SadLuck - As One

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
SadLuck

SadLuck - As One

Příspěvek od SadLuck » 03 kvě 2013 17:25

Včera jsem po dlouhé době zase dodělal něco vlastního - tentokrát blíž škatulce mého oblíbeného a myslím už i tak trochu charakteristického zvuku. Uvítám postřehy!

dusanmsk

Re: SadLuck - As One

Příspěvek od dusanmsk » 03 kvě 2013 18:26

Velmi dobre, nemam tu kvalitny odposluch, ale napadite, zabavne.

maux

Příspěvek od maux » 03 kvě 2013 21:09

Ta španělka je na mě moc španělská, dal bych přes ní nějaký kurvítko, aby se víc podvolila tý elektronický architektuře a máš to za jedna. Nitě taky supr. :shock:

delay

Příspěvek od delay » 03 kvě 2013 23:40

Hraje to teda hodně dobře, zajímavý.

Vey

Příspěvek od Vey » 04 kvě 2013 11:43

Hudebne nejsem nijak zvlast zasazen jako u nekterych jinych tvych veci, ale dobra prace!

haralambos

Příspěvek od haralambos » 04 kvě 2013 13:21

je to profi udelany, ale je mi skoro az lito, ze jedes v tomhle stylu... je to proste perfektne napucovanej kompilat vsech moznejch vlivu ze sfery jakoze tvrdsi hudby, ale bohuzel ty nejproflaklejsi - kdyz to zacne, tak slysim limp bizkit behind blue eyes, "zly" dubstepovy zvuky taky bohuzel az moc mainstreamovy a tva deklamace presprilis evokuje linkin park s takovym tim "polotrpitelskym" projevem... moc bych ti pral, aby ses prosadil a alespon na tom neco vyzdimal dokud to jde, protoze se obavam, ze jestli se nekam neposunes, tak styl, ve kterym ses tak zahnizdil, bude za nejakou dobu vnimanej obdobne, jako kdyby si dnes vydal neco ve stylu scooter z doby jejich "nejvetsi slavy"... tyhle zvuky diky jejich naduzivani strasne rychle zevsednej - nerikam, ze clovek by se mel stale hnat za novymi zvukovymi spektry, protoze jde predevsim o zpusob jejich vyuziti, ale kontext, v kterem jich uzivas ty, neni nikterak invencni - ale presto te mam za velmi sikovnyho a drzim palce!!!

bassline

Příspěvek od bassline » 04 kvě 2013 13:49

naprosty suhlas s harambim :)

Je skoda ze vela ludi sa snazi iba opicit a kopirovat to co je aktualne IN

Ludia, budte sami sebou :) :) :)

delay

Příspěvek od delay » 04 kvě 2013 18:51

Ježiši, tak ho to takhle baví a cítí se v téhle poloze dobře. Netvrdím, že to je nějaká pecka, nebo že tam neslyším LP, ale nevidím ani důvodu, proč to SadLuckovi furt připomínat...

haralambos

Příspěvek od haralambos » 04 kvě 2013 20:04

vzdyt mu pisu, ze je to profi a drzim mu palce - je mi jasny, ze ho to urcite bavi, jinak by to nejen nedelal, ale nebyl by v tom tak dobrej - jen mam pocit, ze ten potencial, kterej v nem bezesporu je, by mohl zuzitkovat vic, kdyby tomu dal trochu jinej ksicht... kdyby lehce zmenil zvuk, tak by byl podle me vniman jinak - jako sadluck a ne jako kopirka vyse zminenejch particek - kazdopadne je to hitmaker a vubec nekritizuju samotny pisnicky

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 04 kvě 2013 21:20

Díky za komentáře! Jsem rád, že to u vás hraje..

Vey: Původně se to mělo jmenovat Broken Record a končit už před tou závěrečnou minizměnou. Zkrátka nesrozumitelná deska která přeskakuje furt zpátky do té své jedné drážky a vymejvá mozky.. Takže žádná progrese apod... Nakonec mi ale chybělo nějaký alespoň malý vyvrcholení :)

Haralambos: Díky za analýzu :) Vlastně jsi docela hezky vystih to, co na mě kouká zpoza rohu.. Třeba teď když jsme po roce hráli s kapelou v praze na majálesu, došlo mi, jak ty songy za těch 6 let co je hrajem zvukově zestárly. Lecos tam bejvalo docela moderní, teď je to skoro retro :) elektronice nějak chybí trvanlivost..

