prvotsky - noon moon

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Prvotsky

prvotsky - noon moon

Příspěvek od Prvotsky » 23 srp 2010 00:32

Tak tady je dalsi ze starsich veci ktery momentalne pretahuji do logicu..

http://soundcloud.com/prvotsky/noon-moon

Co vy na to?

díky
P.

Prvotsky

Re: prvotsky - noon moon

Příspěvek od Prvotsky » 24 srp 2010 10:15

no taak...

ja si na tom nezakladam nejak moc..
chci se ale casem dopracovat ke svému maximu.
tak mi ktomu něco napište.. je to moc naivní, jednoduchý, falešný, má to moc basů.. bicí sou statický?

come on..

P.

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 srp 2010 10:45

tohle mě na tomto foru v poslední době moc mrzí. Jelikož je tu spousta lidí, co by se rádi poučily a slyšely na svůj výtvor názor od podobně zaměřené skupiny, a nikdo se nevzmůže ani na koment, to většinou autora příliš nenadchne. Vidím to z pozice mladýho začínajícího autora , který se doma snaží dosáhnout nějakýho
osobního pokroku, se skladbou si dá práci a stráví nad ní spoustu času a pak to hodí sem a nikdo nic. Je to smutný , přijde mi že ze začátku tomu tak nebylo. Na druhou stranu chápu že poslouchat některý věci , který sem uploadujou slepovači loopů v reasonu prostě nejde. A samo spousta lidí tady vůbec nový treky neposlouchá. Přijde mi že se tu komentujou věci extra špatný a pak extra dobrý, ale to něco mezi prostě šanci nedostane.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 srp 2010 10:58

hele je to fajn. Slusnej zvuk a prijemna atmosfera na pozadi, treba k programovani:)

delay

Příspěvek od delay » 24 srp 2010 11:16

c9000 píše:tohle mě na tomto foru v poslední době moc mrzí. Jelikož je tu spousta lidí, co by se rádi poučily a slyšely na svůj výtvor názor od podobně zaměřené skupiny, a nikdo se nevzmůže ani na koment, to většinou autora příliš nenadchne. Vidím to z pozice mladýho začínajícího autora , který se doma snaží dosáhnout nějakýho
osobního pokroku, se skladbou si dá práci a stráví nad ní spoustu času a pak to hodí sem a nikdo nic. Je to smutný , přijde mi že ze začátku tomu tak nebylo. Na druhou stranu chápu že poslouchat některý věci , který sem uploadujou slepovači loopů v reasonu prostě nejde. A samo spousta lidí tady vůbec nový treky neposlouchá. Přijde mi že se tu komentujou věci extra špatný a pak extra dobrý, ale to něco mezi prostě šanci nedostane.
Ahoj. Ono to je docela těžký... Já si to třeba poslechnu, ale když se mě to nijak vnitřně nedotýká...?
Ale jinak souhlasím, že poslech v této sekci trochu "umírá", na druhou stranu zde ještě čas od času někdo napíše podnětnou kritiku bez zaujetí. Když to srovnám třeba se Soundcloudem, kde je to jenom o pozitivních reakcích a zřídka vídám, aby někdo napsal, že to je špatný nebo poradil, jak to vylepšit... tak je to ještě pořád OK.

prvotsky: Kdybych ze sebe po prvním poslechu měl vyždímat nějakou reakci, tak zvuk OK, v týhle fázi bych ho neřešil. Nijak zvlášť mne ale nezaujala harmonická složka skladby, čili to jádro, které na člověka má nějak zapůsobit eventuelně ho nějak obohatit, způsobit abstrakci, pocit... Tohle tady moc nefunguje. Doporučuji víc si hrát s motivy nebo třeba s jedním a ruzně ho měnit třeba jen dynamicky, bez bubnů, méně šablonovitě... Nevim co bych víc napsal.
Naposledy upravil(a) delay dne 24 srp 2010 11:23, celkem upraveno 1 x.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 24 srp 2010 11:17

