Ray Subject - 2 nove tracky

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Ray Subject - 2 nove tracky

Příspěvek od dendy » 06 bře 2019 09:17

Nech sa paci, 2 nove veci, prva viac smerom k klasickemu edm, druha viac smerom k mojmu klasickemu stylu .. ciel bol aby oba mali urcite spolocne prvky, zaroven aby boli odlisne.. chystam este treti do serie ktory chcem posunut viac k chilloutu ... Cele to ma byt EP kde vsetky skladby budu zdielat urcity spolocny element, zaroven ale budu ine .. Oba tracky zatial pokladam za "beta verzie", je mozne ze ich este predlzim (najma ten druhy) v zmysle dalsich napadov, melodii .. ale to su vsetko zatial len plany ..

vsetky comenty k zvuku a mixazi su rozhodne vitane, urcite chcem vylepsit co sa da ! Je tam viacero detailov s ktorymi este nie som spokojny ...

ps.: kto hlada super zlozite harmonie tak tu ich naozaj nehladajte :)))) je to tanecna muzika :)))

Sabiani

Re: Ray Subject - 2 nove tracky

Příspěvek od Sabiani » 06 bře 2019 10:25

Hudobne sa mi paci viac ta druha vec, ta prva je na mna moc cheezy. Zvukovo dobre, sice to pocuvam v praci na sluchatkach, ale nepocujem nic co by mi tam vyslovene vadilo.
Ale ja si pockam na tu chillout verziu, lebo myslim ze tieto veci ti idu najlepsie..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 bře 2019 15:05

Sabiani píše:Hudobne sa mi paci viac ta druha vec, ta prva je na mna moc cheezy.
Jasne sak to MALO byt cheesy :) sadky hopsavy edm, to bol zamer .. vlastne som chcel este viac ale to uz mi nevydalo.. sak rozpravka nie ? Hudba pre male deti :-D
dedko píše:Ten slicer je ppc, to sa mi lubi...
To som rad :) Ano presne ten efekt bol vlastne inspiracia k celemu procesu ktory viedol potom k obom skladbam, skusal som jeden velmi specificky postup resamplovania v Nanostudiu a toto mi z toho uplnou nahodou vypadlo :)

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 07 bře 2019 09:28

njn, EDM proste nemusim, a je jedno jak dobre je to sprodukovane.
Takze tu ber moj nazor s rezervou..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 bře 2019 10:10

v pohode ;)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 08 bře 2019 17:38

super hopkave, skakave, bomba - aktualne asi moje nejvice oblibeny styl pri treningu a praci. A ma to pozitivni feeling to je to hlave, yes, Jaro je tu :)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 bře 2019 18:09

joj to ma tesi, diky :-)

ale sakra zatial ziadna kritika k zvuku.. to sa mi tu na ezone snad este nestalo.. to ako fakt ?! ved tam je detailov na vylepsie az az :mrgreen:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 bře 2019 16:36

Ahoj, no pokud chces kritiku, tak na prvni poslech mi ta prvni skladba zni o dost hure smichana, nez ta druha;) jak kdyby ta prvni hrala o nekolik metru dal prede mnou - min do xichtu a v mnohem uzsim stereu. Druha je mnohem blizsi (v dobrem smyslu) a i frekvencne vyrovnanejsi a zaroven ty veci tam maji vic mista i kdyz tu jako celek pusobi plneji. Chapu, ze castecne za to muze hodne vyrazny sidechain v jednicce, ale krom toho ma jednicka i moc vykradene stredy.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 bře 2019 17:06

amorp diky !! Presne toto som potreboval pocut, ked si to teraz pustim mam tiez ten pocit, pozriem na to, dik !

jackies

Příspěvek od jackies » 10 bře 2019 16:12

Já k to neumím nic říct.
akorát z pohledu tanečníka by mě to trochu nějak rozhazovalo jak tam není ten motiv plynulý na ty čtyři doby
zkus si zahopsat abys věděl co myslím
změní se tam jakoby těžké doby
muzikant

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 10 bře 2019 18:55

vyborne. obidve. energické. prvá sa mi trochu viac lúbi. tučny sidechain.. tej by som vytkol len zvuk začiatku, zda sa mi to dost skreslene akoby sa trochu bilo to piano s tymi "chimes", podstatne viac by som to piano orezal z vrchu v tom zaciatku, alebo tie chimes hodil viac do reverbu. v breaku to znie lepšie. syntaky velmi chutne.
druhú určite predlž, nejaka zmena_break alebo solo linka ktora vysupy na chvilu z toho "vlaku"by sa mi tam lubila.. pekne sa to hrnie ako celok.
palce hore určite :palec+: :palec+:

add: ta druha ma strasne dobry kopak, chvalime ho tu so synom 8)

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 09 dub 2019 09:09

Hudebne neresim, je to na me moc mainstream a v ramci toho je to asi ok. Zvukove mi to prijde trochu zbytecne natlacene, dovedu si to predstavit trochu vic zjemnit. Takovy hodne heavy zvuk, ale ja mam tendenci to taky tak delat. No happy endings si klinde remixnu, pokud je zajem.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 dub 2019 12:02

> Zvukove mi to prijde trochu zbytecne natlacene

mozebyt, to je taky moj kvazi mixomaster provizorny - zrejme ak sa raz dopracujem k nejakemu EP (mam rozpracovany 3 track do tejto serie ale nejak som zmrzol. neviem sa pohnut s nim) tak to na mastrovanie dodam kus menej natlacene, nench tam je viac vacsi priestor pre toho kto bude robit mastering...

> No happy endings si klinde remixnu, pokud je zajem

velmi rad !! dodam remixpack

dano
Vybavení

Příspěvek od dano » 11 dub 2019 10:38

v tej prvej veci sa tam nejako zvlastne rozhadzuje timing, to bol zamer?

Odpovědět