Walk away

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
kuba

Walk away

Příspěvek od kuba »

Song je nazpívaný, což jsou pro mě vody nepoznané.
Ačkoli..."nazpívaný"....jsou to samply z nějaké free acapella banky. Trochu jsem to znásilnil, ale sedlo to líp, než jsem čekal.

Pokud by tu byl někdo, komu se líbí, případně dělá podobnou muziku, budu rád za jakoukoli splupráci. Halvně zpěv, potřeboval bych i textaře, někoho, kdo rozumí masteru a mixu, ale klidně cokoli, v čem se spolupracovat dá - i na samotné muzice.
Samozřejmě za názor na song budu také moc rád.

Děkuji

NV

vasek

Re: Walk away

Příspěvek od vasek »

Já myslím, že jsi to zvládl, zpěv s podkladem funguje v pohodě.
Podle mých poznatků je svět plnej holek, co chtějí zpívat (a umějí) a hledají muzikanty jakéhokoliv druhu. Ale musíš hledat jinde, rozhodně ne tady :)
Klidně bych psal někde na instáči random babám, co tam dávají videjka se zpěvem. Možná to chce nasekat víc takových věcí se samplama zpěvu, aby viděly, co umíš.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

imho takovouhle zpěvačku u nás budeš shánět horko-těžko.
btw. mně se to harmonicky moc nelíbí, teda spíš vůbec, hlavně vždycky ta druhá část (začíná např. v 0.26). přijde mi, že to nesedí ani rytmicky (nemyslím tempem, ale frázováním), ani to neharmonikuje ;-)

kuba

Příspěvek od kuba »

Biscuit:
no jasně, tam je to úplně blbě....ale je to tam takhle blbě proto, že prostě sampl jako takovej je možný znásilnit jenom do určité míry, aby nezněl deformovaně....tohle byl max co jsem s tím zvládl....těch úprav frázování a intonace tam bylo tak moc, že to skoro nešlo. Proto sháním zpěvačku, které prostě řeknu, jak bych si to představoval a je to.

Vasek:
Net je asi plnej holek, ale ne těch který umí zpívat, a určitě ne těch co umí "takhle" zpívat.....tuhle cestu už jsem zkoušel :(

vasek

Příspěvek od vasek »

No dobře, ale jako amatér nemůžeš čekat, že s tebou půjde do holportu holka, která zpívá "takhle". Růst se začíná od země.
Záleží taky na tom, jestli bys jí to dokázal napsat na míru. To dělá hodně. Naopak hledat zpěváka do hotového projektu je peklo.

kuba

Příspěvek od kuba »

:) úplně jsem to nemyslel nějak hustě profi, uvědomuju si, kde jsou moje hranice. Spíš prostě...jsem to myslel tak, že zkouším i tuhle cestu :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

podle mě v zahraničí se dá najít daleko výživnější materiál a pravděpodobně i zadarmo. jsou tady i jedinci, kteří by to mohli potvrdit vlastními zkušenostmi ;-) internet přece nemá hranice (zatím).

není lepší postup tedy, když s vokálem nejde, nebo nechceš víc pracovat, udělat ten zbytek podle něj, ať to prostě celý sedí a zní dokonale? nebo prostě použít jen ty fráze, které vyhovují a nešroubovat tam zbytečně něco, co tam nefunguje a vlastně to i kazí. vždyť to nemusí bejt kompletně celý protkaný vokálem, ne? ;-) já vím, že se kecá dobře, ale u vlastní práce se potí krev. to je ale o důvod víc, aby to nakonec bylo perfektní, ne? :-)

kuba

Příspěvek od kuba »

souhlasím, máš pravdu,
ideální místo je třeba Fiverr, kde se opravdu dá najít kvalitní zpěvačka (žel ne česká)...jenže...dávat za jeden song tisíce....když je to v podstatě jen hudba do amatérského šuplíku...se mi nechce. Zároveň se mi ale ani nechce nechávat to s nějakou free vocal bankou....a celej song tomu uzpůsobit, a pak na stejný zpěv narazím někde jinde....to by mi vadilo. Tudíž tenhle song v této podobě je opravdu myšlen jako demo k tomu, že třeba budu mít štěstí a uslyší ho někdo, komu by se podobná muzika líbila, takhle to bylo od začátku myšleno.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jj, to ti rozumím. originalita je důležitej prvek, pro někoho asi i bytostnej.

no a pomocí čeho tu vokální stopu přizpůsobuješ? zkoušels něco pokročilejšího, co funguje na melodyne principu, kde můžeš jednotlivé noty "transponovat", ale i měnit jejich timing. je tam poměrně velikej prostor, kdy to pořád zní hodně přirozeně a dají se s tím dělat opravdu veliké zásahy do původní stopy.

kuba

Příspěvek od kuba »

Dělám to pomocí editoru, který je vestavěn přímo v Cubase, je to pro mě příjemnější než Melodyne.
Nicméně, problém je v tom, že pokud je frázování rychlé (jako v tomto případě) a rozdíly mezi segmenty, které je nutné pousnout, nejsou dostatečně výrazné (jako v tomto případě) dělá se to hrozně blbě. Zároveň dvě tři slabiky se podaří posunout, ale ta další už se tak natáhne, že se výrazně deformuje. Neříkám, že to nejde, spíš to možná úplně neumím. A pro účely dema se mi s tím nechtělo patlat více než je nutné :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

v cubase je principiálně to samý, co je v melodyne, jen jsem to nazval po původci technologie (protože třeba logic to tuším umí taky) :-)
jo máš pravdu asi, že stretchovat to nejde do aleluja, ale pak může pomoct i obyč střih. ale to je jedno, napsal jsem to jen proto, že jsem si nebyl jistej jestli víš, jaké jsou vlastně možnosti. evidentně víš, takže je bezpředmětný to dál pitvat ;-) každopádně přeju hodně sil. nevzdávej to, ono se to posune, nezlomíš-li nad tím hůl.

kuba

Příspěvek od kuba »

To určitě nezlomím, a děkuji.

Odpovědět