SILICONSOUL - Mistaken

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 07 zář 2007 09:34

mě se nelíbí ženskej hlas co se týče barvy hlasu, představuji si že to spívá náká kuňka typu Lindy Rybová, chtělo by to víc řvát ve stylu Guano Apes

delay

Příspěvek od delay » 07 zář 2007 09:38

Jako Guano Apes ne, to už je přehnaný, ale s tou "kuňkou" bych v zásadě souhlasil, je to škoda a ta holka na to snad má...

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 zář 2007 16:18

delay píše:Hm... Vždycky začínám negativama: Je tam cítit US vliv a taková drobná pózovitost - image, který mi připadá zbytečný. Prostě mám pocit, že ty lidi sou ve skutečnosti jiný.
US vliv je jasnej, tohle nebudu.. a asi ani nechci popírat.. Póza.. nevím, mám docela problémy uchopit tenhle pojem.. Možná.. ano, z hlediska stylu to asi póza je - póza ve smyslu stylizace. Nenarodil jsem se s rapem na rtech ani s metalovou kytarou v rukou - tohle je tvář stará sotva měsíc. "Nový sound, aneb nová větev starého projektu.." a ten sound rozhodně schválně tímhle směrem posouvaný je.. Tvoříme totiž konečně něco, co by bylo nějak stylově kompaktní - projekt... kapelu s určitým soundem - kompilaci, ve které jedna písnička patří k druhé...
delay píše: Zpěvačka zpívá stále tak jakoby se zapřením bez změny dynamiky, jako by jen tak, mimochodem. Trochu odvaz by to chtělo, hlavně když de nahoru, tak de do falzetu, přitom to není vysoko tónově... Škoda. A na co dva stejný hlasy unisono - hodil by se dvohlas, nebo si s tím zpěvem malinko vyhrát. Chlap tam je rozhodně týpek, kterej se nebojí, tak ať jí ukáže směr.
Zpěvačka všeobecně funguje tak nějak "jakoby jen tak mimochodem".. Celkově nasazením to není zpěvačka pro kapelu - kašle na to, nevěnuje tomu čas.. a ani nechce - třeba se změní, ale za posledních 5 let se nezměnila. To ovšem nic nemění na faktu, že její hlas tak nějak funguje. Je zajímavý. Co se změn dynamiky týče - VŽDYCKY takřka všechno zazpívá úplně jinak, než bych chtěl a představoval si, ale zazpívá to stejně tak, že to nějak funguje.. a tohle je její styl - viz naše webovky a starší písničky (Smrt Motýlů & Strange Enemy) - mimochodem s jiným soundem - třeba Strange Enemy půjde do jiného projektu.
delay píše: Jinak hudebně nic nového, nic, co bych si pustil nebo vyhledával a
sorry, ale úvod mi silně připomíná OMNIMOTION.
Ne, nové to neni, to netvrdím, nové věci přineseme časem, zatím bych považoval za úspěch vybrousit to, co současná popmusic nabízí a obohatit českou scénu tím ;) ... Omnimotion neznám - teď jsem si je teda našel na myspace a.. jo.. zní moc hezky:) jinak úvod je rozsekaná soutěžní smyčka z Pixelu (www.pixel.cz), kde momentálně uzavíráme soutěžní pořadí :D - ale jak říkám - jediné, na co čekám, jsou porotci...
delay píše: Pozitivní je, že lidi tvořej, že se snažej. Já tu cítím určitej potenciál, jen by to chtěl se zbavit toho západního ksichtu a dát tam sebe. A co víc, tady na ezone je plno divnejch věcí a tohle je nadprůměr, tak držím palce a jen tak dál.
Západní xicht je pořád pro českého teenagera docela atraktivní.. a než najde ten svůj, co mu zbývá :) ... Dík moc a já... jedu dál :arrow:

delay

Příspěvek od delay » 10 zář 2007 09:02

SadLuck:
V pohodě. Díky za reakce. Fajn debata. Jedno máme společné a to je ta neposlušná zpěvačka :-), já bych jí někdy... a jindy za to... (hehe).
Snad možná proto mě to tak "zamrzelo"?!?

Jinak teď to poslochám znova... Fakt to je jen na tom zpěvu... Druhej hlas nahoru v refrénu a je to hitu blíž.

Mohl by jsi prosím uveřejnit složení kapely, pač se nechci mílit, ale bicí jsou samply (ikdyž ta hajtka nebo co to je - víc nalevo se mi samplovaná nezdá)? Basu sotva slyším... Tak si řikám, kolik vás vlastně je?
A tu písničku posílám svý zpěvačce... :-), tak sem zvědavej.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 zář 2007 13:41

delay píše: jen by to chtěl se zbavit toho západního ksichtu a dát tam sebe.
cejtim to opacne, zapadni ksicht tu nema skoro nikdo; mame moc gymplackejch bigbitovejch hospodskejch kapel. zapadni ksicht -- to je kompliment ;]

delay

Příspěvek od delay » 10 zář 2007 14:18

Brooklyn / juanita juarez: Vim, jak to myslíš, a z tohodle pohledu s tebou jednoznačně souhlasím. Já to myslel jen malilinko jinak, vůbec mi to nevadí u hudby, soundu. O to se stejně všichni snažíme. Trochu mi vaděj ty zpěvový grify (rap), ale už si na to zvykám...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 10 zář 2007 18:25

freecoolin: píše se ZPÍVÁ, ne SPÍVÁ...

