Pure-ele

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
upman
Vybavení

Pure-ele

Příspěvek od upman » 24 zář 2008 16:17

Zdravim,

pokus o klubovku, je to delsi, ale schvalne. Dik za comms (porad jeste nemam doma dig.piano, tak si hraji se synthama ;) )

Pure-electronic-dream 'club' 8:01

Diky za nazory.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 26 zář 2008 09:43

hmm, teda 2 profi DJ si to ode me vzali za flasku rumu, ze je to fakt cool, 1 typek z UK mi volal, at udelam dalsi, ze se domluvime, a tady ani tuk? Zrovna sem si myslel, ze tohle je 'e-zone' styl, asi omyl...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 zář 2008 09:55

co jsem od tebe slysel, tak asi nejpovedenejsi vec co se tyce zvuku a produkce. Hudebne nic, co by stalo za rec. Coz je zajimavy, ze jses schopnej dat dohromady 5timinutovou docela promakanou klavirni improvizaci, co ma hlavu a patu a da se to poslouchat a pak z tebe vypadne takovahle smycka dvou akordu s par pokusama o melodii, ktery hlavu a patu nemaj. Ale coz, zas neni to tak zly, abych to vypinal. Akorat ten vysokej syntak, co hraje oddeleny noticky, ten bych teda okamzite vyhodil.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 26 zář 2008 09:59

Ok - diky, holt znozecnost. Uz je doma pc3x, takze se vratim ke klasice. Ba ne, tohle byl ciste pokus o to, jestli zvladnu dat dohromady neco, co bude ciste konzumarna. Navedl me na to kamos, schvalne jestli. No tak sem to zkusil.

S tim synthem mas recht - vyhodim ho/nahradim ho necim jinym, uz jsem dostal stejne RE od DJ's - prej se s tim pak neda delat :). Neco jako copywrite.

Jinak podle me tenhle styl nema moc spolecneho s kompozici a jakmile by se tam vrazila, tak by to asi stalo za backoru. Spic je to pro zabavu, tuc-tuc hopsani, ktere sice sam moc neprovozuji, ale v praci, kdyz mam fakt honicku, tak celkem rad posloucham jako zvukovou barieru.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 zář 2008 10:03

No tak když jsem to pustil, tak prvních pár vteřin jsem si myslel, že je to můj track Pantha Rhei (podobný synth na začátku), pak je to ale úplně něco jiného.

Popravdě se mi to zdá trochu úchylný ;) Ty jakési zvonečky a pak ty další výškové synthy. A ty zvonečky mi nějak nesedí do rytmu.

Sice to teď poslouchám na EEE 901 a sluchátkách, ale zdá se mi, že kopák málo kope.

Jinak celkově se mi líbí ty electro synthy, co hrají na pozadí od začátku, používám dost podobné, mám takové rád, tady tak nějak detuned. Nápad se mi nezdá špatnej, oni v té anglii mají asi jiné chutě, já jsem trochu víc konzervativní, slyšel bych tam úplně jiné nástroje (synthy).

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 26 zář 2008 10:45

:) no Anglani jsou vzdycky uchylove, zil jsem tam 3 roky a musim rict, ze jsou hoodne vepredu (asi tim, ze ziji na ostrove) ohledne zvuku/typu muziky. Na club, house, d&b atd. jsme jeste u nas na kontinentu v pozadi.. Ty 'arytmicke' zvonecky jsem tam daval umyslne, aby to nebyla klasicka tuc tuc a vzdat se jich nechci. Zkusim to vyrendrovat bez a s nima (pozmenenyma) a uvidime, hodim to sem jen co to bude a paralelne kamosum co tocej vinilama ;)

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 zář 2008 10:46

no za začátku to skutečně znělo nadejně, není to špatný, chybí tomu hutnost a nějakej tvrdší zvuk dle mě, ale není to můj šálek muziky takže to ber s rezervou.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2008 11:12

Já mám pro změnu problém, že už dva dny posluchám a čumím na YouTube na lidi, co dělaj mjuzik vyloženě z HW - hlavně Krogs Electribes, E-MU command stations, Evolver atd. + to všechno většinou řízlý Kaoss Padama a nějak mi to všechno zní opravdověji a víc se mě to dotýká... Je v tom život, byť je pravda, že to jsou většinou live prodkuce, ale tejden už sem nebyl v FLku a vracím se k HW :)

Co tím chci říct...? Já ani nevim, kdyžtak mě vymažte :)

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 26 zář 2008 11:29

S nadšením jsem si stahnul tvou "klubovku" s očekáváním něčeho.. Nejdřív jsem si říkal, že jsi asi úplně mimo a že teda tohle není přece žádná klubovka.. Pak se mi to ale trochu rozleželo a zamyslel jsem se spíš nad sebou. :oops:

1) "malovat" si svý očekávání předem je vůbec ošemetná věc a předsudky člověka jen omezujou..
2) to že pod pojmem klubovka mám já úplně jiný představy, je spíš můj problém.. Je to taky o pojmech a ten výklad je značně subjektivní. Když někdo napíše klubovka, může to bý stejně tak house, jako drum'n'bass nebo cokoliv jinýho.. Nevím, co jsi myslel pojmem klubovka?

