náš zvuk tamburín

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
kolonista

náš zvuk tamburín

Příspěvek od kolonista » 22 kvě 2008 16:47

Tak po víc jak dvouleté pauze, se sem vracím s ukázkou částečně nové tvorby,kterou dělám doma na klávesách, pomoci programu nuendo 2,za příspění vst instruments jako jsou real guitar ,hypersonic atd.Je to sice trošku jiný šálek kávy než zde v drtivé většině běží, avšak vše kromě hudby je only electronic.Dík za názory a at se daří http://bandzone.cz/kolonista

jackies

Re: náš zvuk tamburín

Příspěvek od jackies » 11 zář 2009 02:56

Po roce a půl sem tedy něco napíšu i přes tvoje nehezká slova jinde.

Proč ti ta typická sorta, těch pár lidí co sem chodí a radí jak by podle nich více poladily filtry a přidali by blááá....... , neporadili nebo nedali k tomu nějaký koment ?
Třeba je to ale jen pro ně pod úroveň a celé "sračka" a nechtějí se obtěžovat.

Já bych ti třeba poradil uvažovat o přestup na vyšší úroveň.
Domyslet,dopilovat aranž a natočit to kvalitně normálně rukama a na normální akustické nástroje. Realizace je JEN na míře tvého opravdového chtění.
Kecy a výmluvy si nech k soudu.
Také bych poradil třeba se vysrat na různé groove agenty, loopy, HipHop....... ovšem pokud nechceš jít druhou cestou někam do hudebního suterénu.
( ale to by se tu akorát probíralo mé IQ a padlo by pár urážek)

Pochopils teď všechny souvislosti nejen odsud ?

Na EZ najdeš dost dobrých rad, ale je i hodně nebezpečná pro někoho, kdo by na komponování dobrých věcí třeba i měl, ale dá se vtáhnout do toho kolečka VSTi, efektů, "akademických" pitvání píčovin , které s tvorbou HUDBY nemají nic společného. To je pak jeho konec.

btw : potřeboval bych vysvětlit výrok "avšak vše kromě hudby je only electronic"

kolonista

Příspěvek od kolonista » 11 zář 2009 12:17

jackies: výrok měl znít vše kromě zpěvu je only electronic (ale zní to zajimavě :) ) no celkem se škrábu na hlavě jak že to děláš že si přehráváš píseń nad dávno neexistujícím odkazu?
Víš řeknu ti jedno já s tebou souhlasím že dělat hudbu na všelijakých hotových polotovarech je cesta k postupné degradaci hudby na něco masově se šířícího za příspění kde koho s jakkým koliv umem,ALE JSOU ZDE ALE, těch příkladů jsou tuny ,třebas uděláš pomocí tebou zatracovaných pomůcek demač , sedneš s kluky co hrají pustíš jím to a řekneš hoši nějak tak, a pak se to začne péct tim směrem samozřejmě již to voní jinak , má to své originální koření a vyleze z toho něco třebas jiného ,ale je to furt lepší než hoši mám představu pojdme a nikdo přesně neví co se bude dít,
VSTi jsou taky o.k. a až tak bych to nezatracoval to již rovnou můžeš říct že poslech z cd je naprd ,že jen vinyl a já ti na to můžu oponovat že prdlasj vinyl jedině pěkně každou sobotu na živé koncertní přestavení,nemužu si pomoci ,ale co nejvíc mne zajímá je to co z toho vyleze ,jasně akustika je o.k. ale i Beatles používali z vesela samply a kdyby byly VSTi šahnou i po tom, to jestli to celé je vývoj nebo zkáza uvidíme.Možná je to trošku odbočení ale nemám rád takové celkové výzvy že nelegální stahování hudby hudbu zabíjí ,je to totiž blbost zabíjí to akorat tu havět kolem muzikantů ,hudba se bude dělat pořád dál (a kolik je takových věcí i bez slávy a peněz) a já tvrdím že třeba ta cesta VSTi a dalších je někdy směr kdy dokáže pomoci když za tím nestojí vydavatelství s chcechtáky v ruce,pochopils ted mé souvislosti?

jackies

Příspěvek od jackies » 11 zář 2009 16:54

kolonista píše:no celkem se škrábu na hlavě jak že to děláš že si přehráváš píseń nad dávno neexistujícím odkazu?
Asi proto, že jsem si tě někdy zařadil mezi ty HUDEBNĚ šikovnější a mám v záložce jiný odkaz než tento.

kolonista

Příspěvek od kolonista » 12 zář 2009 01:16

beru to jako kompliment a s přihlednutím k tvé poslední odpovědi vůči mně v jiné diskuzi tě mažu ze svého seznamu osob které hodlám při osobním setkání zavraždit

Odpovědět