Mind Warp - Wood Fairy +

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
vasek

Příspěvek od vasek » 01 říj 2007 16:40

Jindy, zdá se, že kvantita není klíčem k úspěchu.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 01 říj 2007 16:59

vasek píše:Jindy, zdá se, že kvantita není klíčem k úspěchu.
no, přesně tak.. ono obzvlášť u FL studia to k tomu svádí - člověk spíchne fungující projekt za pár minut/hodin.. Zrovna jsem se podíval na naše složky s flstudiáckými projekty - je jich tam 1038 8) Dejme tomu, že třeba 700 z nich jsou opravdové projekty, ne jen pár bubnů, nebo předlávky jiných věcí... ale stejně - asi by mě nenapadlo těch 700 věcí uploadovat na Ezone..

zkrátka zamyslet se nad každým projektem trochu déle a nečekat, že 3x týdně dostaneš na fóru konstruktivní kritiku na stále ty samé problémy od stále těch samých lidí ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 říj 2007 17:06

Priznacny je jak Jindy skladbu obvykle tak 3x za den aktualizuje... Ja bych pocital do peti a pak az uploadoval :) (taky jsem udelal parkrat chybu, ze sem uploadnul neco, aniz bych si to poslechl s odstupem)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

orbis

Příspěvek od orbis » 01 říj 2007 18:45

vasek napsal:
Jindy, zdá se, že kvantita není klíčem k úspěchu.

SadLuck napsal:
no, přesně tak.. ono obzvlášť u FL studia to k tomu svádí - člověk spíchne fungující projekt za pár minut/hodin.. Zrovna jsem se podíval na naše složky s flstudiáckými projekty - je jich tam 1038 Cool Dejme tomu, že třeba 700 z nich jsou opravdové projekty, ne jen pár bubnů, nebo předlávky jiných věcí... ale stejně - asi by mě nenapadlo těch 700 věcí uploadovat na Ezone..

zkrátka zamyslet se nad každým projektem trochu déle a nečekat, že 3x týdně dostaneš na fóru konstruktivní kritiku na stále ty samé problémy od stále těch samých lidí Wink
přistihl jsem se při čtení tohoto příspěvku, jak lehce pohupuju hlavou nahoru a dolů :wink:

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 03 říj 2007 21:47

SadLuck píše:..ono obzvlášť u FL studia to k tomu svádí - člověk spíchne fungující projekt za pár minut/hodin..
Předem se omlouvám za trochu OT, ale tohle mě vážně zajímá.
Osobně Fruity Loops nepoužívám - jedu na Cubase SX. Ale v čem je FL tak odlišné a co má třeba oproti Cubase SX za možnosti, že v nich - jak píšeš - "člověk spíchne fungující projekt za pár minut/hodin" ? Trochu napovídající je tam možná ten název "Loops", ale nevím, FL opravdu neznám. Můžeš to trochu objasnit?
Díky a ještě jednou omluva za OT.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 03 říj 2007 21:57

FL? Mnohými profíky software považovaný za podřadný soft pubertální mládeže.. no, proč ne :) FL je totiž, dle mého, ze všech hudebních softů (se kterými jsem měl tu čest) nejvíc user-friendly - začalo to jako fruity loops - věc zcela zjevně dimenzovaná hlavně na programování bicích - pak se vše přelilo do verze "studio" která přinášela mnoho pluginů (efektů i generátorů) a díky takřka DOKONALÉMU piano rollu se z toho všeho stala moje nejmilovanější hudebně tvůrčí jednotka ;) .. je to samozřejmě otázka zvyku, ale rozhodně můžu říct, že primitivní song jsem v FLku zvládl po pár minutách manipulace - což se mi OPRAVDU nikde jinde nestalo ;)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 03 říj 2007 22:05

... určitě má i nedostatky - třeba v rámci skutečně plnohodnotného DAW softu bych ocenil lepší možnosti v nahrávání živých audio zdrojů a manipulaci s nimi - všechno to tu jde, ale poněkud neohrabaně a primitivně.. pak taky kompatibilita se softem není někdy 100% - skoro všechno je ok, ale najdou se kousky, které prostě nerozchodíš..

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 03 říj 2007 22:08

SadLuck: OK, omlouvám se za nesrovnalosti ve výrazech "FL/ Fruity Loops/ FL Studio" - tenhle software opravdu neznám, ač jsem o něm jen něco velmi málo slyšel/ četl. Rozhodně ho nehaním, ani nezatracuji. Jen mě zajímalo, proč a jak to, že tam lze tak snadno a rychle vytvořit nějaký jednodušší až fungující track. Měl jsem původně na mysli, že to má nějaké možnosti jako předdefinované, presetové smyčky, které se dají snadno upravit k obrazu svému apod... Asi to ale tedy bude tím "user-friendly" prostředím, jak píšeš... Díky za odpověď.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 03 říj 2007 22:13

žádné nesrovnalosti, to já to jen střídám, abych se neopakoval ;) :D

ale co se smyček a všeobecně samplů týče je výbava základní (instalátor FLka má, tuším, nějakých 75 MB), ale pro počáteční potřeby naprosto dostačující a... ano, smyčku hodiš do integrovaného sliceru a přehazuješ jak chceš ;) Pro mě je FL Studio soft č. 1 na kostru skladby - jakmile nahrávám externí zdroje, renderuju a šupky dupky jinam ;)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 03 říj 2007 22:17

SadLuck: Myslím, že jsi mi odpověděl dostatečně výstižně a slyšel (pardon - četl) jsem to, co mě zajímalo. Díky za reakce!

demsky

Příspěvek od demsky » 03 říj 2007 23:40

odporucam sa zamysliet nad tym, ze FL bolo od zaciatku proklamovane ako nasledovnik trackerov (Soundtracker, Noisetracker, Fasttracker...) a skuste si zmapovat ake tracky vznikali napriklad na Amige, alebo co sa robilo vo FT a co sa robi teraz. Ved tu nie je ziadna realna FL scena, je to vlastne taky este lacnejsi brat Reasonu, este Propellerheads maju stastie ze zarobili tolko vela penazi na Rebirthe ze mohli pokracovat dalej, pretoze uz na Amige boli TB303 masinky (i ked nie realtime) co mali lepsi zvuk ako Rebirth, podla mna.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 03 říj 2007 23:46

demsky píše:odporucam sa zamysliet nad tym, ze FL bolo od zaciatku proklamovane ako nasledovnik trackerov (Soundtracker, Noisetracker, Fasttracker...) a skuste si zmapovat ake tracky vznikali napriklad na Amige, alebo co sa robilo vo FT a co sa robi teraz. Ved tu nie je ziadna realna FL scena, je to vlastne taky este lacnejsi brat Reasonu, este Propellerheads maju stastie ze zarobili tolko vela penazi na Rebirthe ze mohli pokracovat dalej, pretoze uz na Amige boli TB303 masinky (i ked nie realtime) co mali lepsi zvuk ako Rebirth, podla mna.
Ty masinky na emulaci tb303 pro amigu by me zajimaly, muzes dat nejaky odkaz nebo aspon nazvy?

Odpovědět