Sám si uvědomuju, jak je někdy těžký volit správný slova..

Z toho mi vyplývá, že můžu říct svůj názor na muziku, zvuk, arranž.. Celkově na mě skladba působí docela dětsky, nekoncepčně, takový spíš pokus.. Pokud je to opravdu tak, pak mě napadá otázka, proč jsi to vůbec dělal? Ohledně zvuků by to asi chtělo ještě minimálně nějakej procesing anebo se možná víc zamyslel nad tím co použiješ a jak to použiješ.. To, že melodie je harmonicky v pořádku, ještě neznamená, že tam "sedí". Nevím jestli mi rozumíš, je to i o zkušenostech a citu.

Tvé větě "podle me tenhle styl nema moc spolecneho s kompozici" taky nerozumím, podle mě dobrou kompozici neomezuje žánr, ba naopak.
Na závěr musím říct, že toho v současný době vzniká tolik a tolik se mi toho nelíbí, ačkoliv se to prodává, že ani tomu co je "konzumarna" moc nerozumím.

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 zář 2008 11:31

Delay : uff tak to dost, ja kdybych měl škváru tak si všechno postavim na HW mašinách, teda ten prostor je taky potřeba. Zas na druhou stranu vim že se dá v tom flku udělat pecka že zní čúrám a to třebas ten dotyčnej composer nemá ani klaviaturu. a nejhorší je že mě většina současnejch hw mašin nic neříka, a orientuju se na ty starší který měly svůj charakter, jenže to je bohužel ještě dražší než současný mašiny.

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 zář 2008 11:36

uff sorry sem nejak ulít od tématu k tvé skladbě, byla to jen přímá reakce na Delayovo postesknutí.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 26 zář 2008 11:45

2 c9000/delay: pohoda, no problema - btw - taky uz ted pojedu primarne pres HW, zvuk je hutnejsi.

2 Ricardo:

Narosty souhlas, slovo 'klubovka' jsem pouzil pouze proto, ze tak tomu rikaji ostatni, ale ja osobne bych to nazval spis pokusem o house nez neco jineho. Ze to pusobi detsky, to je prave podle me fajn; jakmile bych do toho zatahl par svych oblibenych harmonii, podle me bych polozil styl typu 'easy listening' a presel do experimentovani, coz jsem prave moc nechtel. Jak rikam, nejvic me dostala reakce lidi, co tyhle veci pousteji za penize, proste se jim to fakt libili a neverili, ze to nevylezlo z compu (tohle je ciste DAW zalezitost, pouze synthy, zadne zelezo). Proto me zajimal nazor 'univerzalnich profiku' tady na foru a jsem rad, ze mohu posoudit oba tabory a vybrat si z toho, co mi pomuze chapat obe skupiny lepe. Nakonec s tou arytmickou melodii - to byl zamer, ale jak je videt, nelibi se ani jedne skupine. Predelam to. Co se tyce 'agresivnejsich zvuku', spis udelam paralelni verzi, protoze bych prisel o tu naivitu 2 akordu. No a ze si myslim, ze tenhle typ muziky neni moc kompozicne dospely? Ciste muj nazor, jsem spis na klasiku :)

Kazdopadne dik za reakce protoze se jedna o prinosne rady.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 zář 2008 11:58

upman: cus, hele tohle ale neni klubovka. to je prijemna naivni elektronika s beatem :-D vazne.. nema to na klub drive a je to takovy zamysleny, rek bych ze sice celkem jednoduchy, ale inteligentni. rozhodne oldskulovy taky :-) trochu v tom cejtim osmdesatky - je to malo efektovany a spis jen linky s vlnkama. ten akord mi do toho zvukove nepasuje, ten je z jiny doby (ale jako muze bejt, jen vybocuje z tech osmdesatek).

jednoduchy shrnuti: pro me je to camouflage, ne klubova hudba roku 2008, ale libi se mi to :-)

edit: koukam, ze ja nez neco sesmolim tady v praci tak utece hodina a mezitim nekdo vyjadri dost podobny pocity, ze jo ricardo? ;)
ale me se to fakt libi, mam hrozne rad naivni motivy :-)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 26 zář 2008 12:46

:) Diky, tak to jenom potvrzuje muj nazor, ze lidi, co poustej veci z desek (teda prej uz ted jenom z mp3) tak maj kapanku hokej v tom, co je co. Nakonec ja taky, co si budeme namlouvat. A nebo myslej, ze to je 'zaklad pro klubovku'. No co naplat, hlavne ze se nekomu libi a nekomu ne. Tu linku zkusim predelat/vyhodit, ale pak uz to bude hoooodne easy.

BTW: hodte mi sem pls nekdo link na 'klubovku' at vim, v cem je to jine? Aspon si navic rozsirim obzory...

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 26 zář 2008 13:20

2 upman & biscuit, kluci to jsem rad, ze jste to takhle vzali. jsme lidi a me slo o neco alespon trochu konstruktivniho v tom hodnoceni, i kdyz to neni muj cup-of-tea (btw: zamerne nechci pouzivat slovo "kritika" :)) btw2: retro motivy jsou cool, kdyz jsou cool. btw3: docela zajimavy jak jsme se dostali k tomu co je vlastne klubovka :)

Odpovědět