Bez problémov som si to vypočul celé, nič ma nevyrušilo, nič ma neprekvapilo - myslím hudobne a zvukovo.
Ale...
pokúsim sa v skratke popísať dojmy - počúvam, čakám čo príde a ono to nepríde. Cítim tam veľké vplyvy, jak to povedať, rôznych muzikantov a štýlov. Intro - nejaký disharmonický ambientný zvuk, potom postupný nábeh basovej sekvencie - ako keby som počul Jarreho Orient express, nástup plnej rytmiky a basy = Billy Jean, potom počas celej skladby krásna monotónnosť a la Kraftwerk pomiešaná s typickými prvkami harmónie Depeche Mode.
Ak to tak malo byť, tak je to dobre lebo sa to podarilo...
Ale keď si všimneš moje hudobné zameranie, môžeš tento názor považovať za úplne irelevantný... :)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 24 srp 2010 11:24

První, co mě napadlo: vrazit do toho ženskej zpěv

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 24 srp 2010 11:35

No konecene chlapi!

Dekuji moc za nazory vas vsech!
vecer budu mit cas se k tomu rozepsat.

Zatim musim rict ze pro mne ( ve smyslu mych schopnosti ) se jedna o velice pozitivni odezvu..

díky moc!

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 srp 2010 15:09

Dostal jsem se k tomu az ted a nelibi se mi - de facto to jsou pouze bici, ktere sklapou porad dokola, couhaji z toho, je to tuc-tuc a zadny hudebni napad, nikam se to neposouva. Proste par loopu porad dokola, nakonec ty bici jsou z toho to nejlepsi.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 24 srp 2010 18:43

Tak jeste jednou díky za reakce!

Sám za sebe můžu říct, že si myslim že mám docela silný hudební cítění, dobře vnímám rytmus a HUDBU obecně prostě miluju...

Díky tomu sám vím, že moje dosavadní produkce je na úrovni domácího koníčku - relaxace.

Nikdo se nezmínil o celkovém zvuku negativně - to je pro mně důležitý.
Já osobně bych rád , aby to znělo o trochu méně klinicky a zněl v něm takový lehký odlesk " dirty " zvuku..

delay: třeba jen dynamicky, bez bubnů, méně šablonovitě... - jojo to je mi jasný..
harmonie, dynamika a taková ta lehká sofitikovanost - to je to co bych se rád naučil ovládat..
zatim mi skladba dopadne budto jako schizofrenicky slepenec, nebo v lepsim pripade jako neco -
co nerusi, je pomerne kompaktni ale furt jakoby nic nepricházi dedko, ze jo?

taky musim rict, ze to co ste slyseli je opravdu ta lepsi varianta zatim..
tema ostatníma hellama bych se vás neopovažoval otravovat.

dedko: velice si vazim tveho nazoru a podle tech par veci co sem tady na foru nasel, tak urcite jako muzikanta..
Je jasny ze Tvoje tvorba je v uplne jinym levelu,to vubec nejde srovnavat..
zatim co ja se ucim hlaskovat, ty pises dvojsmyslný básně, že jo..

Ale je srandovní co si napsal ohledně těch vlivů : Jarre, Billy Jean, Kraftwerk a Dm..

Všichni jsou mi velice blízcí a poslední dva pro mně zásadní..

Doufám jen že jsou to jenom slyšitelný vlivy a ne vyloženě vykradený motivy, protože toho si nejsem vědom..

upman - i když je tvůj příspěvek nejkritičtější, tak asi bych souhlasil s tim že ty bicí vyčnívaj a sou furt stejný - chybí jim dynamika a možná decentní variace -
jednoduchý a dominantní rytmus to je ale záměrně..
Já osobně bych neřekl, že tam kromě toho jinýho neni žádnej hudení nápad.. já myslim že to má širší harmonii než většina mainstream tanenční hudby
, ale je jasný že to neni nic chytlavýho, originálního a nápaditýho..

