XM Sampler 1993-1997 - Cele album - Historie, nostalgie :)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
lukemarty

XM Sampler 1993-1997 - Cele album - Historie, nostalgie :)

Příspěvek od lukemarty » 30 led 2007 20:36

Ahoj

Uz nejakej ten patek susim doma vyber toho co jsem v dobach davno minulych pachal ve FastTrackeru II a nedalo mi to se nepodelit. Mym oblibenym zanrem byla demo scena a tudiz touha vymacknout z minima maximum.

Z dnesniho pohledu je to spise sranda a jiste to prijde mnoha lidem usmevne, ale pro me je to kus myho zivota a sam zasnu, kde se brala ta touha, ta invence, ta sila... No supr :)

Uvitam ohlasy a take to, kdyz se najde vic lidi a podeli se o sve zacatky a umisti nekam ke stazeni sve "deti" :)

Tady je stranka s odkazy ke stazeni
http://www.iocomp.cz/marty/xmsampler/

PS: I kdyz trackery svym pojetim spise tihnuly ke kompozici trance nebo tuc-tuc bez ladu a skladu a vetsina veci vyrabena amatery z celeho sveta toto pravidlo ctila, tak XM Sampler neni ten pripad (alespon myslim:)

Tim samozrejme nerikam, ze dobrej trance je spatna hudba. Naopak!

Toz uzivejte
Lukemarty

Ctirad

Re: XM Sampler 1993-1997 - Cele album - Historie, nostalgie

Příspěvek od Ctirad » 30 led 2007 21:37

lukemarty píše:PS: I kdyz trackery svym pojetim spise tihnuly ke kompozici trance nebo tuc-tuc bez ladu a skladu a vetsina veci vyrabena amatery z celeho sveta toto pravidlo ctila,...

Hrubě nesouhlasím. V době největšího boomu trackerů ještě tyhle styly pořádně ani neexistovaly a mezi moduly vznikaly v té době naprosto úžasné skladby. A taky dost značně převažovala kvalita nad kvantitou, protože člověk si hodně rozmýšlel, jestli tohle ještě na tu drahou disketu nahraje nebo rovnou smaže. S příchodem vypalovaček a internetu se to úplně zprznilo a ty megaarchívy tisíců modulů všech možný formátů na CD-ROMech u časopisů i jinde už nikoho nebavilo ani namátkově prozkoumávat.

lukemarty

Re: XM Sampler 1993-1997 - Cele album - Historie, nostalgie

Příspěvek od lukemarty » 30 led 2007 22:13

Ctirad píše:
lukemarty píše:PS: I kdyz trackery svym pojetim spise tihnuly ke kompozici trance nebo tuc-tuc bez ladu a skladu a vetsina veci vyrabena amatery z celeho sveta toto pravidlo ctila,...

Hrubě nesouhlasím. V době největšího boomu trackerů ještě tyhle styly pořádně ani neexistovaly a mezi moduly vznikaly v té době naprosto úžasné skladby. A taky dost značně převažovala kvalita nad kvantitou, protože člověk si hodně rozmýšlel, jestli tohle ještě na tu drahou disketu nahraje nebo rovnou smaže. S příchodem vypalovaček a internetu se to úplně zprznilo a ty megaarchívy tisíců modulů všech možný formátů na CD-ROMech u časopisů i jinde už nikoho nebavilo ani namátkově prozkoumávat.

Je pravda, ze "trance" se jako styl vydefinoval a dostal pevne obrysy mnohem pozdeji, ale rozhodne si stojim za tim, ze kvalitnich veci bylo mnohem mnohem mene nez nekvalitnich minimalistickych produktu.
Problemy s disketama (predevsim jejich cenou) jsem mel taky, ale moje nadseni pro hudbu uplne zatlacilo stranou tyto problemy. Takze si moc nepamatuji, ze bych kdy neco mazal. Casopisovy World of MODs a dalsi tituly jsem registroval spise kolem roku 1996.

Snad jen na vysvetlenou proc jsem uvedl tuc-tuc jako priklad toho, ze XM Sampler neni tento typ. Na sklonku ery trackeru vznikalo hodne modulu mizerne kvality. Vetsinou slo o bici smycky, ktere na sebe nabalovaly postupne ruzne vrstvy, basu, srotak, pady, plochy atd... Tento (dle meho vkusu) ne prilis hudebni trend jsem ja osobne pozoroval u vetsiny modulu. Vzdy jsem se snazil a doufam, ze se mi to i povedlo, se touto cestou nevydavat.

Koneckoncu si ty moje vytvory poslechni, zhodnot a jestli hodis link na svoje veci, tak budu moc rad.

Myslim, ze disciplina skladani v trackerech je epocha ktera si zaslouzi nebyt zapomenuta.

