Tomy .45 - Low So Far Down [ft. Raymond Wilson]

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
peteness

Re: Tomy .45 - Low So Far Down [ft. Raymond Wilson]

Příspěvek od peteness » 26 čer 2014 18:17

S tema bicima by si slo jeste vyhrat, vytahnout to z toho reverbu, uplne orezat dozvuky mistama...treba. Je to trochu jak Hawkwind.
Btw na tema fake Beatles jsem nedavno videl super filmek. Je to cele na YT:

tomy45

Re: tomy .45 - Low So Far Down [ft. Raymond Wilson]

Příspěvek od tomy45 » 26 čer 2014 19:51

lavender píše:one - bud viac sam sebou. tu inspiraciu si zobral prilis "doslovne" (dozvucne, dokompozicne).
Vies, tu je az tolko filozoficke, az tolko technicke, ze asi nejaky zaver z toho neurobi nik.
Raz som tu uz niekde pisal tu story o tom, ako je brana inspiracia Bros a mna vs. Skrillex a ost. :-] Byt viac sebou, mozno hranie so slovami, kazdy to myslime inak, ale vyjadrime sa inak - od cias chemikov (dust brothers) som nezaregistroval ziadnu kapelu/producenta co by siel tym stylom. Fatboy Slim je funny, Prodigy su prodigy :-] Leftfield ine zrno, a takto by sa dalo pokracovat. Hoci nie som hud. kritik, myslim, ze uz co-to mam napocuvane, viem cosi o hudbe, preto vlastne teraz pisem ako pisem.
Na 1 Skrillex pripada tolko producentov, ze asi ani naratat do tolko clovek nevie. A z tych maalicko naozaj vynimocnych kapiel sa stali ikony, ktore bud niekto nechce, nevie alebo xyz priblizit. Ja to skusam furt :-] nie som ziadna osobnost, ani genius. Ale ide mi o princip, ani vlastne neviem riadne preco ma to irituje (kedze wooble, ani dubstep snare - az na par uletov) proste k svojej vlastnej tvorbe, resp. do nej nevtieram. Pritom je x na entu chillov, dubstepov, dramow a inych zanrov a ich subzanrov, ktore su kopirka jak swina. Tam uz je ale porovnavanie v inom stadiu - tam sa povie : "je to ppc, lebo to znie ako XYZ". Kedze v "oblasti" tychto stylov je dokonaly zvuk, krivka na base 100hz v 50 stupnovom uhle uz takou samozrejmostou akou je prehavanie mp3 v mobile.
Vypocujem si drum, dubstep, chill ale ten pocit zo skladby vyprchava preskocenim na inu skladbu. Kdezto u vyssie spomenutych hudobnych ikon, euforia - ci myslienkou zhmotneny pocit z ich skladby je furt rovnaky. Nejde len o elektroniku a mojich Bros :-] Erasure, Queen, U2, Beatles, Rolling Stones, atd. Je jedno do akeho zanru sa vydas, vzdy ho zastupuje nejaka ikona.
A pre tych ako sme my, je to nejaky ideal.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 čer 2014 20:03

skrillex je tendencna hipsterska sracka, za par rokov po nom ani pes nestekne.. muhehehe

lavender

Příspěvek od lavender » 27 čer 2014 00:06

neplanoval som sa ta dotknut. riesim podobne veci v sebe.
a citim, ze cim menej robim veci cielene a so zamerom (inspiraciou), tym su pre mna pravdivejsie. asi preto sa mi nedari uverit tvojim trackom. nic v zlom samozrejme. je to cisto moj subjektivny nahlad na vec.
ako priklad toho, ze clovek je sam sebou, resp je si blizsie je z mojho pohladu album od J.Kirschner - Morusa Biela. tam prekrocila seba, o hooodny kus. bola k sebe uprimna a nehrala to na seba ;)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 27 čer 2014 08:03

Proc by mela bejt hudba porad nejakou osobni vypovedi?
Ja si myslim, ze je to velmi omezeny pohled.
Muze bejt hudba, tvorba, ktera jen zabavi (a te je vetsina). Je to malo?

