Téma dňa - Život je dar

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
gooffy

Téma dňa - Život je dar

Příspěvek od gooffy » 21 úno 2006 21:03

Please okomentujte mi tento track:
http://temadna.xhosting.cz/mp3/tema_dna ... je_dar.mp3
Dík

Munro

Příspěvek od Munro » 22 úno 2006 00:15

Tomuhle zanru sice nerozumim, ale zvukove mi podklad prijde jak ze samohrajky, konkretne ty akusticky zvuky. me osobne rusi to piano, jak ve stereu furt poletuje. Fletna to samy. Pokud bych moh, tak ten zvuk udelam do brutalniho lo-fi anebo naopak vymakanej hi-end, tohle mi prijde tak napul.

Voc mi prijde vpohode.

delay

Příspěvek od delay » 22 úno 2006 07:24

No, pohybuju se taky v jiným žánru. Ale, mám z toho podobnej pocit jako Munro. Moc nám tam nesedí asi ten melodickej nástroj, nebo? se mi zdá, že místama je na takový tý hranici "falešnosti", moc to tam nezapadne, ty jednotlivý komponenty by mohly lépe sedět.
Píšu a poslouchám, a fakt mám pocit, jako kdyby ten flétnokeyboard nebo co to je, byl tak skoro vo čtvrt tónu mimo... to působí možná trochu zajímavě, ale je to nepříjemný.
Vůbec mi ten zvuk přijde takovej nedinamickej a vzhledem k dnešním možnostem malinko zastaralej, jako by to bylo dělaný na lepších klávesách z hračkárny. (Snad jsem to nepřehnal???).
Text jsem moc neposlouchal, hlas je stylovej.
Oceňuju hlavně to, že někdo něco dělá. U vás hip-hoperů to bývá tak, že většinou neovládáte žádný klasický nástroj, tak je velký +, aby někdo z bandy měl sluch, anebo představu o harmonii... to jsou jednak mý zkušenosti a druhak pocity z toho, co jsem tady slyšel.

CELKOVĚ to ale není špatný, jen tak dál. Zakomponavat víc živých nástrojů a mohlo by to mít daleko lepší atmosféru.

Vey

Příspěvek od Vey » 22 úno 2006 07:29

... tak tak, zaměřil bych se víc na výběr nástrojů a celkovej zvuk.

gooffy

Příspěvek od gooffy » 23 úno 2006 13:39

No, ono celý track je robený v Reason-e 1. Je to relatívne stará vecička, ale zaujímali ma vaše postrehy, tak som to hodil na net. Dík moc za všetky postrehy, určite si z toho niečo zoberiem :-)
A ešte: Asi budem vyzera? ako úplný magor, ale vysvetlite mi prosím, čo znamená to lo-fi a hi-end. Tuším o čom to je, ale radšej nič nebudem písa? :-)
Dík moc

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 23 úno 2006 17:18

lo-fi je když je ten zvuk špinavej obsahuje všeljaky šumy a praskaní bo je jinak nedokonalej zatimco hi-end je co nejdokonaljší nejčistší a nejupravenější...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 úno 2006 17:32

lo-fi je umyslne udelanej zvuk, tak jak ho popsal monkeyfighter. aby to treba hralo jako stara deska, nebo tape - dodava to tracku specifickej feel
jinak low fidelity :)

kexik

Příspěvek od kexik » 23 úno 2006 18:36

mne sa to paci, na miestne pomery moc fajn, aj podklady aj text, frazovanie neviem, tomu rozumiem ako hus pivu... ten vokal by som osobne zaspinil a ubral mu na basoch. uladene nastroje a vobec tie divne disharmonie zeriem, i ked mi to teda silne pripomina rza?.
zvuk samozrejme chce este hodne miesania a lestenia...

delay

Příspěvek od delay » 24 úno 2006 08:06

Gooffy:
Hlavně to nevzdávej. Uč se nový věci a dostaň se do denního procesu, pokud budeš hrát 2 -3 hodiny denně 4x do týdne, tak uděláš během roku obrovský pokroky... Nehledě na to, že se zcela jistě dostaví kýžený úspěch. Stojí to hodně energie, obětování se a také disciplíny a odhodlanosti. Makej!!!

syncro

Příspěvek od syncro » 24 úno 2006 08:56

Mě se to líbí, flow dobrá, beat pěknej, akorát na těch melodickejch nástrojích bych trochu zapracoval, piano nahradil nějakým víc mellow zvukem, aby to tolik netrčelo a u tý flétny bych se zamyslel, jestli tam tý falešnosti není moc. Jinak jako dlouholetej fanda slovenskýho rapu jsem docenil i tohle...

Saša

gooffy

Příspěvek od gooffy » 24 úno 2006 13:19

Vážne si vážim všetky vaše postrehy a rady. Určite ma to posunie vpred a povzbudenie dodá silu k ďalšej tvorbe;-)

Odpovědět