zvrati a je to najednou optimisticke, takhle bych vybucch a destrukci zeme nevidel :)

Kopak s basou jede pekne, dost teda kope, ale nevadi to. Fakt podareny kousek, je v tom klid, to ocenuji.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 črc 2008 21:18

upman: Díky moc! Snažíl jsem se to celé ladit do ponura a asi se to nepovedlo. Jak možná víš, snažím se teď každý track dělat víc a víc ponurý, tak snad alespoň nějak ponuré to je, i když spíš asi "vyklidněné". Obrázek s vybuchují zemí mi přišel "sexy" :) Nic víc. Requiem jsem dal do názvu z jiných důvodů, původně to mělo být Elegy (elegie), ale requiem zní líp, víc lidí to zaujme, elegie není moc známé slovo, reuquiem ano.
Emoce vybuchující země to asi určitě nevyvolává, chtěl jsem spíš něco jako pocit zmaru, nebo že "už je pozdě". No ale asi se to úplně nepovedlo a tak je z toho alespoň klidná skladba.

Jo hele, když máš doma to křídlo, mohl bys mi prosím napsat nějaký krátký názor na tohle? - Forever In My Mind je to čistě klavírní živá improvizace, opět bych rád, aby to znělo depresivně...není to upravované...rád bych názor někoho, kdo opravdu hraje na klavír, jestli se to alespoň dá, případně co tomu chybí...moc akordů jsem tam tlačit nechtěl, podehrané je to spíš intervaly...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 14 črc 2008 21:50

2 Jindy:

No zni to premyslive, lec:

- drzeni dampler pedalu se nerovna deprese, naopak to rusi
- akordove je to fajn, celkove to tlaci na premysleni, ale zvyraznene durrove akordy to narusuji. Resp. dle meho, ciste poskladane akordy (tj. leva ruka zmackne najednou) jsou moc rytmicke = vesele.
- urcite fajnova vec, na poradnem klaviru by to znelo suprove, jeste to chce vic pracovat s citlivosti klapky, jakoby prociteni

Jako priklad zkus tohle, neco jsem dal dohromady, ciste improvizace bez retusi:

Melancholic - example

Celkove, pauza se nerovna deprese, naopak, rychly nastup motivu a za nim zasek, to spis evokuje premysleni. Teda ciste podle me, na klavir hraji 2. rokem, takze nejsem profik.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 črc 2008 22:10

upman: díky moc za názor...dampler jsem držel tak nějak z pohodlnosti, člověk nemusí dělat potom tolik not a může si díky tomu dozvuku líp promyslet, co zmáčkne ;) kdybych ho nedržel vůbec, znělo by to hrozně...

ty pauzy tam mám někdy až moc dlouhé, nezáměrně, no prostě jsem to ještě neupravoval a občas jsem se zase až moc přesně trefil do taktu (jenže jsem žádný neměl, bez metronomu)...s těma čistě poskládanýma akordama - nad tím budu přemýšlet, úplně jsem při té improvizaci na tohle zapomněl a přitom to znám a vím, že to zní dobře - viz tvoje ukázka, která je lepší, určitě má větší spodky a zní to mohutněji, leč si to zachovává podobnou atmosféru, kterou chci a kterou tam snad i z části mám...

no já doufám, že kytaristovi, který na piáno neumí hrát vůbec, to bude stačit, už bych rád od téhle zakázky "udělej mi depresivní skladbu na piáno" měl pokoj a slyšel výsledek s vokálem...

PS: je to z pianoteq ;)

Odpovědět