Mystical Woodland - The Wilds

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jirka Štolfa

Mystical Woodland - The Wilds

Příspěvek od Jirka Štolfa » 17 kvě 2013 10:52

?au, tady je moje suprnová progresivní pecka :mrgreen: :
Poslužte si a neberte si servítky, já už snesu cokoli.

Edit: Nová verze:
Naposledy upravil(a) Jirka Štolfa dne 02 čer 2013 13:31, celkem upraveno 4 x.

Oxyygen
Profesionál

Re: Mystical Woodland - The Wilds

Příspěvek od Oxyygen » 17 kvě 2013 11:42

me to zni jak hudba z trackeru, tak nekdy z roku 93, kterych vznikalo mraky s trosku lepsim zvukem...
Pokud to byl zamer, tak tohle je asi tvuj nedostizny vzor.:D
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

bassline

Příspěvek od bassline » 17 kvě 2013 12:04

Pocuval som to zatial na monitoroch...

Dobre to je ! Pre mna vydarena a kvalitna vec - ako po hudobnej, tak po zvukovej stranke.

Zvuk je dost dobry, je to ciste, svieze, moderne a ma to stavu.

Kompozicia funguje, priebeh skladby sa mi paci. Aj ked trosku je pre mna skoda ze to ide viac tym relaxacnym-psy charakterom. Ale to uz je vec osobneho vkusu. Celkom ma pri pocuvani bavilo to striedanie tych kludnych oddychovych pasazi (je tam do coho sa zapocuvat) s opatovnym nastupom basy+synthu.

Takze pre mna vydarene, nabuduce to ale skus viac melodicky skomplikovat a vznikne este lepsie dielo :mrgreen:

EDIT: BTW tu poznamku ze to zvukovo znie ako stare MODy, tak s tym absolutne nesuhlasim :). Zvuk MODOv je kostrbaty a zastaraly, co sa o tvojej skladbe rozhodne neda povedat. A inak na MODoch som vyrastol, dodnes mam archiv kde som si vyselektoval tu najlepsiu hudbu z trackerov :) A stale sa mi to paci :P
Naposledy upravil(a) bassline dne 17 kvě 2013 12:13, celkem upraveno 2 x.

dendy

Příspěvek od dendy » 17 kvě 2013 12:12

vyborne to je, moc sa mi to paci.. suhlasim ze to nema uplne aktualny sound - co ale neber ako kritiku, len konstatovanie.. ten track je vyborny ako zvukovo tak kompozicne ...ako 'hudba z trackeru' to rozhodne neznie, to oxygen keca uplne mimo misu :-)))

pripomina mi to produkciu projektu 'Human Blue' (starsie veci) ... Ak chces zniet aktualnejsie, tak checkni projekty napriklad Protonica alebo Ovnimoon a tym sa nechaj inspirovat (lebo z tej hudby citit ze tiahnes tym smerom) - zhruba v tych polohach je sucasny kvalitny psyprogressive ...

bassline

Příspěvek od bassline » 17 kvě 2013 12:24

Ja by som zvuk/sound design tejto skladby charakterizoval ako ' moderne 90tky ' :mrgreen:

BTW da sa track niekde stiahnut ?
Naposledy upravil(a) bassline dne 17 kvě 2013 12:26, celkem upraveno 1 x.

dendy

Příspěvek od dendy » 17 kvě 2013 12:25

bassline: upravil som svoj kompent .. lebo na tie 90tky to nieje, narychlo som si pustil par veci ktore idu zhruba tym smerom a vsetky su datovane tak 2006-8 ...

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 17 kvě 2013 12:26

tak dobre, ten tracker mi evokoval ten leadovej synth... Ta linka je hodne trackerska. Samozrejme je to navoneny novejma a velkejma zvukama. Ale priznavam, ze nuance v tranceove scene pozdnich 90-tek uplne neocenim.:)
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 17 kvě 2013 12:33, celkem upraveno 1 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy

Příspěvek od dendy » 17 kvě 2013 12:27

oxyggen: zjavne nie si znalec tranceovej sceny ziadnej, ani 90 roky, ani tesne po 2000, ani sucasnost :-))) takze lepsie bude ked sa nebuds vyjadroat v zanri kde nie si az tak doma :) ber to ako take priatelske popichnutie ale viacmenej myslene vazne .. Lenbo tym prirovanim k trackerovej scene 90tok si vazne zabil :)

ja sa tiez nevyjadrujem k radio-popiku lebo ho nesledujem a nikdy som nesledoval ..

dendy

Příspěvek od dendy » 17 kvě 2013 12:30

bassline píše: BTW da sa track niekde stiahnut ?
sak klikni na ten soundcloud link a tam mas potom tlaitko na download :)

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 17 kvě 2013 12:34

Oxygen: To videjko je super pecka, akorát nemůžu vystát takový ten hit a ty hlasy. Ale celkově to má šťávu. A teda já nepotřebuju stíhat nějaké vzory, já si tu vyšívám vlastní. :wink:

Bassline: Díky! Já bych šel spíš tou ambientnější cestou. Tohle je na mě právě melodické až moc. Ale já to nějak moc neřeším, tak jak to cítím, tak to je.

Dendy: Díky! Human Blue čeknu, díky za doporučení. Dost často se mi stalo, že když mi někdo napsal. že mu to připomíná to a to, tak se mi to pak docela líbilo. Vlastně můžu pověsit svoji skladbu a napsat: "takové bych si poslechl celé album", a už nemusím dodělávat zbytek. :-) To je samo fór, aby se tu toho někdo nechytal.

bassline

Příspěvek od bassline » 17 kvě 2013 12:35

dendy: Mne sa paci ako to Soimmo zvukovo vybalancoval. Je tam pocut ten charakter dobreho zvuku 90tok ale pri tom to znie novsie a modernejsie. Aspon ja to tak vnimam :)

dendy

Příspěvek od dendy » 17 kvě 2013 12:36

jirko rozhodne ked budes mat viac takychto trackov tak ich velmi rad zaradim do svojho pravidelneho playlistu ktory pocuvam... takze respekt !

jirka stolfa == soimmo one/two/three... ?? Aha tak to do seba zapada, stylovo to je ten smer ako par minulych kuskov :)) clovece ty menis nicky ako spodne pradlo, kto sa v tom ma orientovat :)))))

btw. na remixe som sa zasekol na 3 minute a neviem sa hnut .. ale pracujem na tom :)

bassline

Příspěvek od bassline » 17 kvě 2013 12:37

Jirka Štolfa píše: Tohle je na mě právě melodické až moc. Ale já to nějak moc neřeším, tak jak to cítím, tak to je.
Spravne ! Tak ako to citis, tak to ma byt ! :)

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 17 kvě 2013 12:39

Díky ! Já už to tu teď nemůžu ani slyšet. Makal sem na tom až nechutně moc hodin a nevím, jestli jsem to celé moc "nepřeprodukoval". To bude ale spíš tím, že toho mám už plné zuby. :-)

bassline

Příspěvek od bassline » 17 kvě 2013 12:40

dendy píše:jirko rozhodne ked budes mat viac takychto trackov tak ich velmi rad zaradim do svojho pravidelneho playlistu ktory pocuvam... takze respekt !
Suhlas

Odpovědět