Skrivanek ve vetru

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
upman

Skrivanek ve vetru

Příspěvek od upman » 09 bře 2009 17:33

Zdravim,

mam sice doma uz par peknych elektro veci, ale porad se necejtim je dat na obdiv sem, ale dnesni improvizace s harmonii se mi libi, tak se o ni chci podelit.

Diky za comms ke kompozici a zvuku, ted sem se snazil udelat zvukove uz final.

Skrivanek ve vetru
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 09 bře 2009 18:55

To jsi nahraval z toho tvyho kridla zive? No zvukove me to prijde docela spatne, v pravym repraku mi to strasne rezonuje (a to mi nedela zadna skladba, asi jsi trefil slaby mista mych repro, o kterych vim, nebo je ta skladba v nejakym divnym formatu, ten zvuk neni OK, neber to jako rypani), neco s tim zvukem ale asi celkove je spatne. A teda uprimne, slysel jsem od tebe improvizace podle me lepsi, tohle me zase tak nejak nebere, ackoliv to ma urcity kvality, tak nektery pasaze se mi nezdaj moc prociteny a moc rychle to jde za sebou, takze asi rytmika neni uplne vykoumana. Ale jako v pohode.

Spis se teda tesim na ty tvoje new electronic veci, ty tvoje minuly electronic tracky byly dost v pohode a urcite zmena oproti tvymu stylu.

upman

Příspěvek od upman » 10 bře 2009 08:21

Nazivo z kridla fakt ne :) ale zacatek zacal na kridle, napad se pak prenesl na kurzweila. S tim zvukem je to divny - ono schvalne jedu hodne v basech, abych vyznely harminicke prechody, ale ze by to slo az do rezonance - no musim nechat chvilku odlezet a poslechnout znovu.

Jinak co se tyce rytmiky a kompozice - oboji je zamer, on takovy skrivanek ve vetry kdy fouka 10m/s to ma sakra arytmicke a tezke, nahoru dolu atd. rovny rytmus fakt neda. To byla totiz ta moje predstava :) Kazdopadne uvidime, treba to pujde do kose jako spousta veci.

EDIT: pod puvodnim linkem ulozena nova verze, vypnuty PSP warmer, tak by to uz nemelo tak vibrovat dole.

delay

Příspěvek od delay » 10 bře 2009 10:19

No, chtěl bych aspoň takhle umět hrát, co víc k tomu napsat...:) Dobrej pokus. měl by ses snažit své umění skloubit s tvou produkcí, kterou děláš na straně druhé...

upman

Příspěvek od upman » 10 bře 2009 10:21

2 delay - no jo, ale jak na tu produkci? Chtelo by to nejakeho mastera, ktery by mi to ukazal, pripadne mastera, co by za me produkci delal, mozna to by byla ta nej cesta, protoze proste ten zvuk mi nejde a nejde :(

delay

Příspěvek od delay » 10 bře 2009 10:38

upman: U mě je zvuk až na posledním místě, nemá cenu se s ním trápit TEĎ HNED, je to běh na dlouhou trať, určitě je přínosnější umět dobře komponovat a zvládnout aranže... To, že ve skladbě budou chyby v dynamice a frekvenční chyby je podle mě menší zlo než bezchybně nahraná blbost. Čili, samozřejmě, že se musíš zaobírat mixem, bez toho to nejde, ale tyhle dovednosti přicházejí pomalu a nejde je získat přes noc... Trápí to přece skoro každého z nás, navíc, když jsme "domácí nahrávání" objevili teprve nedávno. Hlavu vzhůru :)

Borat

Příspěvek od Borat » 20 bře 2009 22:41

upman> me se libi tohle. odvazny pokus je to. neresonuje mi nic tady, mozna ty to upravil. lidi rozplyvaji se tu, ja hodnotim jako pokus jen, dobry ale.

upman

Příspěvek od upman » 22 bře 2009 18:45

2 borat: dikec za RE, je to pokus/jak se to vezme - napad, improvizace, ztvarneni. Dale na to sahat nebudu lec skoro vsichni kolem me to hodnoti jako A+. Teda kompozicne na to sahat nebudu, zvukove asi ano, ale az prijdu na to, jak se to ma udelat.

