Relax - Frankie goes to Holywood (no trip remix)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
dc98

Relax - Frankie goes to Holywood (no trip remix)

Příspěvek od dc98 » 14 led 2013 10:24

Ahoj všem,

po delší dob? jsem zkusil zase jeden remix takové klasiky, že to snad musí znát každý :)
p?íjemný poslech všem :)

biscuit

Re: Relax - Frankie goes to Holywood (no trip remix)

Příspěvek od biscuit » 14 led 2013 13:57

ahoj. cekal jsem asi vic. dubstepovej feel je dobrej napad a kupodivu to k tomu hezky pasuje. i kdyz si myslim, ze je to malo rozmasakrovany. divny je ale to stridani s tim marš beatem (neumim takovejhle, na me neprilis sofistikovane pusobici diktatorskej, beat jinak pojmenovat). nelibi se mi taky mix, ten mi prijde skoro az odflaklej, stejne tak jako aranz. myslim, ze remix by mel mit aspon trochu jinou strukturu a stopaz - tohle mi prijde, ze 1:1 kopiruje original, navic ve zrychleny podobe se stopaz jeste zkratila.

asi by se mi to libilo, kdyby to bylo pri takhle kratkym case jen "jednodruhovy" tzn. bud dubstep, nebo neco jinyho.

jen muj nazor ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 led 2013 15:34

dc98 : niektore pasaze fajn .. niektore moc nebavia .. ale globalne to neuraza .. pre mna stravitelne .. to je ako pochvala z mojej strany, lebo ja vacsinu veci tu na fore nedokazem stravit ..

celkom sa k tomu hodi ten biscuitov podpis , ako videjko :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 led 2013 16:13

dubstep kungfu remix :-)
jinak na druhej poslech uz si mi to trosku vic sedlo a mozna bych nebyl tak kritickej. nicmene tu aranz bych stejne prepracoval - vlozil do deje neco svyho ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 led 2013 18:53

ja by som z taadial vyhodil tie pasaze s rovnym beatom a nasekal drsne cely track len dubovym beatom z tych pasazi skladby kde nieje beat takze su na to pouzitelne... ked ide rovny beat je to nuda, vsetko mimo tie pasaze s dubstepovymi prvkami je dobre (a to dubstep moc nemusim)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 14 led 2013 18:59

presne tak, kde je rovnej beat chybi vyrazna basa = nuda

PS: kde jsi vzal ty samply? Tohle je moje srdcovka, taky bych si s tim rad pohral
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 led 2013 19:15

NO je to dobre, v rovnom beate vidim jeden hacik-resp. to co druhych mozno rusi, a to je to ze kopak je identicky s dub beatom :-] teda ja si myslim. Napad je velmo fajinovy, ale povedzme :-] kebyze rovny beat ma ine bicie sample, ale nie take aby rusili prechod do dub-u, tak je to uz uplne 100%. Bicie su rytmicky/aranzovo (rovny aj dub) uplne v pohode ale obmena zvukov samplov by tomu dala punc.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 led 2013 19:16

prave mne sa to paci , ze to je rovne a potom dojde zmena s tym dubstepom .. keby to take bolo stale , tak je to nuda :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 led 2013 19:41

oxyygen: ty stems jsou "volne" ke stazeni. nekde to mam, podivam se ti. jestli chces.
edit: sz

peteness

Příspěvek od peteness » 14 led 2013 19:49

Mne to pripada, ze tam nejsou samply, ale cely track. Ale jestli by to neco chtelo, tak sahnout na ty samply, nejak to rozstrihat, pauzy tam nadelat, tak nejak...

dc98

Příspěvek od dc98 » 14 led 2013 20:40

Díky všem za názory, beru to jako dobré názorové spektrum a velmi poučné !
jinak jsou to stopy z mixu. Takže po nástrojích. A to, že to není až tak moc změněné, nebo že to drží dějovou strukturu originálu byl z mé strany umysl, ale chápu, že aby se něco honosilo titulem "remix", tak se musí opravdu do toho říznout. Jinak je tam i hodně mých zásahů, nových stop s mejma nástrojema, ale nechal jsem tam hodně z původního, abych tam nechal ten "spirit" co se mi na původní skladbě líbil a snažil jsem se tam vnýst pár nových prvků.

jakubt

Příspěvek od jakubt » 14 led 2013 23:53

Já bych navrhoval do toho říznout víc. A mít na paměti, že originál zná každý, ko vyrůstal v 80kách, ale z těchto lidí si ho málokdo z nás pamatuje natolik přesně, aby odhalilo menší odlišnosti. Mimochodem, v Ostravě koncem 80. let byla kapela, která se jmenovala buď Krmelec nebo Matyáš Gali (nebo střídavě obojí), a hrála coververzi téhle skladby s názvem Franta jede na Barrandov.

humusgen

Příspěvek od humusgen » 15 led 2013 00:11

Nejaky dobrak :) to uploudnul na net,tak pokud si chcete nekdo zablbnout na tema Relax,tady je link na multitrack 44/32bit waves.
http://jdem.cz/xxs27

Odpovědět