Re: I-nuendo - Chlpatá plutva - zero mix

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
nuendo
Vybavení

Re: I-nuendo - Chlpatá plutva - zero mix

Příspěvek od nuendo » 20 dub 2012 15:39

ahoj detska :-)

neco omne: som profi hudobnik (kedze ma to zivy) - bubenik/spevak
hoby: ked nechlastam tak si brnkam na gitarku okrem toho sa bavkam na PC a robim takuto muzicku,
je to naozaj len s pasie ale aj ked nemam v tomto smere nejake ambicie, aj tak by som rad poznal vas nazor
a este radsej bych si vypocul nejake rady, tipy a triky od Vas skusenejsich borcov...

konkretne do tejto veci bych potreboval dostat trochu vzduchu, zda sa mi taka uzka....
to "zuzenie" nastane az po exporte (mixdown audio)
vasinou to este zenem cez nejaky mastrovaci soft (T-rex) ale toto je len vyexportovane z viacstupnovym kompresorom na konci
Naposledy upravil(a) nuendo dne 25 dub 2012 11:33, celkem upraveno 2 x.

Amorph
Moderátor

Re: I-nuendo - Chlpatá plutva - v.02

Příspěvek od Amorph » 20 dub 2012 15:52

Ahoj. Tak na prvni poslech bych rek, ze ti to hraje jako bych mel pred reprakama jeste jeden malej repracek a bylo to do nich pusteny zaroven a vysledek z toho namichanej:) Kdyz se pokusim to rict srozumitelne, tak hodne veci ti tam hraje hroozne tence stredove a nosove (jak z malyho plastovyho repracku - kytary, cast klaves) a okolo toho sice je i neco plnejsiho (bici uz trochu objemu maj krome kopaku, nejaky to epiano), ale to nestaci a ani se to nepoji dohromady. Chce to proste domichat.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 dub 2012 15:52

Vsecko sa mi zda nejake tenke... vykuchane, orezane. muzika nie je moj cup of tea.

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 20 dub 2012 16:14

vdaka za konstruktivnu kritiku ...
este sa samozrejme pohram s mixom, toto je len druha verzia...
problem bude mozno v tom ze som to trochu precpal ale najviac ma sere to ze kym to mam otvorene jako projekt
tak to hra lepsie.... jak to vyexportujem tak to "splaskne" a jak keby sa to rozmazalo
no a ked bych tie nastroje urobil "tucnejsie" tak to rozmazanie je markantnejsie

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 20 dub 2012 17:55

...mně to úplně evokuje úvodní znělku k jednomu americkýmu seriálu...step by step se to myslim jmenovalo :) :) sorry za véšplecht

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 dub 2012 18:22

nuendo píše:vdaka za konstruktivnu kritiku ...
este sa samozrejme pohram s mixom, toto je len druha verzia...
problem bude mozno v tom ze som to trochu precpal ale najviac ma sere to ze kym to mam otvorene jako projekt
tak to hra lepsie.... jak to vyexportujem tak to "splaskne" a jak keby sa to rozmazalo
no a ked bych tie nastroje urobil "tucnejsie" tak to rozmazanie je markantnejsie
Len tak letmo... mozno mas moc napuceny tresh na limiteri :-) skus si to exportnut s bypassnutymi pluginmi na master sabli. Len taky tip moj.

K mixu... sice je to soundcloud a ten przdni riadne, ale skusil by som bud mensie Q na hipasse, ked orazavas nastroje a zaroven rezat nizsie, nie tak vysoko. Tie gitary mi pridu akoby boli ufiknute od cca 150hz.

dc98

Příspěvek od dc98 » 21 dub 2012 10:47

Asi takhle....aranže jsou hodně zajímavý a i když to není rozhodně můj styl, tak jsou podle mě poctivě udělaný, ale jak už tady upozornili kolegové výše, tak to je fakt špatně zmasterovaný...a možná už jsou chyby v mixu....prostě je to fakt jak po dietě...žádný spodky, hrozně plochý....i když tam je "stereo" tak prostě jak když mám špatný sluchátka...trošku to nakopni, zkus znovat mixnout nebo si pořiď lepší repro... :) Jinak hudebně to je hezka podkres muzika ...

nuendo
Vybavení

Re: I-nuendo - Chlpatá plutva - v.03

Příspěvek od nuendo » 21 dub 2012 15:21

urobit pekne, gulate vyrovnane basy je docela kumst ...asi
mna osobne vela basov unavuje (hlavne v praci) a spribudajucim vekom na sebe pozorujem sklony potlacovat basove frekvencie
Naposledy upravil(a) nuendo dne 25 dub 2012 11:34, celkem upraveno 1 x.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 22 dub 2012 08:44

