Nová česká písnička

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Džirka

Nová česká písnička

Příspěvek od Džirka » 16 lis 2012 19:02

Zdravím všechny, dokončil jsem teď svoje první album - kde převládají české písničky (můj indický projekt se prozatím zastavil) nicméně ina CD se objevují také písně indické, alternativní, zkrátka nevím, jak ten svůj styl nazvat.. tato píseň je trochu odlišná od celého alba a také od toho, co běžně tvořím a proto jsem jí vybral jako první singl. Klip je improvizovaný sestříhaný z japonských anime

Cundo
Profesionál

Re: Nová česká písnička

Příspěvek od Cundo » 16 lis 2012 21:06

S velkym ocakavanim som si pustil Jirkovu piesen, lebo jeho projekty su vzdy viac nez zaujimave. A konstatujem, ze ani tento opus nie je nezaujimavy. Originalne, profesionalne (vyjadrujem sa k hudbe), ale nechalo ma to pomerne neexcitovaneho. Proste nedostavil sa pocit "chytenia za srdce", co asi tento song v ambicii mal...Budem zvedavy na nazory inych ezonakov.
Naposledy upravil(a) Cundo dne 16 lis 2012 22:01, celkem upraveno 1 x.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 16 lis 2012 21:28

jsi skvelej muzikant, je videt, ze vsechno, co delas, mas hudebne uplne pod kontrolou, takze je vlastne jedno, co budes delat, vzdycky to bude mit kvalitu (ok, jeste to chce drobnost jako 'cit', ale to taky mas)... sice je to lehce mimo me (obcas trochu prilis romanticky), ale umim ocenit tu suverenitu. mel bys bejt neco jako novej karel svoboda, nebo tak neco. ;]

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 16 lis 2012 21:43

Romanticko-melancholicka skladba, ktora vo mne vyslovene evokuje pribeh Forresta Gump-a (s obrazom). Pre mna filmova top skladba. :-)

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 16 lis 2012 22:22

Uplne super, evokuje to vo mne Vcielku Maju. V tom najlepsom zmysle slova :wink: . Co mi trosicku vadi je sekcia 2:00 - 2:40, vobec sa to tam nehodi a pripomina mi to vyuku hry na klavir, alebo sutaz, kde ide o to kto tie arp-y rychlejsie zahra :oops: . A mozno uz len drobnost - vox harmonie v style "daaaaaal" - 3:32 by som asi trosicku viac natiahol do sterea, ale inak ani k mixu nemam vyhrady.

Za mna 1*.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 lis 2012 01:08

Celkom fajn .. Trosku mi to pripomina mojho oblubeneho autora .. Par veci mi tam nesedi , ale kazdy to citime inak ..

Vey

Příspěvek od Vey » 17 lis 2012 08:59

Kvalita! Hudebne bezva.
Jediny co k tomu mam je delka skladby .. moc dlouhy, ta klavirni mezihra me asi jako jedina nebavila ... nehodila se tam. Jinak pekny.

peteness

Příspěvek od peteness » 17 lis 2012 10:37

Pekne, mne se prave ten klavir libi nejvic......mozna by to chtelo premichat a nejak si pri tom pohrat s tim vokalem. Ja bych vokal trochu stahnul a neco s nim jeste udelal. Je to tam s tim klavirem jak dva kohouti na jednomn smetisti, ale ten klavir je vyssi level nez ten zpev - tudiz bych ho vypichnul spis.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 17 lis 2012 10:39

Díky moc za komenty. Jsem rád, že se to více či méně líbí. Původně to byla asi 15. min. píseň s šílenými kontrapunkty uprostřed, což mělo evokovat rozbouřené moře :) ale na popud mojí ženy a nakonec i svůj jsem to zkrátil a vystříh bláznivý prostředek. Ta výuka hry na klavír je vlastně fuga. Miluji barokní hudbu a samozřejmě Bachovo kontrapunkty a pořád jsem měl tendence ten vliv někam strkat. Ale je zajímavý, že Bachovo poslední dílo "Umění fugy" moje nejoblíbenější, bylo ještě do nedávna pokládáno za výuku prstokladu :)
Píseň se z alba vyjímá a asi jí chce vnímat v kontextu. Dám sem ještě nějakou písničku z mé desky k posouzení. Celou desku sem dám zdarma ke stažení časem

Džirka

Příspěvek od Džirka » 17 lis 2012 11:41

Tak zde je další píseň. Trochu puberťácká, ale snad k dobru mi bude přičteno, že je stará asi 15 let. Celou dobu jsem si jí přál někdy nahrát, tak jsem se teď toho břímě zbavil :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 17 lis 2012 13:38

Obrázek

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 17 lis 2012 13:52

mne sa páči klavír, hlavne tá medzihra, ostatné mi až moc pripomína "veci z rádia"

c9000

Příspěvek od c9000 » 17 lis 2012 14:34

ta barokni klavirni mezihra je fakt divná, uplně to cloveka odtrhne od děje, moc složity, oceni to tak akorat konzervatorista :) Jinak je to fakt pěkně udělaný a profi, melodie postupy apod. jsou perfektní, možná až moc. Ostatní už je jen otázka vkusu posluchače. Paradni prace.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Rošky

Příspěvek od Rošky » 17 lis 2012 16:09

Líbí se mi obě věci, je to sebejistý, v dobrém slova smyslu hudební, a je tam cítit i robustní hráčský a technický zázemí. (Je mi to osobně hudebně podstatně blíž než slepence prefabrikátů, který se dnes často vydávají za muziku...i když i v tý oblasti jsou invenční věci, který se mi líbí, když je z nich cítit tvůrčí vklad.)

Já bych ještě uvítal -pokud můžu vyjádřit první subjektivní pocit- víc citovýho vkladu, jak to říct...když smutný pocit, tak víc bolesti, nadlehčenej groove by mohl obsahovat víc radosti...jakoby pootočit tím emocionálním potenciometrem, jestli mi rozumíš. Je to fakt pěkný, ale mám trošku pocit chladu. Smekám však.
Rošky

jackies

Příspěvek od jackies » 17 lis 2012 19:20

Můj autor no.1 na EZ opět nezklamal :wink:
Výborný.

U "Dát se vlnám" taky mě taky trochu vadí ta, pro mě i dlouhá "onanie" v přostředku.

Odpovědět