Písnička pro děti

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Džirka

Písnička pro děti

Příspěvek od Džirka » 08 srp 2014 16:25

Kdybyste si chtěli poslechnout něco nového z mojí tvorby, tak teď jsem dodělal hudbu pro takový malý projekt - rozhlasovou, nebo spíše audio hru pro děti, příběhy na motivy příběhů z indické mytologie. A tady je jedna z písniček

biscuit

Re: Písnička pro děti

Příspěvek od biscuit » 08 srp 2014 18:25

jako vzdy, perfektni prace ;-)

jen kdybych nevedel, kdo to delal, a ze ty rozhodne autotune nepotrebujes, rypnul bych si, ze je moc slyset. predpokladam, zes nedoladoval, ale na nekterejch tech tremolech mi to uplne ten "doladovator" pripomelo ;-)

btw. labus je machr. toho bych chtel za prezidenta, rumburaka!

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2014 18:28

Je to ok, ale hudebně i náladou mi to přijde hodně mimo tématiku, které se to má týkat ... takový pozitivně monumentální český pop-folk ...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 srp 2014 18:33

ty ivo, ty uz mas lepsi terminy nez ja :-D
mne se libi, ze to pro ty deti nebude znit uplne cizokrajne... tusim, ze to byl i zamer / zadani.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2014 18:55

Nemyslel jsem že by to mělo znít nějak orientálně ... ale trochu mi tam asi vadí ty 4D přeslazené synťákové opary, popové sbory a i ty lehce popové klišé ve zpěvu i melodiích. Prosté aranžmá třeba zpěv kytara apod. by mi asi pro tento účel přišlo sdělnější a zajímavější ?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 srp 2014 22:17

chapu, mozna i trochu souhlasim ;-) presto mi to prijde hodne nadprumernej ceskej vytvor pro podobnej ucel...

Džirka

Příspěvek od Džirka » 08 srp 2014 23:31

Děkuji za komentáře :) autotune nepoužívám, ale v případě problémů s intonací mi slouží melodyne editor, který jsem použil a tady jsem to možná s tím popovým soundem přehnal.. i když pop, ani nic podobnýho vlastně vůbec neposlouchám, tak nevím, kde se to ve mě bere :? ani nad tím vlastně moc nepřemýšlím, mě to prostě takhle baví, mám z takový tvorby obrovskou radost. Vždycky se do toho ponořím a nejednou z toho něco vyjde.. Jsem asi takovej přeromantizovanej už svojí povahou. Nevím jestli to je teda špatně :|

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 srp 2014 23:44

neni. jsi svuj a nezkazenej. promijim ti veci, ktery by mi jinak prisly preslazeny a ohrnul bych nad nima nos. od tebe mi vsechno prijde cisty a to je strasne cenny. je mi lito, ze ti takhle pochlebuju :-D zustan jakej jsi a nehloubej nad tim ;-)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 10 srp 2014 13:46

Díky Biscuite :) Snažím se naslouchat jakýkoliv kritice (ne vždy je to lehký, přiznávám) občas si z toho něco vezmu, je-li to technickýho charakteru.. Co se týče uměleckýho projevu, to si většinou dělám po svým.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 15 srp 2014 14:45

Jirko, mne ta kombinacia vyssie znejucich slakov a vokalu, a este skoro unisono, tiez neprijde moc stastna. Je to take jak pise Ivo - prilis popove... Basa je zas az moc hlboko. A je tam vela reverbu...

Rozhodne to neni spatne, ale uz sme od Teba poculi vyrazne lepsie kusky. :wink: :palec+:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 srp 2014 14:56

No hlavně bych řekl že to hlavní sdělení (nějaké textové, významově ilustrativní v rámci zmíněné pohádky) vyznívá možná trochu na chvostu důležitosti a ztrácí se v tom lese x instrumentů, aranží atd. - můj dojem ... indická mytologie mi není neznámá, ale musel jsem trochu lovit abych zjistil o čem se tam vlastně zpívá :)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 03 zář 2014 12:25

Popravdě jsem to pojal více monumentálně z důvodu, že se celý příběh odehrává ve Dvárace, což je popsáno jako velkolepé město bohů. Příběhy jsou navíc plné válek mezi obřími armádami, bohy a lidmi.. tato píseň navazuje na příběh kdy Bůh Balaráma po velkých bojích odjel s velkou družinou navštívit svůj rodný Vrindávan, zatímco jeho bratr Krišna mezitím žije ve Dvárace, kde se připravuje na další Boje s démonickými králi a démony z různých koutů vesmíru. Přišlo mi to tak z orchestrálním aranžmá jako lepší nápad, než jednoduché písničky s kytarou ( i když o tom jsem také přemýšlel) :)

Odpovědět