Ak som spravne pochopil, z toho co si napisal, tak mas potom na master sabli 2 limitery. Prvy L2 a ak to este ak si pisal prezenies cez T-Racks s presetom 1 kde je este dalsi limiter, kompresor, spraseny zvuk mas na svete :-) Pouzitie presetu bez uprav sa nehodi na kazdy typ skladby. To "splasknutie a zuzuenie", ktore opisuje si jednoducho dosielil tym postupom, ktory si opisal... Uz len tvar waveformu, ako vidno na soundcloude, ukazuje resp. predpokladam, ze to je riadne ohulene (rozumej natlacene) a pri prechodoch/zmena aranzu to mrsi strasne.
Nateraz mi to prijde, ze chyba nie je v Nuende ale retazci pluginov, ktore si pouzil na master sabli. Preset 1 na T-Racks mlati na +5db input / thresh. Cize, skus vyhodit L2, a pre zaciatok pouzi nastavenie co ti davam screenshot... Neber to ako ultimatnu radu, preset, ktory ti spravi super zvuk :-) ale ber to ako start-up point. Rozhodne tymito dvoma pluginmi dosiahnes (podla mna) lepsieho vysledku ako retazcom tych pluginov, ktore tam mas teraz. Na screenshotoch mas zobrazene nastavenia ekvalizera a limitera, ktore stacia (opat podla mojho nazoru) na "ako-taky" mixdown, ktory nebude spraseny.

1. Linear Phase EQ
2. Brickwall Limiter

Obrázek

Obrázek

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 22 dub 2012 18:09

do dvch viet sa asi neda zhrnut navod na dobry master... skusam prave ten tvoj setup....vysledok je lepsi co sa tyka "splasknutia"
avsak v mojom pripade u limitera 2,2 dB na vstupe je malo...
pohram sa este s mixom, mam tem este nejake rezervy, vysledok pripadne este zavesim sem
zatial vdaka

nuendo
Vybavení

Re: I-nuendo - Chlpatá plutva - zero mix - pomooooc !

Příspěvek od nuendo » 24 dub 2012 23:02

tak som prekopal komplet mix.... kompresiu a limiting som sa snazil riesit na kazdej sabli zvlast a nie na subgrupach ako pred tym ...taktiez pri EQ, panorame atd. som postupoval podla vseobecne znamich pravidiel (fundamentalne a harmonicke freq. rozlozenie nastrojov na vodorovnej a zvislej ose atd...), vela som sa docital hlavne tu na fore, avsak vysledok je furt na PRD :-(

tak som vypol efekty, kompresiu a vsetko okrem panoram som dal skoro na nulu.... na vystupe je len limiter (L2 treshold -1,8) a tu je vysledok: vlastne ani neviem ci to este patri do tejto sekcie, ale dufam ze sa najde nejaka dobra dusa a poradi mi co s tym mam robit , nemam este velke skusenosti ani nabrusene, vycvicene usi :oops: , ale urcite sa da v niekolkych krokoch popisat nejaky zakladny postup a na co si mam dat pozor atd....
vopred dakujem za kazdu radu

longsleeper

Re: Re: I-nuendo - Chlpatá plutva - zero mix - pomooooc !

Příspěvek od longsleeper » 24 dub 2012 23:40

...ja ti neporadim,ale proti prvni verzi to je sto a jedna

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 25 dub 2012 08:24

No, tak ono po par radach sa k lepsiemu mixu nedostanes, sam zaostavam. Poznamenal si, ze nemas velke skusenost a ani vycvicene usi, a prave o tom to cele je... Vsetko co ti tu kto moze napisat je ako by si to cca on predstavoval, pripadne aky nastroj by viac ekvalizoval/kompresoval atd... V prvom rade, co je pisane vsade tu na fore, musis pocuvat. Svoju nahravku, referencnu nahravku, atd.

Moj terajsi nazor k tvojmu dalsiemu mixu:
Je to o cosi prehladnejsie ale opat gitary... priestor, ekvalizacia... zneju plechovo/sem-tam rezu viac ako by mali. (je to moj nazor, inemu sa to tak moze pacit).
Nemozem si pomoct, ale furt sa mi to zda prilis natlacene a tym to straca priestor. Chce to citlivejsie a trpezlivejsi pristup. Pokial nemas vycvicene usi, potom to bude trvat dlhsie ako par dni s radami z fora.
Snaz sa spravit mix bez kompresie a limitingu na grupach, okrem bicich, tie samozrejme jemny nasup potrebuju. A hlavne vsetko s citom.
Toto je len moj postup/sposob, ktorym by som ja osobne siel. Opat, nie je to nijaky superb navod ako dosiahnut super zvuk :-)

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 25 dub 2012 11:32

:-) chvalabohu trpezlivost mi nechyba... tak vdaka za nazory a rady

Odpovědět