NuSchool glitch breaks: "Heisenberg breaks"

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Ricardo

NuSchool glitch breaks: "Heisenberg breaks"

Příspěvek od Ricardo » 23 říj 2006 13:03

Ahoj,

před nedávnem jsem objevil na KVR odkaz na tehle track:

http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic ... highlight=

Připadá mi to hodně povedený, zvlášť ve srovnání s většinou tvorby co slyším tady... Podle infa je to od A do Z dělaný softwarově ( Cubase ).
Podle mě je to naprosto současná produkce ( samozřejmě v rámci stylu, namá cenu to porovnávat s čímkoliv...) zralá na vinyl. Možná to nastavení limiteru mi nepřipadá úplně OK, ale nevidím to jako chybu, spíš otázka vkusu...

Zajímá mě váš názor.

Richie.

PS: pokud by vám to náhodou nešlo, tady je altenativní odkaz:
http://www.inthemix.com.au/forum/showth ... p?t=177752

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 říj 2006 13:38

ma to bolavy vejsky. i kdyz tam jsou 'glitche', celkove uz to zni trochu obsolentne (ale mozna jsem jen nezachytil nejakou novou retrovlnu ;]).

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 říj 2006 17:27

me se to nelibi ani zvukove, ani obsahove. a ze ten zvuk fakt stipe do usi, to s juanitou bohuzel musim souhlasit.

bluem

Příspěvek od bluem » 23 říj 2006 21:13

dost velka nuda... pripada mi to ako nejake demo v pocitacovej hre....
len aby to bolo... nicim zaujimave ani vynimocne... a tie 'glitche' su tam asi preto, lebo mal autor stiahnuty plugin a nechcelo sa mu v sekvenceri pisat prechody....

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 říj 2006 22:36

Bolavy vejsky, jinak hudebne obyvakovej prumer, podle me... Neco by na tom bylo, kdyby se to udelalo jinak, par mist je slibnych, ale nedotazenych. Jo ted posloucham tu rozjetejsi polovinu, to je docela zabavny, ale to jenom proto, ze mam rad tuhle naladu jak z her z Amigy, Crazy Cars rulez :)))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

synth_synth

Příspěvek od synth_synth » 23 říj 2006 23:14

nektere pasaze mozna ........ vice druha polovina traku ...
*************************synth****************************

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 24 říj 2006 09:01

Hmm dobře jste to zdrbali! No s těma vejškama nevím, ale na mejch Revealech mi zrovna vešky připadaj v pohodě. Hudebně se mi to zdá dost pestrý, v rámci stylu. Určitě znáce JUNO.UK, kde vychází řada věcí podle mě daleko hudebně míň propracovanech. Ohledně těch aranží si naopak myslím, že to má dost hlavu a patu na rozdíl od spousty amatérismů co tady slýchávám. Zajímá mě, jestli jstě někdo zkoušel dělat čistě v softwaru a co. Napiště link. Jinak na tý KVR diskusi k tomuhle tracku jsou docela zajímavý názory ostatních, doufám že jste je četli. Mimochodem, jestli je to retro nebo ne a v čem, o tom by se dalo dost polemizovat a pokračovat v dost široký diskusi. Podle mě je důležitej soulad OBSAH-FORMA a je jedno jestli je to retro, progressive, house nebo jungle...

bluem: to "slovo" glitch v názvu není zrovna moc šťastně vybraný, v podstatě mi k tomu tracku vůbec nejde, navíc ty přechody jsou právě dost zdařilý, podle mě to spíš vypadá na programing než zmačknout randomize na GLITCH-pluginu...

Každopádně jsem rád, za reakce. Já mám breakbeat hodně rád, tak jsem můžná až moc zaujatej, a tohle se mi fakt celkem líbí

Cyril: Amiga rulez. Byla boží, tu jsem měl jako 1. komp :-) znáš MegaDemo? z toho jsem byl "hotovej"...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 říj 2006 10:11

ricardo: zalezi na vkusu. znam spoustu tracku, ktery se libej nekomu hrozne moc a nekdo je "nechape". ja zrovna "nechapu" zrovna tohle. nebere me to, jsem proste na jiny vlne nez ten, co to ztvoril.
trosku odbocim, ale to ze se tady objevuje spousta amaterismu je prece normalni - profici sem svoje veci vetsinou neuploadujou. ale rek bych, ze se i mezi tema amaterskejma dilkama najdou docela dobry kousky, casto o dost kvalitnejsi nez nektery profesionalismy ;)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 říj 2006 10:43

2 biscuit: Dik, pocitam ze tohle forum ma svoje kouzlo prave proto, ze je amaterske a obcas sem napise neco nejakej profik
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 24 říj 2006 10:57

2 upman & biscuit>> Nic proti amatérům, každej se učíme, nicméně je fajn zachovávat kvalitu :-) Určtě je tady pár věcí - tracků, který jsou fakt dobrý ( třeba ten Poshukův ArmyOfLovers se mi dost líbí ). Někdy ale fakt nechápu druhej extrém, ale to je jedno, každej je na určitý úrovni.

Spíš mi jde ale o tenhle konkrétní break... Je fajn, konfrontovat názor a zkušenosti s ostatníma, to je myslím podnětný.

R.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 říj 2006 10:57

Me to prijde docela v pohode. Je to celkove moc ostry (jakoby bylo v multibandu zkomprimovany a vytazeny jedno pasmo nekde nad 5K), ale jinak se to posloucha fajn. Hudebne mozna malinko nuda vzhledem k vetsi delce, ale jednotlive casti mi prijdou propracovany a pokud bych to bral v ramci stylu, tak naprostej standard.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 říj 2006 11:17

2 Ricardo: souhlas, me se ten track celkem libi, podobne veci si poustim do sluchadel v praci, osobne nepoznam moc jestli je zvuk spany nebo ne, spis me nebere kompozice, ovsem holt je to styl, kteremu moc neholduji, po chvilce proste nuda.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 říj 2006 12:57

Ricardo píše: Zajímá mě, jestli jstě někdo zkoušel dělat čistě v softwaru a co. Napiště link.
myslim si, ze tvoje vychodisko je trochu pomylene: jakoby software byl handicap, ktery clovek musi kompenzovat nejakou nadlidskou schopnosti. myslim, ze na tom vubec nezalezi. (mimochodem, ciste sw lidi je tu podle me dost, treba ja.)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 říj 2006 13:12

Brooklyn / juanita juarez píše: mimochodem, ciste sw lidi je tu podle me dost, treba ja.
Nebo treba ja, SW na cokoliv, krome koncertu vazny hudby ;)

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 24 říj 2006 13:22

2 Blooklyn / juanita :: Myslím, že jsi mě úplně nepochopil. Software podle mě vůbec není handicap, naopak výhoda. ( možnosti, dostupnost, freeware verze, upgrade, atp... ) Moje praktická zkušenost se nicméně hardware dotýká poměrně často, hlavně při finalizaci. Ta komparace mi připadá zajímavá a rád bych slyšel něco čistě ze softwaru, co bude znít jako např. PENDULUM :-) až něco takovýho objevíš, dej mi vědět...

Odpovědět