Jeden uspesnej americkej byznysmen rekl

"nikdy nepracujte kvuli penezum - pokud delate co vas bavi, penize prijdou samy"

kdyz to budu parafrazovat:

"nesnazte se za kazdou cenu delat originalni a umeleckou hudbu s "osobni vypovedi".. Pokud delate co vas bavi, prijde to samo"..:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

lavender

Příspěvek od lavender » 27 čer 2014 10:38

@oxy - ja to tomymu prajem, aby sa bavil a aby "prislo" samo zarabanie penazi atd. btw argument, ze sa vybral cestou chem (ktory je nakoniec pocut aj v jeho tvorbe) ma nepresvedcil. mna osobne. a nemusel mi ho ani povedat. that's all.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 čer 2014 10:50

mozno celkom nechapem levander ako si to myslel ale .. podla mna tomy nerobi hudbu preto ze by chcel nasilu kopirovat niekoho .. on robi taku hudbu aka sa mu paci, ako to citi.. to ci potom ta hudba oslovi aj nas, respektive koho oslovi a koho nie to je uz subjektivna vec kazdeho... ale nemyslim zze tomymu treba vytykat aby bol viac sebou a menej 'napodoboval' .. to zase ja z jeho hudby citim aj ked sa mi nemusi kazdy track pacit, ze on to robi s nadsenim a ide to z neho .. ze to neni bezducha kopirka ..

hold ked ho nejaka hudba inspiruje .. tak to musi byt potom citit .. kazdy sme sucet vplyvov ktore na nas posobia ale neprati ze 1+1 = 2 ale dkorej 1+1 = 3 :)

Stan

Příspěvek od Stan » 27 čer 2014 10:55

Me se to libi, jen ten zpevova linka mi tam harmonicky obcas nesedi, nemyslim ze je to falesne ale v nekterych mistech proste nesedne s hudebnim obsahem. Jak uz bylo zmineno ten autotune tam neni to pravy orechvy. Dovedl by jsem si tam predstavit vokal o oktavu niz aby kontrastoval s temi reversnimi zvuky a bylo by to vice do pohody. Jinak celkove je to dobry. :palec+:

lavender

Příspěvek od lavender » 27 čer 2014 11:00

@oxy @dendy - ale ano, mal by som sa naucit nechat slobodu druhym. snazim sa o to, nie vzdy mi to ide :-/

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 čer 2014 13:37

lavender: sak to je ok.. o tom je diskusia :) kazdy povieme svoj nazor .. a chudak tomy sa tm musi prehrabat a vybrat si z toho daco.. alebo nic :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 27 čer 2014 13:56

:))))) dendy

@ lavender : berem to s nadhladom, iritovanie hned neznamena u mna, ze to beriem osobne a urazim sa. Vsetko OK, ved sa bavime o konicku. Ani som nepocitil nijak, ze ma oberas o slobodu ;) len som chcel podat svoj nazor, vysvetlit preco.

@ oxygen : hudba - umelecke dielo - musi mat pre mna vzdy nejaku osobnu vypoved. asi nie som uplne idealny konzument, ale napriek smrsti a kvantu muziky neviem si vzdy vybrat. Pre mna zacina to byt biznis, ked si nejaku skladbu kupim, dovtedy len hrba suborov, fotiek, atd.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 27 čer 2014 14:13

Hudba je tu i pro zabavu.... Dobra kopirka pobavi kolikrat vic, nez nudnej original. Kazdej na to nema bejt osobitej a zajimavej ze kteryho se vsichni posadi na zadek, ale to jeste neznamena, ze nemuze delat zabavnou hudbu.

Myslenka je takova, pokud te bavi zvuk chemiku, tak ho delej (i jeho zvladnuti vyzaduje nejaky um a muze tebe a tve okoli potesit).. Je dulezite abys znel originalne? Ja si myslim, ze to neni stezejni meritko kvality.

Originalitu bud v sobe mas nebo nemas.. Rict si "a ted vymyslim neco jineho, noveho" vetsinou konci fraskou.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 čer 2014 14:57

Oxyygen píše:Je dulezite abys znel originalne? Ja si myslim, ze to neni stezejni meritko kvality.
velmi suhlasim!

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 črc 2014 22:38

fajinove :-)

Odpovědět