Modulum a historii trikrat zdar!

Lukemarty

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 led 2007 22:33

Rad si to vyposlechnu, trackerz forever! To byla doba... ty omezeni velikosti pro moduly na demoparties, jak se s tim muselo pocitat uz v aranzi... Nikdo neresil zadnej mix, proste se skladala muzika a bylo to super... No svoje veci ale nezverejnim, propadl bych se hanbou. Mozna bude pro nekoho zajimavy, ze ja jsem delal v trackerech na Macu (!).
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 30 led 2007 22:41

Cyril píše:Rad si to vyposlechnu, trackerz forever! To byla doba... ty omezeni velikosti pro moduly na demoparties, jak se s tim muselo pocitat uz v aranzi... Nikdo neresil zadnej mix, proste se skladala muzika a bylo to super... No svoje veci ale nezverejnim, propadl bych se hanbou. Mozna bude pro nekoho zajimavy, ze ja jsem delal v trackerech na Macu (!).

Nebud labut :) Zverejni to :)
Ja se taky nestydim :)

dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 31 led 2007 05:24

CTIRAD : Hrubě nesouhlasím. V době největšího boomu trackerů ještě tyhle styly pořádně ani neexistovaly a mezi moduly vznikaly v té době naprosto úžasné skladby.

tydle styly uz existovaly kdyz Ti bylo 5 let. (chicago a deatroid atd.)

LUKEMARTY: treky sou dobry!!! mozna kdyz vytahnu ze sklepa starou 486 tak bych tam taky neco na hardiscu vyhrabal.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 31 led 2007 09:29

Diky.
dedalebeda píše:mozna kdyz vytahnu ze sklepa starou 486 tak bych tam taky neco na hardiscu vyhrabal.
No parada. Tak drzim palce at se ve sklepe zadari a tesim se na link ke stazeni.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 led 2007 09:32

Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 led 2007 09:43

bejval jsem macintosh fanatik a pokousel se rozjet mac demoscenu v Cechach. Docela se mi to i na chvili podarilo, pridavali se lidi, byly plany, delalo me dobre, ze me zacinali znat i na amiga scene a tak :) Pak to samozrejme zdechlo, kazdej ze Sceny nekdy vyroste, ale v srdci to zustane.

http://www.mujweb.cz/www/macscena/kult1.html

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 31 led 2007 09:50

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 led 2007 09:56

lukemarty: jee, tak to je jedine dobre :)))) No mam toho vic, ale muj starej mac prestal fungovat a vsechno tam je na disku. Je tam strasne moc moji hudby z ty doby, musim to nekdy zkusit nechat opravit, snad ten disk nekleknul definitivne.

P. S. taky jsi smazil Nectarine po modemu? www.scenemusic.net Pamatuju si jak tam hrozne frcelo Stompin' Little Scouts, hymna demosceny :) Nebo byla hymna neco jinyho? Za elitu bejval povazovanej Jogeir Liljedahl, pokus si dobre vzpominam...

bassline

Příspěvek od bassline » 31 led 2007 10:21

ja mam doma stare CD s nazvom ' World Of Sound III ' a obsahuje to asi 3000 *.mod a 2000 *.mid suborov :)...a nasiel som tam fakt super kusky...

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 31 led 2007 11:18

dedalebeda píše:tydle styly uz existovaly kdyz Ti bylo 5 let. (chicago a deatroid atd.)
Tak to předběhli dobu o dobrých deset let ;) Ale v poho, já se nehádám. Jestli existovaly, tak existovaly. Tím svým postem jsem chtěl říct něco úplně jiného a to to, že za zlatou éru trackerové muziky považuju přelom 80/90 let a lidi jako Moby (né ten), Jester, Solomonsen, Kefrens, Crusaders atd.. Ta druhá vlna trackerů (už na PC) mě už nebavila. Moc špatný poměr kvalita/kvantita, kterým mě nebavilo se prokousávat. Mavíc módní vlna taneční muziky způsobila, že namísto práce s melodií a harmonií se většina tracků změnila jenom na motónní dusání. A korunu tomu nasadilo, že stejné postupy začali používat i osmibitaři čipovkáři, kde je snaha o nějaký dusot opravdu legrační a zní jako přebuzené šustění.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 31 led 2007 17:37

Navíc módní vlna taneční muziky způsobila, že namísto práce s melodií a harmonií se většina tracků změnila jenom na motónní dusání.
No lépe bych to nenapsal :)

To je presne to co jsem mel na mysli

dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 02 úno 2007 06:32

Obrázek

Obrázek

a co tendle pokracovatel? delal mekdo nekdy neco v tom? sk@le tracker :twisted: :twisted:

Odpovědět