Nemyslim že bych tohle přestal dělat, kdykoli chci zhmotnit nějakou psychonáladu, tohle je moje hudba.. Ale souhlasim, že pokud se chci někam dostat mezi lidi, chtělo by to se někam pohnout.. nevim sice vůbec kam, ale určitě by to měla bejt víc "uplatnitelná" hudba.. Zkusim třeba projet top 100 na beatportu a zkouknout, co dneska někoho zajímá :))

Stan

Příspěvek od Stan » 04 kvě 2013 22:46

Zvukově je to paráda, hraje to skvěle a až na malé vyjímky k tomu není co dodat.
Co se týče názorů na styl dá se souhlasit s oběma názory . Každý muzikant vyjadřuje své emoce pomocí vastní vize hudby kterou podtrhuje příběh který chce sdělit a to platí pro jakýkoliv styl. Takže i když jsou zvuky starší je to momentálně tvůj styl. Pokud však chceš prorazit byť jen v evropě či získat více nabídek na vystoupení, musíš sledovat co se děje okolo a reagovat na trh. Být muzikant je řemeslo a hudba je obchodní artikl a't se ti to líbí či ne. Vím že to zní hrozně ale je to tak. Samozřejmě že prorazily interpreti s odlišným zvukem, ale to bylo proto, že trh byl přesycen a byl čas ne změnu. viz beatles, Led zeppelin, Metalica, Niravna či Skrillex. V elektronické hudbě je jo ještě složitějí jelikož styly se mění poměrně často. Nebudu rozebírat mainstreem, tam to není o hudbě ale o penězích. Takže jak jsem již zmínil pokud chceš uspět musíš se podívat okolo sebe a používat zvuky které jsou v daném stylu IN a pak máš větší šanci na YT uspět. Není žádným tajemstvím že producenti sledují trh pravidelně a studují pečlivě každý hit do nejmenších podrobností. Jeden měsíc je kopák, snare, clap či synth takovej a druhej měsíc makovej. Názor že není potřeba používat co je IN a to ve spojení s elektronickou hudbou je dost zavádějící. Je to jako kdyby ti někdo říkal nekupuj si nový boty protože ty tvoje sice vypadaj hrozně ale jsou pohodlný. Podle mýho názoru na to máš a je jen na tobě co ti vyhovuje. Hudební bysnys je velmi tvrdý a bez sledování trendů se těžko někdo prosadí. Samozřejmě existují vyjímky. Takže pokud to děláš pro zábavu a nechceš se s tím živit pak zůstaň u toho co ti vyhovuje a na tom není nic špatného. Pokud však chceš štěstí trochu pomoct je sledování co je IN nevyhnutelné.

delay

Příspěvek od delay » 04 kvě 2013 23:01

S tímhle moc nesouhlasím, dobrá skladba je prostě dobrá nehledě na styl co zrovna frčí, protože je spousta nový muziky, u který si člověk není jistej datem vzniku, dokud si tuhle informaci nezjistí a vůbec nevidím důvod proč takhle kalkulovat. Zatím vždycky vedla přirozenost a uvěřitelnost nad pózama a umělostí, minimálně z hlediska určité nadčasovosti, ale tohle je možná jen můj omezenej idealistickej pohled na věc.

Stan

Příspěvek od Stan » 04 kvě 2013 23:30

Samozřejmě že špatná skladba zahraná soudobými zvuky bude stále špatná skladba. Ale zde je vidět, že nato má. Kámoš teď vydal na jednom anglikym labelu 2 skladby které byly součástí kompilace a také nepoužíval co je IN a producet se toho ujal jelikož se mu to líbilo, ale to je liquid Drum&Bass styl kde se na trendy nehraje. Ale u jeho slylu se tomu nevyhne pokud bude chtít uspět. To ale nemá co společného s originalitou nápadů a arrange. Ale je to můj subjektivní názor který jsem si udělal podle toho co říkají producenti na online seminářích.

Odpovědět