Vlad - Jai Ma - akusticka pisen

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Vlad

Vlad - Jai Ma - akusticka pisen

Příspěvek od Vlad » 13 srp 2010 00:02

ahoj, o vikendu chceme s kamaradem tuhle pisen nabrat trochu lip. Nahravame to u me doma, takze podminky nic moc. Tohle je prvni pokus
Je to pisen Jai Ma od Darpana a vicemene zkousime, co by z toho v danych podminkach mohlo vylezt
http://soundcloud.com/vladlicko/jai-ma

kytary Yamaha sly primo do zvukovky (E-MU 1616m) mikrofony na zpev - kondik Takstar SM-1A a Rode M-1

Jak se vam to jevy po zvukove strance? Faktem je, ze jsem si s tim moc nehral. hlasy jsou vetsinou s malym reverbem, druhej a treti hlas trochu panen do stran. Conga je smycka, sejkr nahranej zive pres Rode.
Vim o intonacnich chybach a jinych nepresnostech (hlavne co se tyce kytar).
K tem kytaram - hrali jsme je najednou, kazdou jsem trochu posunul od sebe panem. Zda se mi ze to moc cinka.
Na kazde savli je EQ na orezani nejakejch neplech pod 50Hz. Zkousel jsem taky kompresor , ale tady doma ten efekt moc neslysim.
Obcas na me vybafnou basovy koule, ale nevim jestli to neni jenom blbou akustikou co tu mam.
Dik za komenty

Ivo
Moderátor

Re: Vlad - Jai Ma - akusticka pisen

Příspěvek od Ivo » 13 srp 2010 10:06

Pěkný žánr na ezone :) Jen bezprostřední dojmy: ta kytara mi připadá trošku moc tenká a ostrá (nešla by zakulatit a změkčit ?) a kdyby ty vokály nezněly tak naturálně ale měly trošku ("astrálnější" ) prostor a reverb možná by to znělo líp ?

Vlad

Příspěvek od Vlad » 13 srp 2010 10:24

Ivo: zanr je to spis na akusticzone :)
kytary: ostry jsou, asi proto, ze je snimame jenom z pickupu. Bohuzel mi to prostor v pokoji moc nedovoluje je nabrat jeste mikrofonem. Ale zkusime to.
Myslis ze potom dosahnu toho "kulatejsiho" zvuku? Nebo se to da nejak pokulatit pluginama?
hlasy: ja zkousel prostorovat a reverbovat vic, ale zdalo se mi, ze se to moc rozplizlo. Navic na mejch Fostexech toho moc neslysim.

Me se jedna o to, aby tam nebyl nejakej zvukarskej pruser. Vicemene si delame nahravku na to, abychom to posilali jako ukazky kde chceme vystupovat. Pro predstavu co hrajeme. Rybanaruby, Druna, ruzny cajovny apod.
A az se repertoar vytribi a budeme chtit profi nahravku, Savita je jasna volba :D

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 13 srp 2010 10:25

Pekné to je, len jeden taký malý detail - možno to ani nie je chyba a má to tak byť, ale mne sa zdá, že gitara ide rytmicky "rovno" a pod tým idú perkusie "synkopicky", to ma znervózňuje počas celej skladby... a tam kde idú hlasy do nejakého proti sebe disonantného intervalu (myslím že na jednom alebo dvoch miestach je spievaná prima - kvarta) - nie je to falošne ale niečo mi tam nesedí...
Inak je to počúvateľné tak ako to je.
No, k zvuku som Ti moc toho nepovedal, ja som len muzikant... :)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 13 srp 2010 10:40

dedko: dekuju. Pravdou je, ze ty perkuse jsme si dali misto metronomu a nejak zvlast jsem je neresil. Muzes taky vnimat to, ze jsou nahrane 2 kytary a kazda hraje trochu rytmicky neco jineho a jsou tam i nase hracske nepresnosti. Ale dik za tip, zkusim conga posunout a uvidime jak to bude znit.
S temi hlasy je to tak, ze jsme to nahravali najednou a toto je druhy pokus. Ja asi vim o cem mluvis. To doladime

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 srp 2010 10:46

Vlad píše:Ivo: zanr je to spis na akusticzone :)
kytary: ostry jsou, asi proto, ze je snimame jenom z pickupu. Bohuzel mi to prostor v pokoji moc nedovoluje je nabrat jeste mikrofonem. Ale zkusime to.
Myslis ze potom dosahnu toho "kulatejsiho" zvuku? Nebo se to da nejak pokulatit pluginama?
V ideálním případě jinou kytaru (akustickou) :) Určitě by s tím šlo něco udělat ale není nad co nejlepší výchozí zvuk
Naposledy upravil(a) Ivo dne 13 srp 2010 10:52, celkem upraveno 1 x.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 13 srp 2010 10:52

Ivo: :) tak to asi nepujde. musime pouzit to co mame. Ale doufam ze v Savite mas minimalne Taylorku :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 srp 2010 10:53

Vlad píše:Ivo: :) tak to asi nepujde. musime pouzit to co mame. Ale doufam ze v Savite mas minimalne Taylorku :D
To nee ... tady mám jen svoji koncertní klasickou kytaru :wink:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 srp 2010 13:00

jako domaci pokus je to urcite hezky, ale souhlasim s dedkem, ze ty perkuse se rytmicky bijou se zbytkem. Zvukove je to poslouchatelny, ale ostry. Chybi tomu nejaka plnost, nevim jestli se to v tomhle pripade da dohnat postprocesem. Spis bych na takovyhle pokusy casem poridil lepsi mikrak, budete pak z toho mit vetsi radost...

Tommy

Příspěvek od Tommy » 13 srp 2010 15:03

Na domácí demo je to v pohodě, řekl bych. Zpěvu by slušel nějakej hezkej výraznější reverb, ale to je otázka vkusu. Někdo to rád sušší a skoro se mi zdá, jako byl i nějakej trend - moc ty nahrávky nepřikrášlovat, dát to tam "in natura". Sólo zpěv je ve slokách podle mě malinko utopenej a conga jsou děsně placatý. Vůbec nemaj tělo, což je škoda, páč by mohly dodat zdání basové složky. No a o kytarách už byla řeč, jsou naostřený až nepříjemně. Jako soukromej tip (pokud to nejde nabrat mikrofonem) bych vyzkoušel vřadit do cesty signálu kupříkladu Behringer MIC100. Kolega ho úspěšně používá na housle s laciným snímačem, který byl původně na vejškách strašlivě ostrej, nešlo to pořádně nazvučit atd. Rozdíl je neuvěřitelnej, tón se krásně zakulatil a tak nějak zušlechtil.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 srp 2010 15:23

Je to hezky. Ta kytara je ale tragedie, strasne to reze do usi. Nepomohl by transient designer a potlacit s nim attack? (tusim Ecson tu kdysi psal, ze na tohle u kytar je dobrej Sonnox Transient Modulator)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 14 srp 2010 00:37

dik vsem za komenty. Zitra zkusime nahrat kytary pres mic, uvidim jakej to bude rozdil. Dam si bacha na rezani u kytar. Kouknu se i po tom preampu.

Odpovědět