PROXIMITY - Breathing Anger

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
developdevice

PROXIMITY - Breathing Anger

Příspěvek od developdevice » 07 dub 2015 00:43

Hoj,

právě jsme dokončili s klukama z pražských PROXIMITY novou pecku. :twisted:

Mix/Mastering u mě :oops:

Co Vy na to? :)
Develop Device
composing / mixing / mastering
http://www.developdevice.com

Pytkin
Moderátor

Re: PROXIMITY - Breathing Anger

Příspěvek od Pytkin » 07 dub 2015 00:58

mne sa to lubi .. normalne som si to vypocul cele od zaciatku do konca , co sa mi malo kedy stane na ukazkach na tomto serveri :)

developdevice

Příspěvek od developdevice » 07 dub 2015 01:00

Pytkin: Díky Ti :)
Develop Device

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 dub 2015 09:21

slusny, hudebne bych rekl ze super. Zvuk neurazi, ale rek bych, ze tam celkem chybi nejake spodni stredy az stredobasy a je to hodne narvane do vyssich stredu, takze to zni trosku trandakove/nosove. Hlavne je to citit u kytar, takze mistama vokal zni mnohem sirsi a mohutnejsi nez kytary a cekal bych to naopak. A ty kytary mi zaroven prijdou uz hodne dynamicky vyzehlene. Ale to se jen snazim neco vypichnout;)

btw. muzes napsat neco k mixu? kytary jsou simulace? Bici jake samply atd. tedy jestli to neni tajne, ale rad si porovnam postupy:)

developdevice

Příspěvek od developdevice » 07 dub 2015 11:40

Amorph: Díky za reakci. :) Zkoušel jsem samozřejmě několik variant ekvalizace, na low-endu si obecně dávám dost majzla (filtrování v rámci M/S samozřejmostí), nicméně po poslechu na několika párech beden i běžných zařízeních je to v pohodě a basů "plnej zadek", když to napíšu slušně 8)

Mix je 100% ITB. Používám jen pár, za to velmi kvalitních, plugins. Základ všeho je Slate Digital. Mám od nich koupené vše a nepoužívám prakticky nic jiného. Je tam vše co potřebuji, komplet channel strip. Pro detailnější EQ používám FabFilter Q2.

Kytary jsou DI hnané přes simulaci - TSE808 > Recabinet 4 + moje impulsy > VMR (EQ, komprese), FabFilter Q2..

Bicí 100% MIDI - Steven Slate Drums 4 Platinum + VMR na insertech, paralelní komprese na grupě - toť vše :)

Master - VBC Rack a VTM od Slate Digital (mazec největší - DOPORUČUJU!), FabFilter Q2 (M/S), Limiter, Maximizer..

Samozřejmě je tam ještě pár "detailů", ale nemusím zase vykecat vše :D
Develop Device

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 dub 2015 12:58

dik za info! No ja nepsal, ze by tam bylo malo basu, ale nejak mezi 100 a 500 hz je tam pro me pocitove dira, takze to pusobi trochu tence. A kdyz k tomu jsou vytazene ty vyssi stredy (odhadem 5K az 8K), tak to pak trochu pusobi jako by to bylo pustene pres male bednicky se subwooferem. To je samozrejme lehce prehnane prirovnani. Kdyz to tak znova posloucham, tak proste bych asi trochu jinak udelal kytary (vic spodku a dynamictejsi telo, min pisku na vejskach) a to je spis vec vkusu, takze ok;)

Jinak ty bici zneji v pohode, na to ze to je komplet midi. Pouzivam Trigger EX a mozna zauvazuju o upgradu.

developdevice

Příspěvek od developdevice » 07 dub 2015 13:22

Přece jen jsem musel brát v potaz i vize kluků :) Jsem externí člen Proximity, podílím se i na hudbě, takže spolupráce je trochu na jiné úrovni než za normálních okolností :), proto si do toho nechám bohužel i dost kecat a to mix samozřejmě ovlivní :D jinak to moc nedělám a většinou si prosadím "tu svou" :D.. Nicméně postřehy určitě dobré, díky :)

SSD4 Platinum jsou skvělé, oproti EX řadě je tam daleko více zvukových možností. Doporučuju, investice se vyplatí. Taky koukni na ty rozšiřující knihovny, ty taky nezní špatně! SD2 od Toontracku, který jsem používal dříve s knihovnami Metal Machine a Metal!, na Stevena rozhodně nemají.
Develop Device

Odpovědět