tomy .45 - "filmova" skladba

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

tomy .45 - "filmova" skladba

Příspěvek od tomy45 » 15 zář 2010 22:55

Ahojte,

uz dlhsie sa pohravam s myslienkou - vyzvou, ci naozaj hudba, ktoru "bezne" skladam je to naj co dokazem a vobec realne mam na to, tych par akordov, ta melodicka komplexnost v mojich songoch :wink: a muzikalnost vobec. Ze je to to maximum, ktore v sebe mam a zo seba i dostanem.
Rozhodol som sa preto, nasadit si pomyselnu latku vyssie. Sklbit to co si myslim, ze mi celkom ide, rytmika, bicie, a pod. s prejavom viac muzikalnym, nez ktory som robil doteraz. Rozhodol som sa teda, priblizne pred mesiacom a pol, ze sa pokusim zlozit song - track, ktory mi "ukaze" pravdu. Mojou volbou bola "filmova" muzika. V uvodzovkach preto, lebo je to akysi pokus - zkusenost, zistenie :-) a mozno mam pomylene terminy a vyznamy slov, tak tie uvodzovky tam padnu ako uliate :-)

Preco to tu davam hoci je to len pokus? No najma preto, aby som bol bud vyvedeny z omylu - nemam na to alebo nasmerovany - motivovany a s vykrmenejsim egom :-) a sam nezhodnotim seba objektivne, hoci si clovek musi verit, no musi poznat i hranice.
Tento svoj pocin som skladal mesiac, plus 2 dni som sa venoval "ukladaniu" nastrojov tam kde maju byt. Aspon tak, aby sa to dalo pocuvat, nerezalo to usi.
A teraz konecne k veci... :) co by som "chcel" od vas.

Rubem privysoko a nema to zmysel, ostat radsej "doma" u svojho?

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/tomy45/st.mp3

Calibier

Re: tomy .45 - "filmova" skladba

Příspěvek od Calibier » 15 zář 2010 23:00

noo kdybys měl nějakýho známího u filmu, tak by to asi použil...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 zář 2010 00:43

este treba popracovat ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 zář 2010 01:00

perkusivnu cast uz mas dost v pohode, paci sa mi ako to mas smrncnute elektronikou, s cim by ale bolo treba viac sa pohrat su slaky... tie su take neviem... pride mi ze to nema nejaku vyraznejsiu melodiu ktorej by sa clovek chytil len tak behaju hore dole po stupnici... tam by som viac zapracoval... a este som mal trocha problem s vyvojom skladby - obcas tam nieco skoncilo/ zacalo bez hlbsej suvislosti s niecim
co by tomu predchadzalo takze to vyznelo skprej ako viac nezavislych casti roznych skladieb len tak
spojenych dokopy...

hodnotim samozrejme cisto ako posluchac, ja som nikdy nenazbieral dost odvahy take daco vobec skusit...:)) drzim palce nech sa dari :)

jackies

Příspěvek od jackies » 16 zář 2010 02:22

tomy45 píše: Rubem privysoko a nema to zmysel, ostat radsej "doma" u svojho?
Rozhodně neostávaj doma u svojho bože můj.
IT techniku a soft jsi už zvládl :wink:
Běž na další metu.

Mě tam třeba zaujal lehký náznak jakéhosi mišungu kultur, zemí a času.
Chvilku jsem byl na Amazonce, chvilku v Egyptě, tu zase záblesk Indie nebo zase jakoby ždibíček Irska nebo Katalánska, dvě tři notičky Čína ...
Už přeháním, ale na mě to v tomto smyslu působilo.
Pokud to byl záměr, tak málo výrazný, a pokud ne, taky taky špatně :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 16 zář 2010 07:02

Vzdy som mal predstavu, ze "filmova" hudba, jej dej - vyvoj, je zalozeny na vizuale. T.j. podla toho co sa deje, vidim, od toho sa odraza dej skladby. Preto ta roznorodost skladby, ale asi som to nedokazal spravne vystihnut. Mozno i hudba k hram je podobneho charakteru, ak nie rovnaka.
Urcite je najdolezitejsia skladba deja - jeho vystavanie a samotny prejav skladby. To vystihol Pytkin, treba popracovat ;-)

Jackies: ano, multikulturne - hoci bol zcasti zamer vniest prvky kultur planovany, nakoniec "nezname vody" pre mna z toho nakoniec asi vyniesli celu skladbu niekde inam. Mozno misung, neuceleny prejav skladby.

Nakoniec vdaka vasim postrehom som si niekolko veci uvedomil, na co by som sam neprisiel. Takze velke diky :-)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 16 zář 2010 07:28

Neviem či mám komentovať, ale chcem... Tomy, mal si pravdu o tých hrách, silno mi to pripomenulo Serious Sam-a... :) Nikdy som sa sám nepokúšal o filmovú hudbu, takže všetko ber s rezervou. Hlavná a viac menej jediná pripomienka - chýbajú mi "motívy" postáv. Keď počúvam filmovú hudbu a zavriem oči, viem si predstaviť v tom ktorom momente približne čo sa deje na obraze, alebo minimálne ktorá postava je v zábere... Pri Tvojej skladbe si to neviem predstaviť. Jasné, že zatiaľ neexistuje ten film, ale aj tak. Neviem tam zadefinovať a oddeliť nejaké jasné motívy...
Zvuk ako taký ja, ako obyčajne, neriešim. Iba ak tak, že mi tam nič nevadilo...

