Vogjetgraik - My Head...

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
valdimer

Vogjetgraik - My Head...

Příspěvek od valdimer » 06 led 2015 17:44

Můj poslední track, žádnej počítač, jenom drum machine-sequencer-sampler (Elektron Analog Rytm) a synťák (Arturia Microbrute + delay).
Budu rád za jakýkoliv postřehy, připomínky atp. Díky.

juan

Re: Vogjetgraik - My Head...

Příspěvek od juan » 08 led 2015 10:55

Vyborny!

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 08 led 2015 11:49

Ja sa priznam, ze to vobec nechapem. Ale to nevadi.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 08 led 2015 12:08

Impozantní, 10 minut s pěti stopama si jen tak někdo nelajzne.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 led 2015 12:37

od polovice ked tam pride tak divna 3 tonova melodia mi to pripomenulo ezone zrazy ked 3 ludia skusali syntaky cez seba kazdy uplne ine nahodne zvuky :-))

inak pre mna nuda, musel som pretacat, suvisle by som to nevydrzal pocuvat ani nahodou.. mal som problem aj spretacanim to pocuvat (inak minimal veci mam celkom rad ale musia mat napad, toto podla mna napad nema, preprac Elektron Analog Rythm + Minibrut /zhodou okolnosti bruta mam/ dokazu aj ovela zvukovo a hlavne kopozicne zaujimavejsi minimal .. staci pozret videa od Denkitribe na Youtube co dokaze vycarovat aj s roznych velmi obmedzenych masiniek, ktore casto maju este mensie moznosti a potencial nez tieto 2 stroje)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 led 2015 19:07

libi se mi ta punkovost toho tracku. trochu vybrousit a da se rict, ze underground jeste dejcha. nicmene, a to at se autor neurazi, je to presna ukazka toho, jak hardware absolutne neni zarukou dobreho zvuku. chapu, ze to je live session, ale to je takovej problem to nahrat po stopach a udelat pak alespon trochu normalni mix?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 led 2015 19:49

myslim ze lepsi zvuk by sa dal vyladit aj pri live, bez dodatocneho mixovania v kompe.. ako prwve mne sa paci ked niekto na takom mi minimalnom setupe zahra nieco zaujimave, jak ten spominany Denkitribe na jeho youtube kanali dava tomje casto neuveritelne ake zaujimave (a aj dobre znejuce) veci vie zahrat na uplne obmedzenom hw setupe

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 led 2015 20:50

to ja vim, ze i live zvuk muze byt paradni, ale precejen to da vic zabrat, vse si ohlidat. ale dat tomu fazonu, kdyz se to nepovede naprimo, bych prirovnal k nejaky slusnosti - jako se umyt nebo ucesat treba ;-)

valdimer

Příspěvek od valdimer » 09 led 2015 00:23

Díky za všem komenty!

Ad Fractal: nevim co myslíš těma pěti stopama, jestli bicí, basová linka, samply, akordy atd. nebo patterny (těch je určitě víc jak
pět i když né o moc :) ) a nechápu proč by si to někdo nemohl lajznout, znám dost skladeb který jsou jenom bicí a basa nebo synťák a hodně repetitivní, ale chápu, že se to musí umět a neni to pro každýho a bohužel nejsem Ravel kterej uměl dokonale jeden pattern natáhnout na patnáct minut...

ad Dendy: z obou mašin se dá dostat rozhodně mnohem víc a jsem si toho vědom, proto sem si je taky pořídil, zatim jsem s nima bohužel nestrávil tolik času abych si je osvojil, hlavně pak Rytm. A jsem trošku v tomhle set-upu limitovanej, že Bruta můžu seqencovat jenom jeho interním sequencerem. Jinak je vtipný jak to každýmu evokuje jiný věci, jednomu člověku to připomnělo
výukový písničky ze seriálu Sesame street ze 70. let (prej v dobrým :) )

ad Biscuit (+ Dendy): no punkovost v tom bude možná proto, že jsem tlačenej časem a musim udělat rychle půlhodinovej živej set
takže se s tim moc nepářu a pak jsem hodně poslouchal raný D.A.F. (což je legenda, kterou doufám znáte všichni). Na víc stop bych to nahrál rád, ale zatim čekám marně na Overbridge, kterej to vyřeší, takže zatim jenom jedna stopa + Microbrute skrz input na Rytmu kterej je celkem na prd. A zkrotit to všechno jenom v Rytmu je znalost, která mi dost chybí a rozhodně na tom musim zapracovat, takže díky za upozornění.

P.S. Hehe, to je ale strašně defenzivní odpověď ode mě, tak teď si to snad můžu jako člověk v začátku dovolit, pak už to bude blbý úplně. Ale ještě jednou díky za kritiku. Je to důležitý.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 09 led 2015 00:26

já to právě myslel dobře, fakt jako pochvalu, mě se to líbí a hlavně mi je sympatické to, že i s tím málem co tam je a ve spojení s videem mě to bavilo, na to že to má 10 minut to má hlavu i patu, teda aspoň sem je tam našel

valdimer

Příspěvek od valdimer » 09 led 2015 01:02

No mě právě zmátly ty stopy, tak to jsem rád :) Mám před prvním živým hranim a už jsem celkem nervózní, protože pořád stoprocentně nevim jestli si k tomu budu ještě sám hrát i živý bicí (akustický + pár triggerů a multipad) a jak to bude vůbec celý působit.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 led 2015 04:45

v kazdom pripade si nenechaj pokazit chut len tym ze sa to mne nepaci :-) dalsi 3 ludia ti to tu v celku pochvalili, hudba je vec subjektivna..

byt tebou k microbrutovi si na sekvencovanie kupim arturia beatstep, stoji to 99& ale hodne by ti to rozsirilo moznosti oproti vstavanemu microbrut sequnceru..

a na live by to lepsie vyzeralo, kopa svetielok to maju ludia radi :-)))

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 led 2015 07:54

nevedel jsem, ze to byl domaci ukol, jako priprava na live set ;-) bral jsem to jako regulerni track. drzim palce, at ti to dopadne.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 led 2015 14:06

sorry za oftopic ale ke som to video videl hned som si spomenul na tento thread

toto je ukazka z uplne minimalnym setupom (electron octatrack + volca sample) uplne zabavny track ktory ani sekundu nenudi, a je aj zvukovo celkom v kope ..

Odpovědět