T-Mobile Music City - Place to Stay (eraser Minor Moody rmx)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
eraser_svk

T-Mobile Music City - Place to Stay (eraser Minor Moody rmx)

Příspěvek od eraser_svk » 29 pro 2009 23:10

Ahoj,

tak zverejňujem svoju prvotinu... Ide o remix tejto skladby z T-mobile Music City remixxerskej súťaže ktorý samozrejme nevyhral nič :mrgreen: Produkcii sa venujem cca. rok a štvrť, mám nejaké tie rozpracované veci no toto je prvá a zatiaľ posledná, ktorú som dotiahol do konca. O to viac som zvedavý na hodnotenia profíkov :oops:

SOUNDCLOUD
http://soundcloud.com/eraser-1/place-to ... -moody-rmx

ULOZISKO.SK
http://www.ulozisko.sk/245869/Place_to_ ... y_rmx).mp3

Vopred dík za komenty. Budem rád, ak zhodnotíte aj zvukovú stránku (v tom prípade ale prosím ťahať full quality mp3jku, nepočúvať priamo zo soundcloudu).

tomy45

Re: T-Mobile Music City - Place to Stay (eraser Minor Moody rmx)

Příspěvek od tomy45 » 30 pro 2009 01:04

No... :-)

Remixy mam velmi rad, pekne vidno aku ma fantaziu autor remixu ked uz kvazi zakladny kamen polozil niekto iny a aj to kam s tou svojou ideou "ma namierene". Prihlasil si sa do remix sutaze, kde hodnoti specificka skupina ludi. V tomto pripade (podla mojho nazoru) tito cakaju na remix v podobe hitu alebo niecoho (niekto by povedal "komercnejsieho") charakteru. Vtedy je tvoj remix nicim nevyrazny, nechytlavy a nema potencial sa stat radiovkou.

Tvoj remix vzhladom na to ako dlho sa tomu venujes ujde, je fajn. Nie je zly, ale napriklad mna osobne napriek tomu nenadchol, nezaujal. Ci uz rytmicky alebo originalitou oproti povodnej verzii. Remixy ludia bud podcenuju alebo im pripisuju akusi nezdravu hodnotu. O to tazsie to ma remixer pri svojej tvorbe. Lebo ak si "remixer" potom tvoje verzie skladbieb robis pre niekoho kto ta pozna ako hudobnika, producenta, ci dj-a so svojim typickym soundom, feelingom atd. Ale ak ako svoje zaciatocne pokusy v tanecnej hudbe prezentujes remixmi, akoby si sa nevedel zaradit, ktorym smerom, zanrom, stylom a cojaviem co este vo svojej produkcii vykrocis. Lebo pre mna osobne zacinat remixmi je akysi chaby pokus o hladanie si smeru v ktorom sa chcem vyvijat. Uz len to ze niekto mi polozil ten "zakladny kamen" mi to zjednodusuje ;) . Samozrejme, je to len moj osobny nazor, mozem sa mylit. Hovorim len za seba aby tu nevznikol zbytocny flame.

Co sa tyka zvuku... trocha mi prekazal ten synt pocas spevu, kedy som moc dobre nerozumel co zenska spieva. Ubral by som basov, a trocha tichsie by som som to dal :)

Tot vsjo, nech sa dari ;)

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 30 pro 2009 01:25

Díky moc za názor.

Čo sa týka môjho postoju k remixom, je veľmi podobný tomu Tvojmu :wink: Ako som spomínal vyššie, mám už zopár vecí rozpracovaných, akurát ich dokončenie nechávam na časy keď bude viac času, skúseností, prípadne ma prekvapí nejaký nápad :oops: To, že je moja prvá dokončená vec práve remix je skôr paradox založený na tom, že v tomto prípade ma k finišovaniu silno motivoval práve deadline súťaže :) Rozhodne si na remixoch neplánujem zakladať :wink:

Každopádne dík :wink:

jackies

Příspěvek od jackies » 30 pro 2009 02:50

Taky jsi mohl dát echo o té soutěži.
Mohl by tu někdo alespoň na chvilku tvořit něco s vidinou nějakého smysluplnějšího cíle ( myslím těch 1000 babek ) :wink:
Jak jsem tak poslouchal ty ostatní soutěžní příspěvky, šance tu byla a ne malá :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 pro 2009 08:33

Jackies ma pravdu, mohol si dat echo o tej sutazi ;) Odteraz ti bola pricapena aj funkcia informatora ;)

Odpovědět