Ptáci - Točený téma

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
kombinateur

Ptáci - Točený téma

Příspěvek od kombinateur » 13 čer 2014 01:08

Trochu jiná skladba z kuchyn? Pták?, op?t DIY ve zkušebn?, to z?stává. Jakýkoliv názor uvítám.

rastis

Re: Ptáci - Točený téma

Příspěvek od rastis » 13 čer 2014 03:25

tazko napisat cosi k tomu... hudobna forma ma bavi, aj ked skladba "odnikial nikam". mohlo sa tam toho udiat viac a nemyslim schemu sloha-refren-solo-refren...

zvukovo su najmenej dobre bicie. tie su ozaj skusobna. lepsie vymixovat, pripadne pre(pod)samplovat, aspon snare, nech to nema ten "lacny" priestor...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 čer 2014 14:02

stylu nerozumim, ale to co pise rastis se mi zda presny.

muj subjektivni vjem z toho jsou sedmdesatky, lepsi amaterska undergroundova tvorba... tohle jeste dneska ma svyho posluchace?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 čer 2014 14:06

Peknej prog-rock. Zvuk celkem v pohode i kdyz ty bici pravda zni lehce papirove (a kopak mi prijde malo) a celkove mi tam chybi trochu vzdusnejsi prostor.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 13 čer 2014 14:44

zvukovo mi to prijde aj v poriadku,.. našiel som tam pekne pasaže ktore mi pripomenuli zvuk Red Hot Chilii Peppers, ..prave tato kapela taky štyl hrá .. takmer :D
ked ide o jazzrock , problem začina v tedy kde konči improvizačna uvolnenosť ,..a hráči sa viac sustreduju kde su v skladbe a čo bude nasledovať. potom to straca naboj .
. Toto je ešte tak na hrane, straty náboja, ale možem povedať že sa mi to páči.
ten zvuk rytmičáku.. je podla mna poriadne hlboký ...a hrubá blana :lol: mne nevadí

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 čer 2014 15:51

coze? rhcp? nejaky drogy byly?

amorph: spis regressive rock ne? ja nevychazim z uzasu :-) ale jak rikam, nerozumim tomu, i kdyz ted si pripadam, ze tomu rozumim jeste min, nez jsem si myslel.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 čer 2014 16:34

no vida, "vratil se v podobe neprogresivniho rocku" :-) tomu uz bych rozumel. progresivni bejval tehda ;-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 čer 2014 16:38

biscuit: no ja bych rek, ze to oznaceni nevychazi tolik z nejakeho casoveho nebo styloveho progresu, jako spis z charakteru te hudby.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 13 čer 2014 19:23

biscuit píše:coze? rhcp? nejaky drogy byly?.
ked si primyslíš spev ..alebo u RHCP odmysliš, tak sa tie štýly omnoho viac priblížia .
vačšinou ludia maju tendenciu kapelu kde je aj spev radiť viacej do popíku ..
RHCP je dost psychedelicke.. hlavne staršie albumy.

Napriklad take Wanastowi Vjeci by sa ani neobjavili v radiu keby tam nebol spev. :wink:
drogy nikdy 8)

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 15 čer 2014 23:24

Díky za reakce! Laciný zkušebnový prostor to má záměrně, po několika pokusech jsme to ubrali do téhle podoby, protože tam tu zkušebnu prostě chceme, rozhodně jsme nechtěli žádný velký rockový sound, ale DIY a přirozený zvuk amaterské kapely. Zajímavý jsou ty 70ky, není to poprvé, co nám to někdo řekl. Na druhou stranu, nemáme na nahrávce snad jediný sólo .-) Ale je fakt, že zrovna tahle skladba je možná trochu načichlá progrockem nebo mathrockem. Jestli to ale není taky tím, že se dneska už žádná složitost v rocku nenosí. A pokud jde o to, zda to dnes má ještě nějaké posluchače, tak vás mohu ujistit, že nemá :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 čer 2014 00:00

preju vam, abyste je nasli. i kdyz je to pro me retro, je mi to prijemnejsi, nez velka vetsina soucasny produkce ;-)

Stan

Příspěvek od Stan » 16 čer 2014 01:46

S trochou zmen v arangi a ne tak suchym mixem z toho muze byt zajimava skladba. Sice to ma daleko do mych oblibenych Porcupine tree ale snaha se ceni a pokud se doda spravny text urcite si posluchace najde. :)

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 09 zář 2014 11:21

S tím textem to je podobně jako s tím suchým mixem. Nějak jsme měli pocit, že sdělovat moudra je stejně pitomý jako soupeřit s ostatníma o profesionálnější zvuk, který bude znít jak coldplay na stadionu nebo ňáká parta od Waldeze z Biotechu :-) Prostě drnkáme na vesnici na kytary, páč nám to kdysi přišlo děsně důležitý a občas nás to ještě nepřešlo. A chtěli jsme aby to přesně tak vyznělo, aby si proboha někdo nemyslel, že se na starý kolena hodláme přihlásit do nějaký soutěže nebo tak něco.

Odpovědět