Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (rady k mixu)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
delay

Petr Vávra feat. Lunar5 - vznikající EP (rady k mixu)

Příspěvek od delay » 21 lis 2013 11:59

Takovej nevinnej home-recording, můžete to klidně zdrbnout :wink:

9 Crimes (mix 1)
http://picosong.com/qrks

9 Crimes (mix 11b)
http://www.datafilehost.com/d/15f011a1
Naposledy upravil(a) delay dne 10 led 2014 21:04, celkem upraveno 4 x.

biscuit

Re: Petr Vávra feat. Lunar5 - 9 Crimes

Příspěvek od biscuit » 21 lis 2013 12:47

pisnicka je dobra celkem :-) zvukove i z pohledu prace s materialem se mi to libi moc. stavbou taky. super ten "clap" v refrenu. silne stranovy kytary na konci mi kupodivu taky nevadi - ba dokonce me bavi. ocenuju tu trochu odvaznou, ale korektni praci se stereem ;) i zpevak se mi moc libi a to jak je udelana hlasova "stopa". akorat mi vadi, ze treba v tom intru, kdyz zpiva tak na pul plynu, tak to je jak kdyby zpival se sklopenou hlavou a mikrofon byl pred nim - takovy min zretelny. je to mozna tim, ze i obecne mam z jeho projevu pocit, ze cim vic nasadi a prida, tim lip to zni. dokonce v jeden moment, kdy tam opravdu pridal a slo to az trochu do chraplaku, jsem mu hned prominul to nepresvedcivy intro.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 21 lis 2013 20:21

Podarene. Spev sa mi lubi, aj hudba.

c9000

Příspěvek od c9000 » 21 lis 2013 22:42

Super! nemám co vytknout jen chválím, moc pěkná písnička, kytara mi ze začátku přišla moc tvrdá/ostrá zvukově ale po chvíli už jsem to nevnímal. Refrény jsou parádní. Trochu víc bych ten mix saturoval ale to je už jen třešnička.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 21 lis 2013 23:18

Díky všem a biscuitoj za krátkou hezkou mini recenzi... :)

Jedná se o projektík, který bude zaměřen na cover verze méně známých interpretů, navíc podávané dost svébytným způsobem. Já jsem byl přizván k spoluprodukci a mixu, duší je zpěvák a kytarista Petr Vávra a jeho zvukař Martin Čech, pro kluky je to první zkušenost s nahráváním a pro mě je to relax, v žádném případě nejde o NIC :)... je to prostě demáč bez trápení a bez samplů, sem tam se spolkne nějaký to slovíčko - is v refrénu nebo z what je where, rytmus plave atd. - to abych prásknul taky nějaký chyby. Jinak vespod hraje Cajon.

delay

Příspěvek od delay » 21 lis 2013 23:37

c9000 píše:kytara mi ze začátku přišla moc tvrdá/ostrá zvukově ale po chvíli už jsem to nevnímal. Trochu víc bych ten mix saturoval ale to je už jen třešnička.
Ono to svádí nebo možná vyžaduje udělat dvě nastavení, pro začátek a zbytek skladby, takže kytary jsou od začátku nechaný tak, aby fungovaly pak v hustějším mixu. Stejně tak hlas by v první části snesl posadit jinak, jak poznamenl biscuit. Možná je to chyba, ale nevidím v tom zásadní problém... celý se to trochu mění na masteru, kdy výrazný nástup při refrénu vlivem limiteru nemá takovej dynamickej efekt jako suchej mix, to asi všichni známe :). Výraznější saturaci jsem se chtěl tentokrát vyhnout, ale uplně clean to taky není :wink:
Naposledy upravil(a) delay dne 21 lis 2013 23:42, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 lis 2013 23:42

ten prechod z intra je podle me ok - funguje to. ty to znas asi bez dynamickejch procesu, tak to asi vic cejtis.
jinak ten vokal na zacatku - proste mi jen prislo skoda, ze je takovej zahuhlanej... trochu schwarzenberg :-D

jo a ten plovouci rytmus - covece, nepobourilo me to. mozna je to i tim, ze to nema striktni skopky... nejaky to tempo dozadu nebo dopredu pak tolik asi netrci ;-)

delay

Příspěvek od delay » 22 lis 2013 11:57

Dík.
Zatím to necháme uležet přes víkend, já už to moc kriticky neslyším, udělal jsme celkem 5 mixů, takže potřebuju pauzu :)
Jinak je to sice nahrávaný s klikem, ale cajón je přirozoně nepatrně napřed, zatímco clapy a vajíčko jsou více na grid... Moc tomu nepřidá piano, tam to taky plave :)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 22 lis 2013 18:43

Lúbi sa mi to, keby som mal jedním slovom opísat, tak by som napísal že je to "živé". Zvuk mi k tomu sedí, nič by som už nemenil..

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 22 lis 2013 21:02

Taky se mi to libi. Malinko bych predelal pouze piano, to bych si dovedl predstavit trochu vic zastrene s plnejsim decay a ambienci. Ze plave mi vubec nevadi. Ale prijde mi lacine. Jiank se mi to libi. Jen bych urcite chtel po zpevakovi, at v momentech, kdy jakoby pri zpevu dochazi sily, aby preci jen trochu pridal. Je to sice vyrazovy prostredek, takova ta vzdavacka, ale nekdy mi to osobne vyzniva, jako by na to vyzpivani nemel kuraz, a to je emoce, ktera me u studiovych nahravek, kde by melo byt pokud mozno dost casu na hledani vyrazu, rusi. Ale je to jen muj vyhraneny pohled.

maux

Příspěvek od maux » 22 lis 2013 21:27

Zpěv: Ten refrének by chtěl osladit pořádnym chorusem, nejmíň tři další hlasy a na první pořádně nasazovat, ať je více emotivní. No a samozřejmě mi to tam přijde občas trochu pod, tak Autonem protáhnout.

Track je příjemnej. Nic víc bych tam asi neměnil.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 22 lis 2013 22:38

niekedy mášvpičistický postoj speváka práve može pridat určitý charakter a pohodu :D
tu sa mi to práve lúbi že je to "tak málo" efektované a afektované, lahšie potom prestupuje von práve tá živost.. a autotune už vóbec né :)
len moj názor..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 22 lis 2013 23:01

cejtim to podobne. mam rad ten punk v tom. je to dulezita slozka, ktera o leccems vypovida.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 23 lis 2013 00:14

Nechapejte me spatne, mastovpazi postoj je bez debat, v tomto tracku sedne, a bez punku nejsou kolace... Ale o vyrazu mluvim proto, protoze to musi byt mamtovpazi z pozice sily, jestli je mi jako rozumet... :?

delay

Příspěvek od delay » 10 led 2014 12:26

Ahoj, potřeboval bych poradit. Od prvního mixu se to dost hnulo, chtěl jsem ještě udělat trochu saturovanější verzi s větším spodkem namísto prvotní decentní verze. Zajímalo by mě ale, jestli už těch basů není moc (v rámci mixu i v rácmi stylu), pořád se nemůžu rozhodnout, vzhledem k absenci bicích, kdy kopák i snare supluje cajon mi přijde mírnější spodek OK, ale stejně... je to základ bez kterýho to nefunguje :)

9 Crimes (mix 11b)
http://www.datafilehost.com/d/15f011a1

PS: Rád bych sem dával i další věci tohodle projektu, tak sem přejmenoval téma...
Naposledy upravil(a) delay dne 10 led 2014 21:05, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět