Syncro: Future Dub Pt.2 (Tribute to U-Roy)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
syncro

Syncro: Future Dub Pt.2 (Tribute to U-Roy)

Příspěvek od syncro »

Minulý měsíc odešel jamajský veterán, velký DJ a hudební legenda - U-Roy. Dát jen tak RIP mi v tomhle konkrétním případě přišlo strašně málo. U-Roy je pro mě totiž zásadní. A tak jsem udělal v GunJah studiu tenhle tribut.

Trocha produkčního talku - hodně zvuků je z gadgetů od Korgu - basy, skank, plochy. Sirény a risery jsou z TAL Noisemaker. Je tam 303 z ABL2 a lead z Hybrid 3. Pluginy většinou nativní z Logicu, k tomu nějaký UAD (Lexicon, Studer, RE-201...).
GunJah Records
Bandcamp | Spotify | YouTube | Mixcloud | Soundcloud

Yogi
Vybavení

Re: Syncro: Future Dub Pt.2 (Tribute to U-Roy)

Příspěvek od Yogi »

Moc pěkný, mě to baví, mám rád reggae a dub rytmiku i přitakávání na druhou. Ta subbass je krutá, jen nevím esli je záměr ten noise na ní - když toho hraje míň, tak je to dost slyšet. Já mám rád špinavý živočišný zvuky, ale nemusí to sedět každýmu. Jinak jsem spíš pomalej - v životě i v muzice, takže na mě to pak moc rychle šlape. Víc se cejtim v pořádně zkouřenym pomalym dubu :)
YOGI RULEZ - web | bandcamp | spotify | instagram

syncro

Re: Syncro: Future Dub Pt.2 (Tribute to U-Roy)

Příspěvek od syncro »

Yogi: Děkuju. Ten noise je tam naprosto schválně. Vždycky mě bavila špína, dřív spíš ta analogová, ale teď si hodně užívám i tu digitální. Na tom basu je nejdřív poměrně okouřenej UAD Studer pro plnost a "analogový" zkreslení, pak UAD 1073, taky trochu cranked, komprese UAD SSL G a nakonec Logicovskej Bitcrusher, kterej dělá ten digitální noise.

Pomalý one dropy mám taky rád, ale už jsem se klasickýho dubu nadělal dost, takže si teď hraju s tím jungle / dnb beatem. Je kompatibilní, takže se nad ním dobře dubuje.
GunJah Records
Bandcamp | Spotify | YouTube | Mixcloud | Soundcloud

Odpovědět