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 10 zář 2007 18:40

Jindy2 píše:freecoolin: píše se ZPÍVÁ, ne SPÍVÁ...
Uff... jsi si jistý, že vypichování každé hrubky je ideální přístup? Nebo tedy proč ne, ale třeba jen příspěvek, ze kterého jsi tuhle zmiňoval, obsahuje nejméně další čtyři :wink: to nebude cesta 8)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 10 zář 2007 21:12

delay píše:SadLuck:
V pohodě. Díky za reakce. Fajn debata. Jedno máme společné a to je ta neposlušná zpěvačka :-), já bych jí někdy... a jindy za to... (hehe).
Já bych ji za to @&#&#&@!!!!YX@# snad pořád... třeba dneska mi prostě po semináři doslova utekla a nedala mi ani vteřinu na to s ní promluvit, ačkoli jsme se včera domlouvali, že si o tom dneska promluvíme.. grr... jak se takhle má dělat kariéra?! :wink:
delay píše: Jinak teď to poslochám znova... Fakt to je jen na tom zpěvu... Druhej hlas nahoru v refrénu a je to hitu blíž.
Něco s tím ještě provedu - teď připravujem celkem tři písničky jakožto demo na jednu soutěž - pak se pochlubím - třeba i s finální verzí mistaken :)
delay píše: Mohl by jsi prosím uveřejnit složení kapely, pač se nechci mílit, ale bicí jsou samply (ikdyž ta hajtka nebo co to je - víc nalevo se mi samplovaná nezdá)? Basu sotva slyším... Tak si řikám, kolik vás vlastně je?
Hehehe.. :) nene, zatim se žádná skutečná kapela nekoná - to je ve vývoji - bicí jsou samplovaný z čeho se dá :) - naše složení? viz.. náš starý web v mém podpisu - moc se to nezměnilo, akorát se tu objevily nové zpěvačky, ale s nahráváním jsme pořád u těch starých, takže se nezměnilo nic :) ale hodně se změnila technika - pokoj jsem si vybavil co to za mé finanční prostředky šlo a už tu jde konečně nahrávat v nějaké kvalitě...
delay píše: A tu písničku posílám svý zpěvačce... :-), tak sem zvědavej.
jojo, čím víc se bude šířit, tím samozřejmě líp ;) .. a poděl se, jestli zpěvačka vyřkne něco památného ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 10 zář 2007 22:10

SadLuck: "Dneska to nejde." "Včera jsem vůbec nemohla a dneska taky nemůžu, myju auto." "To bude chtít hodně zapracovat, během léta můžu tak tři dny." "Já jsem vám už řekla, že tomu nechci obětovat svůj čas jako vy, koníčky jsou pro mě prostě asi důležitější." "Fakt nemůžu, promiň." "To je supr! Já ale bohužel na příští tejden odjíždím na hory." "Jo, pokusim se, ale teď po těch horách budu muset celkem dohánět, tak nevim nevim."

Ehm, nechci ti do toho kecat, ale nebyla by ta holcina precijenom lepsi jenom jako kamaradka? :) O tvych motivech, proc ji angazujes, se z vrozene slusnosti ani neodvazuju spekulovat...

:)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 10 zář 2007 22:57

to Cyril: Máš bod.

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 11 zář 2007 07:54

SadLuck píše:
Jindy2 píše:freecoolin: píše se ZPÍVÁ, ne SPÍVÁ...
Uff... jsi si jistý, že vypichování každé hrubky je ideální přístup? Nebo tedy proč ne, ale třeba jen příspěvek, ze kterého jsi tuhle zmiňoval, obsahuje nejméně další čtyři :wink: to nebude cesta 8)
jsem bojovník za jednoduší češtinu, nebejt takových jako jsem já, tak tady mluvíme staroslověnštinou, vjieš?

delay

Příspěvek od delay » 11 zář 2007 10:50

SadLuck: Tak jsem navštívil vaše stránky a přečetl, poslechl (Closer myslím bylo fakt docela dobrý) a shlédl to málo, co tam je...
Škoda, že nejsem z Prahy :-(, to bych se určitě chtěl sejít a možná navázat spolupráci... Jinak moje "zpěvačka" se moc nevyjádřila, asi už jí štvu s tím, jak jí pořád nutím přemýšlet o zpívání atd. Mimochodem, melodii zpěvu a slova jí zkládáš také ty? Já bych si typnul, že ano, soudě dle vlastních zkušeností...

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 11 zář 2007 13:21

Mistaken je decela pěknej pop, fakt v poho. Líbí se mi muzika, rap/zpěv... Zpěvačka má možná trochu ten "liduškovskej" syndrom, ale kdyby do toho víc "šla", má pěknou barvu...

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 11 zář 2007 15:33

delay píše:SadLuck: Tak jsem navštívil vaše stránky a přečetl, poslechl (Closer myslím bylo fakt docela dobrý) a shlédl to málo, co tam je...
Škoda, že nejsem z Prahy :-(, to bych se určitě chtěl sejít a možná navázat spolupráci...
A co vlastně konkrétně děláš? Nevidím žádný link na tvorbu apod..
delay píše: Jinak moje "zpěvačka" se moc nevyjádřila, asi už jí štvu s tím, jak jí pořád nutím přemýšlet o zpívání atd. Mimochodem, melodii zpěvu a slova jí zkládáš také ty? Já bych si typnul, že ano, soudě dle vlastních zkušeností...
Ja většinou nedávám do uvozovek to "zpěvačka" ale spíš to "moje" :D ;) Jasně, buď já, SwiCZ - anebo - jako třeba u téhle - nakonec oba... ale mistr SwiCZ je v poslední době nějaký hyperaktivní (díky bohu za to) a tak mám někdy pocit, že nic nedělám ;) ale pak zas prosedím s nějakým projektem noc do 4:30 ráno a... mám ze sebe zas ten zatraceně DOBRÝ pocit 8-)

Odpovědět