SadLuck - klubovej banger :)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
SadLuck

SadLuck - klubovej banger :)

Příspěvek od SadLuck » 23 čer 2013 22:48

Na nedělní večer jsem Vám přichystal něco, co je moje asi vůbec první věc od počátku směřovaná do klubu. Cíl byl přiblížit se něčemu kolem současný mainstreamový house (či co to je) sféry.. a jako obvykle trochu si zanadávat :) Pokud Vás napadne nějakej postřeh, budu jedině rád!

Amorph
Moderátor

Re: SadLuck - klubovej banger :)

Příspěvek od Amorph » 23 čer 2013 23:07

slusnej zaklad. Snes bych to asi o neco rychlejsi. Dobrej ten vokalni refren, ale ten rap mi tady moc nesedi. trochu bych si jeste pohral se synchronizaci a rytmizaci tech syntu, mam pocit, ze by to mohlo jeste o neco lip zarezavat.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 24 čer 2013 10:30

Snažím se najít něco, co bych tomu vytknul...no nepodařilo se :)

vasek

Příspěvek od vasek » 24 čer 2013 11:42

Kdybych se já octl v takovém klubu (což není až tak častý jev :-)), tak by mě to určitě neurazilo. Jinak viz amorph.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 24 čer 2013 11:56

prijemne kousek hovna.
vyborne udelany, jen ty synthy mne osobne nesedi tou disko trencovitosti.
ale respekt! ciste odvedeno!

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 24 čer 2013 14:59

Aby to bylo uplne v intencich libivyho klubovyho elektrohouse, tak je treba aby zacatek nebyl tak statickej (automatizace, stridani synthu ala dubstep), vic psouku, na refrenu hardtune a samozrejme nejaky "Risers" prechod:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 čer 2013 16:19

sadluck: skoda ty trancovy kycovitosti. jinak by me to ani neurazelo. a dokonce bych ti odpustil i nedostatek tech kudrlinek, ktery trefne popsal oxyygen. mne to pri jejich nepritomnosti zni vic stroze a tim i vic "undergroundove", nebo jinymi slovy "radobydrsne"coz samo o sobe umi zafungovat v tehle vodach myslim... covece i ten vokal a rap, bych prezil.. jen ty klise nastroje a ta kolovratkova trance melodie, ktera sice pasuje stylove ke zvuku tech synthu jak prdel na hrnec, ale je to pro moje usi neco jako slapnuti na kuri oko.

kazdopadne smekam pred tebou, protoze to mas zvukove fakt moc dobre udelany a to samo o sobe si uznani zaslouzi.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 24 čer 2013 16:31

prvotsky & biscuit: Jo! To je taková poslední věc co mi na tom (krom špatnýho zpěváka :D ) vadila, ale nějak se mi tyhle věci nedaří nakroutit (natož najít preset) tak, aby to neznělo jak retro trance.. pohledám nějaký supersaw tutoriály a půjdu se vzdělávat. Melodie je ze slabšího soudku, to plně souhlasim, nějak mě nic chytrýho nenapadlo (je legrační tohle přiznat u vlastní písničky, ale vážně mi tentokrát šlo spíš o vypilování formy než obsahu)

oxyygen: good point, chce to víc vyšperkovat.. risery jsou akorát (pod zpěvem) vždycky v tom breaku.. Pšouků? :D What's that? A pod hardtune si představim autotune ála T-Pain..

amorph: se 128 BPM jsem nepolemizoval, to jsem bral skoro jako žánrovou podmínku :D .. rytmiku myslíš u tý synkopující basy co jede od začátku, nebo toho screamu?

longsleeper & vasek: Díky moc!

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 čer 2013 16:33

Hustý!!!! Mě to přijde fakt pěkná klubová vypalovačka, pěknej groove, šlape to... Moc dobrá práce!
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 čer 2013 09:46

Sadluck: rytmiku tak nejak jak to vsechno sedi dohromady hlavne synthy vs bici a vlastne i to pumpovani basy (neco jako sidechain) by asi mohlo byt lip/presnejs usazeny. Mam pocit, ze kdyby to bylo trochu lip zarovnany na nabezich i releasech, tak by to mohlo ziskat takovej dravejsi groove. Normalne mam radsi kdyz ty veci trosku plavou pres sebe, ale tady mi to prijde kontraproduktivni.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 25 čer 2013 18:33

Za mě je to moc český.. nemá to moc plnej sound. Chybí mi tam prostě beat, kterej by šlapal. Je to takový moc napojovaný.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 25 čer 2013 20:02

jo taky to tak slysim
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 25 čer 2013 22:31

ooh, rozveďte to prosim trochu! :) Ať si pod tim představim co konkrétně by se v tomhle případě mohlo udělat jinak..
napojovaný = malá propojenost jednotlivejch částí do nějakýho koherentního celku? Tzn jako třeba že ten trancovej lead nemá návaznost s tim dubstepoidnim growlem?

jakubt

Příspěvek od jakubt » 01 črc 2013 15:31

0.56 až 1:10 - (a tatáž sekvence na dalších místech) - tohle myslím celý relativně tvrdší track dost degraduje do diskotéky v nonstopu v 5:42 ráno, což je škoda
2.12 až 2.16 - tenhle kousek to celé tak nějak "zabrzdí" a "nešlape to"
ten vokál co následuje hned potom z toho zvukově moc vyčnívá - zkusil bych ho trochu "utopit" (v téhle pasáži trochu slyším NIN) ale jinak dobrý

A kudrlinky bych nepřidával - myslím, že by bylo lepší track osekat na minimum podstatných stop

Odpovědět