Takový dvě hříčky...

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Kalifx

Takový dvě hříčky...

Příspěvek od Kalifx » 08 dub 2011 19:20

Zkusím sem postnout dvě takový drobnosti. Jedna se jmenuje Tropical Storm a v tomto případě platí okřídlené Nomen Omen. :)
Druhá záležitost je už taková nejasnější. Možná proto jsem ji pojmenoval jenom Whatever :):

Kalifx

Re: Takový dvě hříčky...

Příspěvek od Kalifx » 26 dub 2011 00:02

Jeden novej kousek... Revenge of the Orange:

peteness

Příspěvek od peteness » 26 dub 2011 00:44

Druhy track zni jako kdyz prohazujes paterny na automatickym bubenikovi. Zoom RT nebo neco podobneho. Ale ten posledni track je pohoda, docela prijemnou naladu to navozuje. Zadna komplikovana temnota, hola radost.

Kalifx

Příspěvek od Kalifx » 26 dub 2011 01:13

pete ness píše:Druhy track zni jako kdyz prohazujes paterny na automatickym bubenikovi. Zoom RT nebo neco podobneho. Ale ten posledni track je pohoda, docela prijemnou naladu to navozuje. Zadna komplikovana temnota, hola radost.
Díky za tvůj názor. Vlastně je dost těžký, když tak poslouchám ty výborný věci co tady ostatní postujou, vylízt s nějakým svým produktem. Ale jak vždycky říkal S. King: "...Hlavně musíš furt psát. Občas z toho vyjde sračka, ale někdy, když máš štěstí, se může zablesknout...Hlavně nepřestávej" :) To je samozřejmě jenom parafráze, ale tak trochu to definuje můj přístup k muzice. Prostě se furt snažím něco dělat a třeba to někdy vyjde.

P.S. s tím druhým trackem máš v podstatě pravdu. Je to jen takový vrstvení. A asi hodně bezduchý a bez invence.

delay

Příspěvek od delay » 26 dub 2011 10:21

Bohužel jsem tady nenašel nic co by mne zaujalo, když pominu absenci nějaké melodie i jednoduchou harmonickou složku, tak ani samotné zvuky moc neosloví... Asi by to chtělo doopravdy hrát na nějaký nástroj, více se to toho položit, navíc v instrumentálních skladbách, kde není zpěv se musíš snažit ještě o stupínek víc... Asi jsme ti moc nepomohl, ale nemá smysl být neupřímný. Nevím, jak dlouho hudbu děláš, ale 90% lidí začínalo právě takhle, nikdo neudělal hned na začátku super věc.

Kalifx

Příspěvek od Kalifx » 27 dub 2011 23:04

delay píše:Bohužel jsem tady nenašel nic co by mne zaujalo, když pominu absenci nějaké melodie i jednoduchou harmonickou složku, tak ani samotné zvuky moc neosloví... Asi by to chtělo doopravdy hrát na nějaký nástroj, více se to toho položit, navíc v instrumentálních skladbách, kde není zpěv se musíš snažit ještě o stupínek víc... Asi jsme ti moc nepomohl, ale nemá smysl být neupřímný. Nevím, jak dlouho hudbu děláš, ale 90% lidí začínalo právě takhle, nikdo neudělal hned na začátku super věc.
Naopak, pomohl jsi mně. Vždyť právě proto to sem dávám. Samozřejmě, že mě potěší, pokud se někomu moje věci líbí, ale stejně tak důležitá je pro mě kritika. Muziku jsem dělal už kdysi hodně dávno, ale to bylo ještě na samplerech od AKAI a protože jsem někde ztratil pásky s nahrávkami, tak už ani nemůžeme posoudit, jestli to bylo poslouchatelný. Do pokusů s muzikou v GarageBandu jsem se pustil, vlastně trochu z nudy a z nostalgie, teprve před cca 3 měsíci. A zatím to ve volných chvílích pořád zkouším a baví mě to. Samozřejmě, že si za nějaký čas třeba budu muset přiznat, že v mém případě bohužel platí ono okřídlené "komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí" :), ale řek jsem si, že tomu ještě nějaký čas dám. A výborná forma kritiky, je právě tohle fórum. Takže ti děkuju za upřímný názor. Zkusím z toho vytěžit nějaký zlepšení.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 27 dub 2011 23:11

První věc by se mohla na něco hodit v televizi :) , druhou bych rovnou smazal :-/
A třetí mě docela baví. Chvílemi to má super náladu a hezky to odsejpá. Jsou tam sice slabší místa a jako skladba mi to moc nepřijde (spíš jako DJing), ale nějak moc mi to nevadí a dobře se to poslouchá.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Kalifx

Příspěvek od Kalifx » 28 dub 2011 01:01

Tudy píše:První věc by se mohla na něco hodit v televizi :) , druhou bych rovnou smazal :-/
A třetí mě docela baví. Chvílemi to má super náladu a hezky to odsejpá. Jsou tam sice slabší místa a jako skladba mi to moc nepřijde (spíš jako DJing), ale nějak moc mi to nevadí a dobře se to poslouchá.
:) S tou televizí mně to přijde docela trefný. Mně to, po pár dnech poslechu, přijde možná ještě spíš jako hudební podkres k nějaký epizodě Super Maria na starým SNESu. Něco jako: ...v plážový arkádě nasbírej co nejvíc banánů a nenech se při tom zmlátit opicí...
Achjo, musím se naučit nepodléhat momentálním pocitům z právě udělanýho tracku a než to sem dám, tak by bylo dobrý si to opravdu hodněkrát poslechnout. Ta poslední věc se mně pořád ještě v podstatě líbí, ale poslal jsem to k poslechu svýmu kamarádovi, ostřílenýmu hudebnímu znalci a ten mně k tomu poslal tohle vyjádření: "Je to pěkný, takový stroječkový, ale valí se to pěkně, na ty vokály se vyser to mě tam vůbec nepasuje, vrstvení nástrojů, to jak ten saxofon přebírá téma, společně s klávesama to je cesta. No a méně těch laciných efektů."
Takže celkem dostávám za uši, ale snad mě to někam posune.
Zajímala by mě ještě jedna věc... Taky má někdo z vás ten problém, že si v hlavě nějak vymyslíte a uspořádáte hudební nápad a pak sednete k sampleru nebo nějakýmu composeru a najednou pozorujete, že (budu parafrázovat Mňágu): "...slova, která včera tak krásně splývala ze rtů jsou dnes nějaká divná a hloupá..." ? :) Prostě v hlavě to šlape, víte z čeho to máte postavit, ale jako celek je to nakonec takový rozpačitý?

delay

Příspěvek od delay » 28 dub 2011 07:09

Pokud bych to bral z pohledu materiálu pro obrazové médium, tak je situace zase jiná, ale myslím, že ti primárně jde o to, aby ta hudba obstála sama o sobě a ne v kombinaci s obrazem, kdy tvoří leckdy jen nezajímavou fádní kulisu...

Odpovědět