Rybovka - nahrávka Betlémská kaple 11.12.2018

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
wred

Rybovka - nahrávka Betlémská kaple 11.12.2018

Příspěvek od wred » 27 pro 2018 15:33

Ahojte.

11.12.2018 sme hrali Rybovku v Betlémské kapli, mal som možnosť to natočiť, spracoval som to a posielam časť k posluchu: Poprosím o kritiku...

Zase ako vždy - stále sa učím, tak ma prosím šetrite :D

Mikrofónov mám pochopiteľne málo na taký ansámbl, ale robil som s tým, čo mám a čo sa dalo. Našťastie na sólistov som mal požičané dva Gefelly, na bass a tenor som použil M 1030, na soprán a alt UMT 70. Myslím, že tam problém nebude :) Záber, kvalita, detaily a zvuk tých mikrofónov sú parádne, robil som pred nahrávkou test tých mikrákov, ktorý použiť kde a u toho M 1030 mi prišiel zvuk temnejší, tak som mo dal k bassu a u UMT zase vzdušnejší vo výškach, tak šup ho k sopránu.

Ostatné - ambient dvakrát Golden Age FC3, zbor a orchester som chytal spotmi od Audiotechniky a Lewitta (4x). Chcelo by tak 2x toľko mikrofónov minimálne :( Snáď nabudúce, keď budú peniažky nazvyš. Karta Steinberg MR 816.

Neviem prečo mi do ambientu chytilo nejaky brum okolo 100 hz, naštastie to šlo odfiltrovať - čo mi nešlo dosť dobre odstrániť boli tie debilné zvuky kláves digi piána, sú počuť úplne všade :(((

Tým, že som nemal viac mikrofónov sa mi blbo zliala mužská časť zboru a plechy, vrátane tympán, neviem, či sa s tým ešte bude dať urobiť - v každom prípade mi tuba a trombón totál prekričali bass a tenor zboru. Frekvenčne sú to podobne umiestnené zdroje zvuku, tak EQ mi moc nepomáhalo, tak som aspoň tie tympány opravil pásmovým kompresorom. No nič, nabudúce to postavím inak (takýto rozsah som točil prvýkrát).

Zdá sa mi ale, že zboru je málo, možno ho ešte trochu vytiahnem.
Čo si o nahrávke a spracovaní myslíte? Prípadne, čo by ste urobili inak?
Prípadne detaily rozmiestnenia, spracovania, atď. rád popíšem - predsa len, robím to preto, aby som sa zlepšil...

Ďakujem!

tony9

Re: Rybovka - nahrávka Betlémská kaple 11.12.2018

Příspěvek od tony9 » 27 pro 2018 16:08

Určitě si to celé poslechnu a možná i něco napíšu. Nevím jestli ještě dnes. Jsem dnes dost unavený.

matucha

Příspěvek od matucha » 27 pro 2018 16:37

No na kritickej poslech by to chtelo aspon standardni 320kbps mp3. Soundcloud je extremne lowbitrate.

Muj kratkej dojem je, ze bych chtel asi vic slyset nejakej hlavni par mirkaku a min spoty. Vic celku a prostoru. To by mozna srovnalo druhou vec, ze mi to celkove prijde posazeny do stredovejsek az je to trochu protivny. Stereo zni taky trochu divne. Ale je to jak posuzovat 40 megapixelovou fotku podle thumbnailu rozkostickovanyho velkou JPG kompresi.

wred

Příspěvek od wred » 27 pro 2018 17:32

mp3 exportované z Cubase s nastavením high quality mp3:
https://adobe.ly/2Snvq3v
Nie som v práci, nemůžem exportovať teraz plné wav bez kompresie, ale môžem sem zavesiť neskôr.
Ale z toho, čo píšeš, matucha, to asi moc nepomôže... Problém bude v nábere, v postprodukcii toho už človek veľa nezachráni...

Možno by prichádzalo do úvahy, že by sa u mňa v práci (Praha - Ruzyně) niekto z vás, super borcov, zastavil a trochu to prekopal - ja by som si za to aj rád zaplatil...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 pro 2018 19:35

i ta mp3 je nejaka hodne komprimovana, takze frekvencne tezko rict. Kazdopadne co me hned chytlo za ucho je prostor. Cely je to jak z nejaky roury.

wred

Příspěvek od wred » 27 pro 2018 21:25

OK, prostor špatný... Co s tím?

Inak zmixovať? Viac hlavných mikrákov a len domixovať trochu zo spotov?

Poslať sem export z hlavných mikrákov pre porovnanie? K tomu spoty?
Alebo rovno všetko?

Odpovědět