SadLuck - Again (aneb klubovej banger č.2)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
SadLuck

SadLuck - Again (aneb klubovej banger č.2)

Příspěvek od SadLuck » 17 črc 2013 22:13

Tentokrát jsem o něco víc dodržel pro žánr typické rozložení (chybí ještě kickové outro, ale to už mi přijde moc DJ-friendly na úkor youtube posluchače). Jinak podobnej systém jako minule, tentokrát méně trancu a se zabordelenějším mixem v refrénech. Komentáře maximálně vítány.

tomy45

Re: SadLuck - Again (aneb klubovej banger č.2)

Příspěvek od tomy45 » 17 črc 2013 22:27

Mne to na teba nejak furt nesedi, hladas sa niekde inde... technicky super. Ale 2x si to nepustim.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 17 črc 2013 22:44

Díky! Souhlasim, rozhodně se v tom necejtim "doma". A větou "technicky super, ale 2x si to nepustim." jsi pro mě charakterizoval i většinu TOP beatport věcí v tomhle žánru. Teda jasně, pustim si je 50x, ale jen kvůli analýze obsahu, jen velmi vzácně kvůli potěšení. Někdo to má ale rád (a těch lidí neni málo), někdo na to i vydrží v klubu 10 hodin hopsat a je šťastnej. A já chci tak nějak zjistit, jestli budu schopnej vyprodukovat něco, na co by tenhle typ lidí byl taky schopnej v klubu 10 hodin hopsat :) Takový cvičení.

dendy

Příspěvek od dendy » 17 črc 2013 22:50

tie 2 zvuky co hraju od zaciatku jak nastupi beat... zneju mi tak tenko, chyba im spodne spektrum imho... chcelo by to nalayerovat na nich este nejake basovejsie spektrum tak o oktavu (mozno aj dve) nizsie... takto zneju tenko - lacno... nema to tie poriadne gule ako by taketo zvuky mali mat... tie zvuky proste musia trhat repraky... su to hlavne v tej skladbe

vasek

Příspěvek od vasek » 18 črc 2013 09:00

Řeknu to ještě jinak: není tam nic nosnýho, chytlavýho, takže tohle podle mě lidi nezvedne (možná ani neudrží)

badkick

Příspěvek od badkick » 18 črc 2013 09:17

no takto,
zaciatok fajn - cca prvá minúta, cakal som, ze konecne sa to rozbehne, ze pride nejaky chytlavy refren, hlavny motiv a nic - neprislo to...
ako pisal teraz vasek, chyba tomu prave nejaka ta nosna cast, hlavny motiv, kvazi chytlavy refrenb.
ta ticha pasaz s vokalom od cca minuty (a potom niekde dalej este zopakovana) je podla mna nezaujimava a nehodi sa velmi k tomu zaciatku. okrem toho by som cakal aj vokal (nejaky nasekany/nafrazovany) spolu so syntakmi, a to tam vobec neprislo. aspon nieco ako e-e-e-e-egen :-D

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 19 črc 2013 11:02

Absence chytlavé melodie bývá i u docela úspěšných klubovek ještě větší, ale pravdou je, že ty největší hity stojí vždycky na super melodii bez ohledu na žánr. Noted! Příště zkusím něco ehm.. vlezlejšího ;)

Basa (mimo subku doprovázející kopák) je vlastně akorát v refrénech, good point, asi by to chtělo něčim nástroje podložit.

K sekání vokálů bych se zase moh vrátit, nějak jsem to vypustil :)

Díky za komentáře!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 19 črc 2013 12:21

podle me se musi i takovahle muzika, aby byla opravdu dobra, delat taky trochu srdcem... to u toho postradam asi uplne nejvic. podle me ti chybi taky tanecni zkusenost.. asi nejsi kluk co chodil do klubu a protancoval par noci na mejdanech pod taktovkou solidnich dju... trosku jako kdyby si chtel varit, ale sam si nebyl konzumentem, jestli mi rozumis. ty vsechny technicky veci, ty jsou podle me u tebe celkem marginalni, protoze mi prijdes sikovnej a talentovanej ;)

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 19 črc 2013 12:48

No ja by som prave od toho cheezy feelingu upustil. Viac by sa mi lubil smer takyto, trochu to islo na zaciatku tym smerom:

badkick

Příspěvek od badkick » 19 črc 2013 15:43

SadLuck píše:Absence chytlavé melodie bývá i u docela úspěšných klubovek ještě větší, ale pravdou je, že ty největší hity stojí vždycky na super melodii bez ohledu na žánr. Noted! Příště zkusím něco ehm.. vlezlejšího ;)
no tie hitovky sa daju "pohmkavat" urcite. aj keby zvukom malo byt prdenie v urcitych intervaloch :-D
ja osobne by som to ešte trosku odlahcil, aby to bolo značne "streštenejsie" ale zapamätovatelne, cim by si sa odlisil od ostatnych podobnych trackov.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 črc 2013 15:46

Sabiani píše:No ja by som prave od toho cheezy feelingu upustil. Viac by sa mi lubil smer takyto, trochu to islo na zaciatku tym smerom:
to je ale uplne jinde, jak zvukove (min hifi, min plastikovy, vic spinavy a indie / elektro), tak stylove (indie). tusim, ze autor to nebral jako ukazku estetickyho citeni, ale jako cviceni a aplikaci 'horses for courses' pristupu, kdy proste zalezi na dosazeni vytycenyho cile, at je sebevic cheesy. v tom pripade bych ale taky citil, ze by to mohlo bejt vic 'na prvni dobrou', ze je to jeste malo nakazlivy.

s tou poznamkou o klubovy zkusenosti je to zajimavy, ale myslim, ze z opacny strany oceanu ty mistri cukrkandlu jako will i am taky nemaji evropskou 90's zkusenost z klubu a jedou vylozene utilitarni EDM zamereny na penezenku americkejch stredoskolaku ze strednich trid, a ze to je ten styl, co chce autor (dost dobre) napodobit.

presets zavani autenticitou, a ta by tady prave asi bejt nemela, ma to bejt bez nazoru a bez ducha, ale poradne chytlavy, si teda myslim. ;P

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 19 črc 2013 16:42

Ja chapem kam tym pokusom Sadluck miri, ale ja ho som ho chcel trocha inspirovat ;-)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 19 črc 2013 16:49

b/jj: ja to ani nemyslel nutne na devadesatky, ani na evropu.. spis mi slo o ten zpusob prozitku, kterej dle myho, pomuze cloveku navzdy trochu zmenit vnimani edm. alespon ja to tak u sebe cejtim. takovy dotvoreni toho vjemu. neco jako mojito na plazi v karibiku, hranolky v belgii, nebo pho ve vietnamu... ;)

jinak ta veta o tom, ze by to melo bejt chytlavy, ale bez nazoru a bez ducha.. nikdy me vlastne ani nenapadlo, jak klicovy tohle muze bejt pro urcitou formu.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 črc 2013 17:09

biscuit: ja to tak citim, ztrata jistot vede k delani veci na jistotu, takze nejakej nazor nebo vymezeni se je nebezpecnej risk, takze s nazorem to potom nezni autenticky. ;] ale mozna to vidim moc cynicky.

Odpovědět