Loop jakoze wav tam neni žádnej - vše sou to vstcka a bicí jsou z guru ( uz nevim jestli sem je programoval, nebo pouzil preset )

No když to řeknu jednoduše - nemám žádný hudební vzdělání, a technicky sem na tom dost průměrně - takže sem se svýma dětma spokojen..
Chtěl bych z nich ale vychovat samostaný, sebevědomý a příjemný lidi..

Asi začnu studiem základů hudební teorie..

Ještě jednou díky všem za reakce.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 24 srp 2010 19:25

Prvotsky píše:Tak jeste jednou díky za reakce!

...dedko: velice si vazim tveho nazoru a podle tech par veci co sem tady na foru nasel, tak urcite jako muzikanta..
Je jasny ze Tvoje tvorba je v uplne jinym levelu,to vubec nejde srovnavat..
zatim co ja se ucim hlaskovat, ty pises dvojsmyslný básně, že jo..
Ale je srandovní co si napsal ohledně těch vlivů : Jarre, Billy Jean, Kraftwerk a Dm..
Všichni jsou mi velice blízcí a poslední dva pro mně zásadní..
Doufám jen že jsou to jenom slyšitelný vlivy a ne vyloženě vykradený motivy, protože toho si nejsem vědom..
ad 1 ďakujem
ad ďalšie: to s tým porovnávaním je trochu inak - Ty si pravdepodobne omnoho ďalej v elektronickej muzike než ja v jazze...s problémami zvládam hru tak v 3 - 4 tóninách, ďalej ani prd a RealBook som nikdy nevidel takže jakýpak "dvojsmyslný básně" keď nie sú základy...
Samozrejme že som nemyslel na žiadne vykrádačky Kraftwerku ani DM, len mi to pripomenulo takú atmosféru. Práve tou monotónnou rytmikou Kraftwerk a harmonickým postupom DM. No a teraz už viem, že to tak malo byť... :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 24 srp 2010 21:24

Vcelku v poho muzika, nijak nevytrcajuca, to skor ten shaker ci cabasa :-) "trci" pre moje ucho trocha moc - je moc hlasno. To ma fajn vyrusovalo. prijde mi to ako nejaky podmaz na modnej prehliadke :-) pripadne CSI ked sa snazia vytazit DNA behom pol hodiny.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 25 srp 2010 00:57

diky chlapi!

zkusim to treba trochu predelat s prihlednutím k vasim postrehum a uvidíme..
Hlavne ale se spis budu soustredit na novy veci s trochu vetsim durazem na harmonia a dej skladby..

Kazdopadne sem moc rad, ze ste zareagovali!

At se dari!

P.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 25 srp 2010 01:56

Hlavně se nenechej ovlivnit a případně "deformovat" názory někoho jiného. A to se týká kompozice i zvuku. Samozřejmě není špatně se nechat inspirovat nějakými těmi vzory, to je ta věc, která tahá člověk nahoru a dává mu motivaci se vyvíjet. Jde o to, že v první řadě musí tvá tvorba naplňovat tebe samotného a to jak po stránce smyslové tak po stránce technické. Druhá věc je přijít na to, jak toho všeho dosáhnout. Přeju hodně zdaru, mně to příjde na první poslech příjemná muzika, možná by to jen sneslo trochu méně "učesanosti" a trochu více výstřednosti.
Jak jsem psal o tom ženským hlase, nevím proč, ale když to poslouchám, tak první mě napadají Leftfield s Toni Holiday, takovej hlas si tam umím představit a byla by to pecka :wink:

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 25 srp 2010 09:58

Pavel: díky!

Leftfield mam hodne rad - tuhle verzi ale neznam - moc pekny - pripomina mi to Delerium od Front line assembly
Něco s tim ještě vymyslim..
Je pravda že ženskej zpěv by tam sednul - je tam ostatně ten sampl toho zenskyho vokalu rozzsekanej..
( no tak nejakej sampl loop tam byl prece.. )
Mohla by mi to nazpivat treba Iveta Bartosova...
Ona je ted hodne in co se stylu týče.
Vnesla by toho u správnou dravou rozvernost a úroveň!
:D

Ne - myslim si ze to neni vubec spatnej napad.

Díky moc za podporu.

Odpovědět