Zkušební mix (4 stopy audio - kytary + zpěv)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
FinestX

Zkušební mix (4 stopy audio - kytary + zpěv)

Příspěvek od FinestX » 16 led 2012 12:26

Nuže tohle jsem teď namixoval pro kamaráda ze 4 stop, co mi poslal. Muzikantského hlediska si nevšímejte (samozřejmě je nasazen autotune, kytary jsem zkusil sladit k sobě do rytmu pomocí "audiosnap", apod.... - nicméně.... :) ). Zkreslení taky ignorovat, je inu již ve zdroji (zřejmě přebudil mikrofon).

Jde jenom o testovací nahrávku "čehokoli" pro testovací mix. Míchal jsem jenom na sluchátkách(!), plus jsem otestoval jakýs ten "monitor/místnost simulační" plugin, ... Zajímá mě, jako to bude znít někomu jinému, někde jinde na něčem jiném (zejm. tedy pochopitelně na kvalitních monitorech)... :)

Předem dík za jakékoli (zvukařské) poznámky... (jak už jsem tady někde zmínil, se zvukem po x letech znovu-začínám - přičemž na rádoby-jakobytrochu "profesionálnější" úrovni lze říci úplně).
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

delay

Re: Zkušební mix (4 stopy audio - kytary + zpěv)

Příspěvek od delay » 16 led 2012 12:47

Nevim, asi bych sem neposilal neco takhle nabranyho, z tohodle se micha blbe. Kromě zpěvu to zní příšerně, pakliže to chceš srovnávat na "profesionálnější" úrovni. Kytara je plechovej větřík a basa zrovna neoplyvá čitelností.

FinestX

Příspěvek od FinestX » 16 led 2012 13:26

V pohodě, díky za názor!
Basa tam není :) , jsou to jenom 2 stopy kytary. Bohužel s distorzí už ve zdroji. Jinak ale s tou barvou bych měl tedy něco udělat, plechově by to znít snad nemuselo... Je to akustika snímaná NT1000 - ne zrovna dobře, ale snad by z toho měl jít udělat lepší zvuk. Tohle bude tedy spíš ve mě :) , popř. musím počkat na monitory (mám je teprve na cestě)... Ale rád bych se tak nebo tak naučil alespoň trochu nějak obstojně takovouhle věc umíchat i na sluchátkách - když to člověk dělá doma, kde nebydlí sám, že, je to takový složitější inu s podmínkama... :roll: :mrgreen:

EDIT: Ale je to plechový! :D Už mám unavený uši dnes, hrál jsem si s tím přespříliš dlouho... :cry:
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 led 2012 13:34

kytara hodne duni ve spodcich, ale chybi ji telo ve spodnich stredech. Tim padem neni citelnej ton a zbyde z toho jen ten kov na vrsku strun. Zkusil bych trosku stahnou shelf od 150hz dolu a pridat neco cca mezi 300hz a 1khz. Vokal mozna zbytecne ostrej a zas mu trochu chybi telo, ale da se to. Celkove mi to neprijde jako prusvih, vzhledem k hudebnimu obsahu tezko resit neco vic:)

FinestX

Příspěvek od FinestX » 16 led 2012 13:39

Amorph: Výborně, moc díky! Myslím, že se na to večer ještě jednou podívám...

Kelley

Příspěvek od Kelley » 16 led 2012 17:15

No on je to takový krylovsko-nohavicovský underground, tady by nějaká ta technická nedokonalost mohla být chápána i jako záměr, aby to znělo poněkud samizdatově :D

FinestX

Příspěvek od FinestX » 16 led 2012 17:20

:D Díky kolego, vezmu to rozhodně do úvahy...! :wink:
S tímhle kamarádem jsem měl inu před 20ti (a více) lety tu kapelu, jo, to byly doby... :lol:
Od té doby máme už jenom sem tam za několik let nějakou svoji "kéžbymuzikantskou reinkarnaci" (každej sám a většinou nikoli v tomtéž čase - inu, já víc :D )

FinestX

Příspěvek od FinestX » 16 led 2012 17:33

Btw. nutno vzít v potaz, že to nahrával doma v kuchyni, bez zkušenosti s nahráváním na kondenzátor (ba ani vůbec do DAW), a kytara byla taky setsakramentsky zaprášená... :wink:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 led 2012 17:37

omyl. To neni vubec nutno vzit v potaz. Posluchac bere v potaz jen a pouze to, co z toho slysi. Resp. v potaz to muze vzit akorat autor, aby se priste z tech chyb poucil.

FinestX

Příspěvek od FinestX » 16 led 2012 17:41

:) Jasný, v pořádku a zcela bezvýhradný souhlas... Nicméně tohle skutečně nebylo míněno pro pražádného posluchače (leda tedy, pokud jsem udělal já chybu v tom, že jsem to sem umístil...). Šlo pouze o testovací nahrávku pro mě, když zrovna vytáh kytaru z půdy ve stejném období, kdy já se právě taky reinkarnoval... :oops:
EDIT: Btw. já jsem to sem umístil proto, že se zkouším nyní naučit "trochu líp" mixovat, než jak jsme to dělávali kdysi... Příště bych rád zkusil pro změnu něco z vlastní dílny...

jackies

Příspěvek od jackies » 16 led 2012 17:57

Jak bylo řečeno (Amorph) , ořezat dole a o to víc přidat o něco výše.
Ten zpěv oktáva dole na mě také nepřirozeně vyskočil až jsem se lekl :wink:
Ten bych asi nepanil.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 16 led 2012 18:12

ten feeling zivy nahravky mi vubec nevadi, stylove to jde uplne mimo me, ale zasah mimo je rozhodne to dolazovani -- bud bych ho udelal perfektne (v autotune grafickym modu a kazdy problematicky slovo zvlast), anebo vubec -- tady se intonacni nepresnost i hodi. ted je to obcas sileny.

FinestX

Příspěvek od FinestX » 16 led 2012 18:20

Supr, opět moc díky za další dva názory!!
Tohle se nebude nikde prezentovat, jen to doopravdy jen "mezi námi dvěma", ryze testovací věc. S autotune jsem se tudíž samozřejmě nepáral, prostě je nahozenej na celej track a nazdar :) Totéž s tím panováním refrénu - tak mi to přišlo hezký, ale jsem si vědom, že ten přechod tam je takovej mírně řečeno neučesanej...
Ale je užitečný pro mne všechny tyhle názory, připomínky a poznámky slyšet! Moc díky kluci, že si "rvete uši" i s takovýmhle mým testovacím matrošem a něco k tomu takhle povíte...! :!:

Odpovědět