Tom Šen - Hallo Steve POINT

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Tom Šen

Tom Šen - Hallo Steve POINT

Příspěvek od Tom Šen » 12 lis 2013 08:39

Ahoj všem, tady je nový track pro podzimní melancholické nálady... :D
Hraju tam hlavně na Fender Telecaster, různé krabičky, potom Pure Data a visuál zajišťuje D1 :D

díky za reakce, ahoj

Stan

Re: Tom Šen - Hallo Steve POINT

Příspěvek od Stan » 12 lis 2013 10:54

Jako hudba k dokumentu v poho ale je to celý nevyvážený a celý koncept je hodně syrový. Ruchy působí jako rušivý element a ne jako součást zvuku prvně jsem myslel že to je malým bufferem :). Varhany na 2:00 taky začnou moc nahlas v poměru s ambientní skladbou. Jinak takovýto ambientní styl hudby mám rád. Pokud se zaměřuješ na takový to styl hudby tak by jsi si mohl přečíst něco o tom jak zvukové vlny vytváří naše emoce a jak mozek reaguje na různé frekvence atd. Tady je jen jeden link ale je to celá věda a nevím jestli by tě to zajímalo ale za přečtení základů to stojí a možná něco se ti bude hodit něco o tom vědět. Tím nechci říct že by jsi měl na svoji tvorbu jít vědecky ale možná něco budeš moci zakomponovat a zužitkovat.
http://www.beingambientmusic.com/brainwaves.html

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 12 lis 2013 11:29

Stan: díky za reakci, na ten odkaz určtě rád mrknu. A na ten nepoměr na 2:00 se podívám taky. Na těch ruchách musím teda zapracovat, jestli to působí na posluchače jako "nehoda" tak to není moc dobré...:-)

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 12 lis 2013 11:30

Myslím že je "to" tam. Pustil jsem několikrát. Je tam vetkaná jakási docela hutná dramatická složka nebo co, mám z toho husinu na zádech (v tom dobrým slova smyslu)... muzika k dokumentu typu Baraka jak vyšitá. Zvuk je takovej tenkej, chtělo by víc prostoru a sterea, přijde mi to jen tak slepený dohromady, což je škoda. Poslechni kousek muziky třeba z té Baraky.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 12 lis 2013 11:34

takže to pukanie praskanie neni v mojej zvukovej aparature ? :D .
a to je všecko len take ruchy dramatické ? :oops:

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 12 lis 2013 18:39

paráda! milujem takéto veci.. nič mi tam nevadí ani nechýba.. snad len viac priestoru..
a prosim ta tie varhany nedávaj tichšie ! :)

delay

Příspěvek od delay » 12 lis 2013 23:06

Mě to přijde uplně super, sice ten zvuk je jak 12-bit, ale i to má svý kouzlo, každopádně trocha toho sametu + akustický bicí a máš to jak z poslední desky Radiohed :). U mě jedna minus.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 13 lis 2013 13:17

Ahoj, díky všem za reakci, jsem moc rád, že jste si to poslechli a napsali mi své postřehy.

ReaktoplazmAR: díky moc, to mě potěšilo a dalo impulz do dalšího skládání. Ahoj.
Delay: díky moc za jedna minus, to su teď úplně nadšený...od takové muzikanta jako jsi ty, to je pro mě velká radost. Ahoj, ať se daří.

Odpovědět