Strážní věž studio

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Greyhound90

Strážní věž studio

Příspěvek od Greyhound90 »

https://soundcloud.com/user-316887277/s ... al_sharing
Připomínky ke zvuku a mixu jen vítám. Zajímá mě váš názor na tuto věc.

vasek

Re: Strážní věž studio

Příspěvek od vasek »

Zvuk trpí tím, že si to hraje na živý nástroje, ale přitom to jsou MIDI. Takže přestože tam není nic špatně, zní to jak z devadesátek.
Vokál je moc vepředu.
Předehra je jednoduše divná, nelíbí se mi vůbec.
Nicméně hlavní připomínka je k feelingu zpěvu. V té původní verzi to bylo podstatně lepší - temnější a více jako vyprávění, než zpěv. Problém byl ve zvuku, ale to podání bylo dobré. Toto zní jak cover. Konec o oktávu výš je ale OK.
Za mě takto: nahrát živě bicí a asi nějaké ty loopované kytary a pak si dát záležet na náladě zpěvu. Zkusit někde uprostřed udělat nějakou změnu. Pokud by se to povedlo, mohla by to být fakt pěkná věc.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 »

vasek: Máš pravdu: samozřejmě že MIDI. Ale kde sehnat kvalitní muzikanty? Jinak díky za reakci.

fikus

Příspěvek od fikus »

Celkový koncept skladby se mi zdá zajímavý,melodie i harmonie.Ten začátek dle mě dělá divný,ten perkusivní reverb loop či co to je od 0.10-0.20 ten to intro celkem zabíjí.Bez něj by se to zcela jistě obešlo ku prospěchu věci,nebo tam zkusit dát něco jiného,co nebude tolik rytmicky narušovat rozjezd věci...bicí bych udělal"hlubší"je to v podstatě temná věc a zvuk bubnů mi spíše evokuje Ska nahrávku...
plus ten asi stereo efekt na virblu? to se mi také nezdá úplně koncepční vzhledem k náladě songu.Basa hraje přesně tam kde má,a i
zvukově zapadá tak akorát.Nej problém vidím ve zpěvu...zvuko-prostorově je úplně mimo než celý zbytek mixu.Jako by se nahrál do
kompletní finální nahrávky jen tak dodatečně.Plus to ne moc přesvědčivé frázování/feeling jak zde již bylo zmíněno.A celkově je moc
nahlas nad podkladem!Úplně od věci by taky nebylo použít to zdvojení hlasů co je ke konci i třeba někde v půlce,aby se trochu rozsekla
ta určitá monotonost songu.Naopak bych trošku vypíchnul tu živou? kytaru co si tam tak zlehka švitoří.Jinak věcička má zajímavou
atmosféru,a proto mně zaujala.A musel jsem k tomu napsat nějaké ty připomínky...

Odpovědět