Szkrat - So painless (nový song naší bandy)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Kucza

Szkrat - So painless (nový song naší bandy)

Příspěvek od Kucza » 13 lis 2012 00:48

Zdravím všechny návštěvníky zdejšího fóra.
S kapelou jsme právě dokončili nový track, zajímaly by mne Vaše názory na zvuk, kompozici, eventuální nedostatky písně atd..
Moc rád si poslechnu názory zdejší komunity:-)
Jinak všechny tracky songu jsme sami nahráli a smíchali v našem studiu, mastering dělalo studio Velvetmastering :-)
Děkuji za případné postřehy, ať už jakékoliv... :-)
málem jsem zapomněl , zde je song :D :

soimmo_two

Re: Szkrat - So painless (nový song naší bandy)

Příspěvek od soimmo_two » 13 lis 2012 01:36

Dobrý, ten mástering od Iva to už možná ani nepotřebovalo. :mrgreen:
Jirka Štolfa

vras

Příspěvek od vras » 13 lis 2012 02:03

Ale potrebovalo. Nemit na tom poradnej "maaastering", to dneska proste neni IN:-))
Akorat ze jsem si nejak myslel, ze Velvetmastering dela spise akusticke veci, tohle je trochu odklon (nebo zaklon).

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 lis 2012 09:06

Nakolko nie som vegetarian, bal som sa to pustit. Nabral som odvahu a nakoniec klikol na link :-) ja by som bol na vasom mieste spokojny ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 lis 2012 09:31

ja si dovolim trochu kritiky. ale berte me s nadhledem, za prve tomu nerozumim a za druhy je to to prvni co dnes slysim ;)
stereo - zda se mi, ze hlasy ve stranach a kytary ve stranach tady nejsou uplne to pravy. osobne jsem se po celou dobu pisnicky nemohl zbavit dojmu, ze je treba tyhle veci v zajmu citelnosti od sebe nejak odlepit. asi bych volil hlavni vokal do stredu a poradne do ksichtu, pomocny hlasy pak do sterea at se klidne slejvaj s kytarama... taky by mozna pomohlo neco malinko agresivnejsiho na hlasu v nizsich stredech - nevim nakolik by to udelalo v mixu bordel, na kolik je mozno tohle dohnat na hotovym tejku a na kolik by to zpevak mohl dat hrubeji (jen tam dostat vic hrubsiho tela, mozna by to jen stacilo vic od plic).

jinak mi to prijde celkem fajn na cesky pomery (v porovnani s tim co jsem zaslech, protoze tahle hudba me moc netrefuje).

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 lis 2012 09:53

Zvukove mi vadi, ze hlavni vaha kytar je uprostred a zaroven hodne tenka, posazena ve vyssich stredech az vejskach (hlavne teda v refrenu). Zatimco vokaly jsou rozhozeny do sterea a spis zastreny s vahou v nizsich stredech. Je to podle me presne naopak nez by to melo byt. Jinak to hudebne i produkcne ujde. No celkove vlastne ten prostor neni uplne dobre vyresenej i vcetne bicich, celkove tomu trochu chybi hloubka a zaroven definice jednotlivych veci. Ale poslouchat se to samozrejme da, neni to zas zadnej prusvih;)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 13 lis 2012 10:05

Jo, docela dobrý. Kupodivu bych asi souhlasil skoro se vším, co napsal Amorph (jen s tou výhradou k osobní úvaze nad tématem zvukové posazenosti kytar a vokálů - ale to jsou už osobní preference). Jako celek mi to přijde zvukově "takový divný"; měl jsem přesně stejný pocit, když jsem poslední týden srovnával jedny monitory vzhledem k mým BM6P (zúžení sterea a trochu oldschool nádech - ale kdoví, co s tím udělal kodek na YT).

Ale abych nebyl jen hnidopich, tak dojem ze skladby jako jo, dobrý!

P.

delay

Příspěvek od delay » 13 lis 2012 10:09

Jako domácí produkce úplně v pohodě. To, co popisoval Amorph mi vadí až v druhé vlně a ne nijak zásadně. Prvotní věc, co se mi nelíbí je nekonkrétní basová informace, tyhle frekvence jsou imho nejdůležitější a vy tam máte jakousi díru. Basa jakoby hrála jen subbas a chybí tělo a nepojí se s těma kytarama, což je pro mě asi nejzásadnější nedostatek - působí to mírně placatě. Jinak se mi to vcelku líbí.

psk501

Příspěvek od psk501 » 13 lis 2012 13:31

Je to nějak divně chcíplý. Vůbec to nešlape.

vasek

Příspěvek od vasek » 14 lis 2012 08:52

Naživo bych si to klidně s chutí poslechl, pokud by to mělo koule, ale k nahrávce bych měl spoustu připomínek. Zvuk kytar je dost špatnej - v refrénu z něho zbyde v podstatě jen šumění, kopák strašně trčí a zní jak od jiné kapely atd. Nicméně není to zas tak špatný, že by se to nedalo posolouchat, to samozřejmě ne. Ale možná kvůli tomu všemu je to chcíplý, jak je psáno nade mnou.

Kucza

Příspěvek od Kucza » 18 lis 2012 11:27

Děkuji všem za názory, určitě nemůžu nesouhlasit a beru je na vědomí... Přeci jen, s naším zvukem pořád ještě "experimentujeme" , nejsme profíci - ale zdá se mi, že se vyvíjíme, což je pro mne nejdůležitější. Příští tracky budou snad zase o něco lepší:-)

Kucza

Příspěvek od Kucza » 29 zář 2013 15:13

Po delší době jsme opět s bandou zamakali na nových písních a pustili je na náš BandZone :-)
Pokud si někdo najde chvilku, rád si opět poslechnu názor místní komunity, snažili jsme se vyvarovat chyb a přípomínek, které zde byly zmíněny... samozřejmě je pořád co zlepšovat, ale snad jde cítit posun kupředu :-)
Děkuji všem, co si najdu chvíli, ať už na komentář, kritiku či jen poslech ;-))

http://bandzone.cz/szkrat

Odpovědět