kexik

Příspěvek od kexik » 22 bře 2009 18:54

ked to nahravas keyboardom, preco si nesejvnes midi a neurobis tam potom ocistu? niekde v strede si bachol na vedlajsi klaves niekde v basoch a mas tam paradnu malu sekundu (napriklad). pri takomto sposobe prace to mozes spravit bezchybne. myslim ako nahrat do pc midi, zacistit v sekvenceri a prehrat/nahrat kurzweilom midi stopu. pripadne nahrat viac variant a potom vydarene casti skombinovat. mas tam par bodov, kde sa zaseknes, to plati aj pre starsie veci. ako klobuk dole pred tvojimi improvizacnymi schopnostami, ale v nahravke nema improvizacia co robit (ak neni 100%). povedane tvrdo ale len v tvoj prospech

upman

Příspěvek od upman » 22 bře 2009 19:03

2 kexik: samozrejme ze nahravam midi->render ovsem veskere harminicke prechody byly takto voleny umyslne, atmosfericky. Tohle neni tuc tuc elektronika, kde ti musi melodie slapat na beaty, ale akustika. Tj. zacisteni jsem provedl, samozrejme odmazal preklepy (hlavne zdvojene tony), obcas posunul harmonickou linku, lec jak uz jsem psal, vzhledem k tomu ze se libi nejenom me, ale i ostatnim v mem okoli, nebudu na to sahat dokud se mi to neprestane samotnemu libit. Tak jako ve vsem, mist na zlepseni tam je hafo.

BTW: pokd si myslel vazne, ze improvizace nema v nahravce co delat, tak v tom pripade jsi hodil cely jazz do kose :) a v tom ja nesouhlasim. Naopak si myslim, ze prave improvizace je o hudbe, nikoliv skladani a posouvani MIDI not sem a tam (coz zvladne za chvilku skoro kazde pako, samozrejme vcetne me). Nakonec proto asi nejsem profik, ale ve svete me posloucha celkem dost lidi a kdyz mi prijde email treba z Japonska tak me to zahreje mnohem vic, nez rozhovor v TV :)

kexik

Příspěvek od kexik » 22 bře 2009 20:13

upman: kde si videl ze sa pri nahravani jazzu improvizuje? to su bachorky pre verejnost... samozrejme nehovorim o zivej nahravke

upman

Příspěvek od upman » 23 bře 2009 07:53

kexik píše:upman: kde si videl ze sa pri nahravani jazzu improvizuje? to su bachorky pre verejnost... samozrejme nehovorim o zivej nahravke
Aha, ovsem v tom pripade kdyz hraju s paprdama, tak si asi nerozumime, kdyz jedina domluva je B, D F po kazdych 8mi dobach... No comment.

Kazdopadne uz je to OT, nelibi se, diky za feedback, zvuk dozna urcite zmen, kompozice zatim asi ne, spise rozvinu a poslu dal jako cast vetsiho celku.

drymansound

Příspěvek od drymansound » 24 bře 2009 10:26

Super! Slišel jsem v tom veliké věci! Přidal bych nějakou hezkou plochu ala Ennia , poté strings a k tomu orchestral kit.
Docela by mě zajímalo , co by z toho vylezlo :)
Hraješ moc hezky!

upman

Příspěvek od upman » 24 bře 2009 10:48

2 drymansound: Diky, presne to jsem mel na mysli s tim udelat, jeste ale musim chytnout fazi, ze ktere udelam refren, lec tohle je kratke. Kazdopadne presne, low-fi polocha, ktera ma harmonicke echo ve vrchni casti, pak klavirni motiv s pomalyma bicima a pak nejaky sfx kdyz uz je to o tom skrivankovi. Musim to nechat ulezet v hlave.

dano

Příspěvek od dano » 24 bře 2009 13:52

trochu by si mal popracovat na pouzivani susteinu. alebo je to problem sampla. v kazdom pripade niekde to znie strasne dlho a bije sa to...

Odpovědět