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 16 zář 2010 08:59

Hrozně obdivuju lidi,co dokáží skládat filmovou hudbu.A víc než orchestrální se mi poslední dobou líbí elektronická.Taky jsem se o to pokoušel,ale zatím to dopadlo vždycky katastrofálně.Každopádně se mi hudba skládala líp na nějaký děj.Bez obrazu jsem měl tendenci skládat víc do normálního (radiového)songu.Když jsem si stáhnul trailer,šlo to stokrát líp.Ale jak říkám,i tak to bylo děsný :D
Takže mě se Tvoje hudba moc líbí!

delay

Příspěvek od delay » 16 zář 2010 09:18

Já si myslím, že to není blbý. Akorát tam jak hrajou jen "violins" bych přidal ještě cella a možná nějaké dechy, aby to trošku zmohutnělo, a celkově dát víc prostoru hlavnímu motivu či tématu, které by mělo být zřejmější a výraznější, ikdyž to není nutně dáno...

Každopádně odvážný krok!

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 16 zář 2010 09:44

Hmm, moc me to nezaujalo. Teda perkuse jsou super, ale zbytek proste utekl. Ono ja vnimam filmovou muziku jako emocni zalezitost a tady zadne emoce nejsou. Obecnym trikem je pohravani si s hlasitosti, eskalace, zlomy. Tadyto jede porad stejne hlasite, motiv by tam treba i byl, ale nejak si ho ne a ne zapamatovat.

Doporucuji (asi teda pro jiny track):

- zkusit vyhodit uplne perkuse
- melodii udelat tak dynamickou, ze nebude zapotrebi zadneho beatu
- pridat hlavne basu do eskalacnich casti, myslim jako tu drevenou, bass, cello, atd.
- pridat nejaky choir
- pridat subbassu do pasazi, kde se nic nedeje
- smycce nechat jako uvody, pripadne rytmicka cast, nikoliv jako lead - jedine, ze by hraly uplne samy
- no a az to bude samo pumpovat, tak pridat beaty, ale v tomto pripade mene je vice
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Eye

Příspěvek od Eye » 16 zář 2010 15:06

Mne tohle téma zaujalo, protože jsem se různé "orchestrální" věci pokoušel taky dělat, akorát mi to bohužel nějak nehraje, ani se mi to nedaří stáhnout - už jsi ten track smáznul, nebo mám někde chybu v drátech?
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 16 zář 2010 20:39

dedko - ja som rad ked prispejes svojimi pismenami :wink: ano, urcite suhlasim s tebou o motive, ale to som si uvedomil az teraz. Ked tu postupne prispievate. Ozajstny a dobry skladatel ma toto vsetko v mysli uz pri samotnom komponovani. Takze toto moj pripad nie je...

Dreamgate - potesia i take slova, co si napisal, tomu ver :wink: dakujem.

delay - priznam sa, asi najviac som cakal na tvoj komentar, ked sa bavime spolu mimo fora, zcasti ta poznam, a viem aky mas pristup k hudbe, k pocitom a vyjadreniu co z nej idu, preto je takisto skvele precitat si tvoje riadky.

upman - poznam tvoju tvorbu, viem o com je, tak je na mieste to ako si sa vyjadril. Si v tom "doma". Tvoje komentare beriem na vedomie

Eye - sem s tym :)

Dakujem

Rošky

Příspěvek od Rošky » 16 zář 2010 21:12

Ta rytmická složka ti zní bezvadně i s těma elektronickejma prvkama, dobrej nápad s tím reverzním delayem nebo co to je v 00:53. Jakmile jsem začal hledat harmonickou složku (což jsou hlavně ty smyčce a nějaký synthy), bylo jasný, že tam schází nějaká logická harmonie a vůdčí motiv. V písničce se tomu říká refrén, chtělo by to nějakej výraznej (klidně opakovaně) nápad harmonickej a nad ním v nejlepším případě i melodickej. Jako bys to skoro nakousl v 02:09 kde je ten synth gliss (čekal jsem že nastane nějaký invenční hraní na mooga, takhle začínal třeba v 70s Jan Hammer než spustil vodopád svý typický geniální hry), na tom by se to dalo udržet, i kdyby to byla jen tvůrčí improvizace, ale musela by bejt chytrá. Najdi si starý desky Jana Hammera. Ale tady se nestalo nic až do konce. Na tý -byť i dobrý- rytmice se to dá udržet jen chvíli.
Pokračuj v práci a mysli na nějakej zapamatovatelnej chytlavej leitmotiv. Držím to palce! Mrkni na tvorbu Hanse Zimmera, já osobně jsem z něj nadšenej.
Rošky

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 zář 2010 21:38

mne to prijde nekompaktni hudebne, takovy jakoby demo na nejakej balik samplu vhodnejch na takovouhle hudbu. rosky to napsal a souhlasim s tim. chce to hlavni motiv a ten rozvijet. ten tvuj pristup je evidentne takovej kolazovej, chce to vic kompozice. ale jako pokus a prvni krok to neni zly, sam bych to asi neumel ani takhle ;)
perkuse si vyskladal sampl po samplu? jestli jo, tak teda bravo..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 16 zář 2010 21:48

No ano, harmonickost i melodickost je moja slaba stranka, to sa nebudem hadat. Urcite tam je daleka cesta k tomu.

Perkusie su vyskladane, oneshoty. Par samplov oneshotov su "bastard" sample :-) proste kde sa dalo, odtial sa vzalo :) ale vacsina z nich je z abletonu priamo. Latino pack, tak odtial som povyberal par samplov. Tomy, timpani a cymbaly su zo SampleTank a Miroslav Philharmonic.
Perkusie nebol az taky problem spravit pre mna, problem nastal ked som ich mal umiestnit :)

Odpovědět